Haber Detayı
25 Kasım 2017 - Cumartesi 09:40 Bu haber 1562 kez okundu
 
Öğretmenler Günü kutlandı
Öğretmenler Günü, Manavgat’ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ve Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen program ile kutlandı. Öğretmenliğin yüce bir meslek olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, “Öğretmen, 15 Temmuz neslini yetiştiren, devletine karşı yürütülen tankın önüne gözünü kırpmadan yatabilen Sabri'leri, Ömer Halisdemir'leri, Eren Bülbülleri yetiştirendir” dedi.
GÜNDEM Haberi
Öğretmenler Günü kutlandı

 

Öğretmenler Günü, Manavgat’ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ve Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen program ile kutlandı. Öğretmenliğin yüce bir meslek olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, “Öğretmen, 15 Temmuz neslini yetiştiren, devletine karşı yürütülen tankın önüne gözünü kırpmadan yatabilen Sabri'leri, Ömer Halisdemir'leri, Eren Bülbülleri yetiştirendir” dedi.

 

11 Kasım 1928’de Bakanlar Kurulunun Atatürk’e ‘Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ unvanını vermesi ve bu unvanın 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayınlanmasıyla resmileşmesinden dolayı, 1981 yılından bu yana 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya genelinde ise 1966 yılında ILO tarafından ‘Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi’nin kabul edildiği 5 Ekim günü, UNESCO’nun tavsiyesi ile 1994 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta.

Manavgat’ta Öğretmenler Günü programı, saat 09:30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenginin yerine konmasından sonra durulan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından meydandaki tören sona erdi. Gün AKM’de düzenlenen program ile devam etti.

AKM’de hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir yaptı. Sarıdemir konuşmasında şunları söyledi: “24 Kasım Öğretmenler Gününde; Öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi ve saygı bağlarını kuvvetlendirmek, mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlerin mesleğe kabul törenini gerçekleştirmek ve emekli öğretmenleri saygı ile anmak amacıyla, 1981 yılından bu yana 24 Kasım günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği bu günde bütün meslektaşlarımın Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli mesleklerindendir. Öğretmen, insanların hayatı boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmamalıdır.

Öğretmenler, insanlara iyiyi doğruyu, güzeli ve faydalı olanı öğreten, eğiten, onlara sorumluluk duygusunu aşılayan, ülkemizin geleceği ve teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin kişiliğinin gelişimine katkıda bulunan fedakâr insanlardır. Öğretmenlerimiz, Başöğretmen Atatürk'e ve yüce milletimize layık olacak bir düstur içerisinde görevlerini yapmışlar ve yapmaya da devam etmektedirler.

Öğretmen, 15 Temmuz neslini yetiştiren, devletine karşı yürütülen tankın önüne gözünü kırpmadan yatabilen Sabri'leri, Ömer Halisdemir'leri, Eren Bülbülleri yetiştirendir.

Öğretmen, öğrencilerine ve bütün topluma aydınlanma yolunda liderlik yapma misyonunun sahibidir. Bu nedenle sürekli kendini geliştirmeli, yenilikleri yakından takip etmeli, mesleğinin onurunu ve şerefini her zaman korumalıdır.

Öğretmenlik mesleğine yeni adım atan genç öğretmenlerimiz ve eğitimin her kademesinde görev yapan fedakâr, kalbi görev aşkıyla dolu. değerli öğretmen arkadaşlarım. Teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Onun için her zaman olduğu gibi, bizlere büyük sorumluluklar düşmekledir.

Milli eğitimimize yıllarca hizmet vererek emekli olan meslektaşlarımız, arkanızda mesleğiniz ile ilgili onlarca gurur verici anılar bırakarak ayrıldınız. Sizlere sağlıklı ve huzurlu yarınlar diliyorum. Her şey gönlünüzce olmasını temenni ediyorum.

Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vecizeleri ile sözlerimi tamamlamak istiyorum.

"Öğretmenler; Yeni nesli. Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır”

Sarıdemir’in konuşmasının ardından şehit öğretmenler için hazırlanan sinevizyon izlendi. Programda emekli olan öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgesi’ verilirken, adaylığı kalkan öğretmenler de öğretmenlik yeminini etti. Öğretmenler ve öğrencilerin hazırladığı müzik dinletilerinin yapıldığı programda ‘Öğretmen çocuğu olmak’ isimli tiyatro sahnelenirken, Manavgat genelinde okullar arası yapılan ‘Öğretmen Sevgisi’ konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kamu kurumları ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Öğretmenler günü nedeniyle Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz ve MATSO Başkanı Ahmet Boztaş birer kutlama mesajı yayınladılar.

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ İBRAHİM AYDIN: “1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye'nin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan birinin, hiç şüphesiz, fedakâr, cefakâr öğretmenlerimize aittir. Edirne'den Kars'a kadar yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Öğretmenlerimiz, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır.

Türkiye'nin gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerimizin yüksek katkıları sayesinde, öğretmenlerimizin yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır.   

İnsana yapılan her yatırım, insanın yetişmesine verilen her emek bizim nazarımızda kutsaldır. Göreve geldiğimiz ilk günden beri çağın ihtiyaçlarına cevap verecek, çocuklarımızı, gençlerimizi eksiksiz olarak geleceğe hazırlayacak bir eğitim sistemi oluşturmanın gayreti içerisindeyiz.  21. yüzyılın dünyasında gelişmenin, kalkınmanın, küresel rekabette başarılı olmanın yolu, her şeyden önce eğitimden geçiyor.

Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hepinize saygılarımı sunuyorum”

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN: “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz genç kuşakların iyi yetiştirilmeleri ancak çağdaş eğitimle gerçekleşir.

Çocuklarımızın eğitimindeki en önemli sorumluluk değerli öğretmenlerimize düşmektedir. Bir çocuğa sevgiyi, saygıyı, barışı, dayanışmayı ve güveni öğreten öğretmenlerimizdir.

Bir toplumun hamurunu yoğuran ve ona şekil veren öğretmenler, toplumların yarınlara güvenle bakabilmeleri, geleceklerini garanti altına alabilmeleri için varlığına ihtiyaç duyulan en önemli kişilerdir.

Ulu Önderimiz Atatürk, “Yeni kuşak, en büyük Cumhuriyetçilik dersini, bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır” demiştir.

Çocuklarımız ve gençlerimiz, demokratikleşmeyi, sağlıklı bir toplum olabilme yolunda ilerlemeyi ve devletine nasıl daha faydalı olabileceklerini öğretmenlerimizin ışığı altında yetişerek öğreneceklerdir.

Günümüzün güç ekonomik koşullarında hürriyetimizi korumanın, Atatürkçü Düşüncenin izinden gidip, çocuklarımızı ilmin, fennin, modern teknolojilerin ışığında yetiştirmenin sorumluluğunu yüklenen öğretmenlerimize minnettarız.

Öğretmenlerimiz…  Sevgi elçilerimiz, yaşama sevincimiz, toplumdaki huzurumuz, ülkedeki barışımız, gururumuz, yolumuzu aydınlatan, geleceğimizi şekillendiren ışıklarımızdır.

Bu duygularla değerli öğretmenlerimizin önünde saygı ve sevgiyle eğiliyor, Başta Başöğretmenimiz Ulu Önderimiz Atatürk olmak üzere hakkın rahmetine kavuşmuş öğretmenlerimizi minnet ve saygıyla anıyor, bugün Cumhuriyet ve aydınlık geleceğimizin teminatı olan çok değerli eğitim neferlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum”

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI HASAN ÖZ: “Geleceğimize şekil veren, mutlu ve güzel bir geleceğin mimarı olan eğitim camiamızın değerli mensuplarının bu kutlu gününü kutluyorum" Başöğretmen  Gazi Mustafa Kemal'in Cumhuriyeti ve ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı öğretmenlere emanet ettiğini unutmamalıyız. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması sizlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Ülkemiz kalkınmasının eğitimden geçtiğine inancımız sonsuzdur. Bu eğitimi veren de siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Bundan dolayı  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' demiştir. Bizler siz değerli öğretmenlerin eseriyiz. Bilim ve teknoloji çağına uyum sağlayabilecek, hem evrensel hem de milli ve manevi değerleri özümseyecek, bu vatanın ileriki sahiplerinin kendileri olduğu bilincine varabilecek, ben değil biz duygusunun geliştirilerek sorumluluk duygusunun verildiği yeni nesil de sizlerin eseri olacaktır. Sizler, toplumu var eden, topluma şekil veren toplum mühendislerisiniz. Toplumda var olan güzellikler sizler sayesinde devam edecek, kötülükler de sizlerin vereceği eğitim sayesinde yok olacaktır. Yetiştirdiğiniz her bir öğrenci geleceğe attığınız birer imzadır. Gelecek sizlerin elindedir ve gelecek sizlersiniz. Sizler, sadece öğrencilerimize değil, tüm insanlara, tüm insanlığa sevgi dağıtan, doğruya yönelten, toplumun bilgili kişiler olması için çaba gösteren, insan haklarına saygılı, insanları ve doğayı seven bir toplum meydana getirmeyi hedefleyen ulvi bir mesleğin mensuplarısınız. Ak Parti hükümetleri; eğitimin ve öğretmenlerimizin geleceğimizin mimarları olduğu bilincinden hareketle, iktidara geldiğimiz günden bu yana bütçelerimizde en yüksek payı eğitime ayırdık. Eğitime bugüne kadar verdiğimiz destek bundan sonra da devam edecektir. Daha mutlu, barış ve sevgi dolu bir ülkede yaşamanın siz öğretmenlerin eseri olacağı inancındayım. Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenler gününüzü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

MATSO BAŞKANI AHMET BOZTAŞ: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin kısa sürede dünyanın güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan birinin fedakârca, cefakârca, özveriyle gayret gösteren öğretmenlerimize aittir. Öğretmenlerimize bilinen tüm övgüleri söylesek, az gelecektir. Çünkü onlar geleceğin adsız mimarları, yarının yol göstericileridir. Dünya var oldukça en zor ve en gururlu meslek öğretmenlik olacaktır. Her mesleğin kendine özgü bir takım özellikleri vardır fakat öğretmenlik bu mesleklerin içinde ayrı bir anlam taşımaktadır. Çünkü bütün meslekleri doğuran bir ana durumundadır. Bütün meslekler bu anadan doğar, gelişir ve şekil alır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet dileyerek, bütün öğretmenlerimizin bu kutlu gününü kutlayarak başarılar diliyorum”

Kaynak: (BG) - Büşra Güler Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Öğretmenler, Günü, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort