Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 11:38 Bu haber 896 kez okundu
 
MYO’lu öğrencilere tasarım semineri
Pixel Akademi Eğitim ve Proje Danışmanlık hocaları Emrah Kozan (Adobe Master Trainer) ve Raifhan Aydın (Yazılım Birim Müdürü), Bilişim 2017 Seminerleri kapsamında Manavgat MYO’da öğrencilerle buluştu.
EĞİTİM Haberi
MYO’lu öğrencilere tasarım semineri

“Tasarımcının Kariyer Yolculuğu” ve “Yeni Nesil Yazılım” başlıkları altında öğrencilere seslenen Kozan ve Aydın, eğlenceli ve çarpıcı sunumları ile öğrencilerin bilişim sektörüne dair düşüncelerinde yeni ufuklar açtılar. Tasarım nedir, tasarım türleri, tasarım süreçleri, yazılım nedir, giyilebilir teknolojilerin gelişimi ve yapay zeka uygulamaları hakkında bilgi aktarımı yapılan seminerin sonunda tüm katılımcılara sertifika veren Pixel Akademi Eğitim ve Proje Danışmanlık, aynı zamanda seminere katılan öğrenciler arasından seçilecek 30 kişiye workshop çalışması tarzında akademilerinde 1 günlük eğitim hediye ettiler.

Emrah Kozan konuşmasında “Ülkemizin kalkınması için bilişim teknolojileri konusunda cesaretli olmalı ve farkındalığımızı artırmalıyız. Gelecek nesle baktığımızda çok küçük yaşta kodlama yapabilen algoritma bilen çocuklara rastlıyoruz. Bu bizi ümitlendiriyor. Çünkü ancak bir şeyler üreterek var olabiliriz ve bir kimlik kazanabiliriz. Tasarım bir var olma meselesidir ve insanın en temel içgüdüsüdür. Biz de bu sebeple bilişim sektörüne olan farkındalığı artırmak için çalışıyoruz.” dedi. 

Raifhan Aydın ise “Yazılım sektörü komplike bir sektördür. Çünkü üniversitede okuduğumuz bölüm, not ortalamamız gibi değişkenler bu işi yapmamıza vesile ya da engel olmuyor. Bu da bu işi yapabilen herkesi bize rakip hale getiriyor. Özellikle mobile sektörde değerlendirilebilecek çok büyük bir boşluk var. Bu alanda geliştirilen uygulamalara yapılan yatırımlar yüksek seviyelerde oluyor. Bunların yanında roman yazan, müzik yapan güçlü yapay zekâ uygulamalarının da geliştirildiğini görmekteyiz. Bu nedenle gençlerimizin kendilerinin farkına varmaları ve geliştirmek için çaba göstermeleri sektörün kalkınması için çok önemli görülmektedir” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: MYO’lu, öğrencilere, tasarım, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı