Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 09:34 Bu haber 6820 kez okundu
 
Nursaçan Peygamberimiz ve Aile’yi anlattı
Manavgat İlçe Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri eski başkan yardımcılarından Necmettin Nursaçan’ın konuşmacı olarak katıldığı Mevlid-i Nebi Haftası’nda ‘Peygamberimiz ve Aile’ konferansı düzenlendi.
KÜLTÜR Haberi
Nursaçan Peygamberimiz ve Aile’yi anlattı

Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa Kaymakam Mustafa Yiğit’le birlikte kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansın açılışında konuşan Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, “İçinde bulunduğumuz ay hicri takvime göre Rebiül evvel ayıdır. Peygamberimiz bu ayın 12’sinde dünyaya gelmiştir. Bu nedenle bizde bu haftayı Mevlid-i Nebi Haftası olarak kutluyor ve çeşitli programlar 
düzenliyoruz” dedi. ‘Peygamberimiz ve Aile’ konferansını veren Necmettin Nursaçan’da  konuşmasında, peygamberimizin aile yaşamından örnekler verdi. OYUN OYNAMAK İSTEYEN KÜÇÜK ÇOCUK Konferans sırasında oyun oynamak isteyen küçük yaştaki bir çocuk, Müftü Mustafa Atilla’nın konuşması sırasında koşarak kürsünün olduğu platforma çıkıp, babasından kendisini yakalamasını istedi. Küçük çocuğun platformda sağa sola koştup, müftünün arkasına saklanarak babasına ‘Yakala’ diye seslenmeye devam etmesi üzerine Müftü Atilla, konuşmasına, “Bu yavrumuz çok tatlı, babası bunu tutsun lütfen. Madem konu aile konusu, serbest bugün” diyerek ara verdi. Müftünün sözleri üzerine kürsüye çıkan baba, oğlunu yakalayıp kürsüden indirdi. Müftü Mustafa Atilla’nın sözleri salonda gülüşmelere neden oldu ve konferansı dinlemeye gelenler tarafından alkışlandı. Baba ve çocuk bir süre sonra salon dışına çıktı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Nursaçan, Peygamberimiz, ve, Aile’yi, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı