Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 12:07 Bu haber 4490 kez okundu
 
ÖGER'de velilerin tepkisine itiraz
"Öger'de görevlendirmeye veli tepkisi" başlıklı haberimiz üzerine konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan bazı öğrenci velileri, tepkilerin haksız olduğunu iddia ettiler.
GÜNDEM Haberi
ÖGER'de velilerin tepkisine itiraz

Haberimizde konu edildiği şekilde Öger İlk ve Orta Okulu Müdürü Saim Yiğen ile milli eğitim müdürü arasında sıkıntılı bir sürecin yaşandığı konusunda kendilerinin de duyum aldığını; ancak konunun bunun ötesine taşındığı ve kabul edilemez bir seyir izlediğini iddia ettiler.

Okul müdürü ile ilgili tepki için toplanan grubun okul müdürü Saim Yiğen ile ilgili söylediklerine katıldıklarını ifade eden veliler: "Okul Müdürümüz Saim Yiğen gerçekten gayretli, başarılı ve çalışkan bir müdür. Okul bahçesine yapılan anasınıfı binasının inşaat sürecinde de büyük katkıları oldu. Ancak hayırsever ailenin protokol gereği anasınıfı olarak yaptırdığı bina ile ilgili anaokulu olması yönündeki talebini dile getirmesi sonrası durum tam tersine döndü. İdarenin bu yönde henüz bir kararı oluşmamış olmasına rağmen; böyle bir kararın alınması ihtimaline karşı bir duruş, bir tavır ortaya koymaya başladı. Aslında, önceki hafta üç ana sınıfı da yeni binada ders yapmış olmasına rağmen, hafta sonu ana sınıflarının depoya kaldırılan malzemeleri eski sınıflara geri taşınarak pazartesi günü anasınıfı öğrencileri tekrar eski binanın içerisinde ders yapmaya başladılar. Çarşamba günü Antalya Valimiz Münir Karaloğlu'nun açılış yapması planlandığı için Milli Eğitim Şube Müdürünün okula gelerek bizzat yeni binada ders yapmaları konusundaki taleplerini reddederek eski binada ders yaptırmış, yeni binanın açılış programından çıkartılmasına sebep olmuştur" dediler.

Bir gün önce akşamında milli eğitim müdürü ile görüşmüş olmalarına rağmen; sabah tekrar milli eğitim müdürlüğüne, oradan da kaymakamlığa gelenlerin tepkilerine itiraz eden veliler; "Okul içerisindeki kamera kayıtları incelenirse görülecektir ki; bu sürecin başlaması ile okul içerisinde bir hareketlenme olmuş, depolara taşınan malzemeler tekrar sınıflara taşınmış, yeni binada eğitime başlayan anasınıfı öğrencileri eski binadaki sınıflarına getirilerek bir tepki eyleminin tarafı yapılmışlardır. Bu anlamda hayırsever aile de tepki için toplanan velilerin sözlü hakaretlerine muhatap olmuştur ki; eğitim öğretim yılının başında böylesi bir durumun yaşanması oldukça üzücü olmuştur. Hem Sayın Milli Eğitim Müdürü, hem sayın kaymakamımız hem de sayın valimiz acilen soruşturma açılacağını ifade etmişlerdir ki, bu soruşturma sonucunda zaten her şey ortaya çıkacaktır" dediler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ÖGER'de, velilerin, tepkisine, itiraz,
Yorumlar
Haber Yazılımı