Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 17:13 Bu haber 6688 kez okundu
 
Öğretmenler Günü kutlandı
Öğretmeler günü ülke genelinde olduğu gibi Manavgat’ta da resmi bir törenle kutlandı. Saat 10:30’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başlayan kutlama, saat 11:00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen program ile devam etti.
GÜNDEM Haberi
Öğretmenler Günü kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ sıfatının verildiği gün olan 24 Kasım tarihi 1981 yılından bu yana Bakanlar Kurulu’nun kararı ile Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Öğretmenler Günü dolayısıyla Manavgat’ta da resmi bir tören düzenlendi.

Saat 10:30’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na İlçe Milli eğitim Müdürü Fatih Türköz’ün çelenk sunması ile başlayan etkinlik, saat 11:00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen program ile devam etti.

Atatürk Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz bir konuşma yaptı. Türköz konuşmasında öğretmenlik mesleğinin bir meslek değil hayat biçimi olduğunu vurgulayarak, her bireyin gelişmesinde öğretmenlerin isimsiz imzalarının olduğunu söyledi. Koronavirüs salgını nedeniyle öğretmenlerin de etkilendiğini ifade eden Türköz, “Pandemi sürecinde mesleğinizi sınırlarını aşarak, özveriyle çalışarak ülkemizin gururu oldunuz. Şehir merkezinden en uzak köylere kadar bu güzel ülkenin yarınları için her türlü çaba sarf eden tek ses, tek yürek olan tüm meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Türköz’ün konuşmasının ardından Nur Berra Demir ‘Öğretmen’ isimli şiiri, müzik öğretmenleri Özgür Bekiz ve İlknur Başara müzik dinletisi seslendirdiler. Özel Manavgat Koleji öğrencileri ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ oratoryosunu, öğretmenlerden oluşan Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi halk oyunları gösterisi sundular. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Manavgat genelinde İlk ve ortaokullar arası düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ve satranç turnuvasında derece alan öğretmenlerin ödüllerini Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit verdi.

Programa Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ayrıca gün kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i makamında ziyaret etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğretmenler, Günü, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı