Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 08:34 Bu haber 2776 kez okundu
 
Mülki idare yaya geçidi nöbetinde
Yaya öncelikli Trafik Yılı kapsamında dün Küçük Hasan Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Yapay Şelale ile İmam Hatip Lisesi Kavşağı arasında saat 13:00 ile 15:00 arsında “Yaya Geçidi Nöbeti” adıyla farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Mülki idare yaya geçidi nöbetinde

Etkinliğe Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, bazı daire amirleri ve öğrenciler katıldı. Etkinlik kapsamında Antalya Caddesi'nde yürüyerek araçların yayalara yol verip vermediğini de kontrol edildi.
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit : “Yaya geçitlerinde nöbetteyiz programı kapsamında buradayız. Bugün İçişleri Bakanlığımız tarafından verilen emir doğrultusunda Türkiye genelinde saat 13:00 ile 15:00 arasınde uygulama yapılıyor. Türkiye'deki hemen hemen bütün yaya geçitlerinde emniyet görevlileri, güvenlik güçleri kapsamlı bir şekilde Milli Eğitim'le birlikte, bu konuyu gündeme taşımak amacıyla nöbete çıktılar. Biliyorsunuz 2019 yılı “Yaya Öncelikli Yıl” ilan edilmişti. Bu süreçte zaman zaman, farkındalığı artırmak amacıyla bu tür uygulamalar da yapıldı. Bu uygulamanın esas hedefi; insanımızın ve özellikle sürücülerimizin farkındalığını artırmak olarak belirlenmişti. “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganı ile başlatılan bu proje sadece 2019 yılında kalmak üzere planlanmadı. Bundan sonra da bu şekilde devam edeceği öngörülen bir proje. Bütün Türkiye'de ama özellikle ana caddelerde, alışveriş merkezi önlerinde bu uygulamaların takibini yoğunlaştıracağız. Bu uygulama medeniyetin de gerektirdiği bir uygulama. Bu uygulama ile yayalarımız yollarda daha rahat bir geçiş güvenliği yaşayacaklar. Biz şu anda öğrencilerimizle birlikte konuya dikkat çekmek amacıyla Antalya Caddesi'nde nöbetteyiz. Bu uygulamalar bundan sonra da devam edecek. Bu konuda emniyet görevlilerimize ve konuya duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Mülki, idare, yaya, geçidi, nöbetinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı