Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 22:09 Bu haber 9379 kez okundu
 
Oktay: ‘En iyi hediye kitaptır’
Manavgat Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay yaklaşan yılbaşında hediye olarak kitabı öncelemek gerektiğini hatırlattı.
KÜLTÜR Haberi
Oktay: ‘En iyi hediye kitaptır’

Oktay açıklamasında; "Türk kültürünün en önemli özelliklerinden birisi de sevdiklerine hediyeler almaktır. Bizim kültürümüzde eve gelen birisi boş gönderilmez. Mutlaka bir hediye ile uğurlanır. Özellikle önemli günlerde (Doğum günü, yeni yıl, bayramlar ve diğer özel günler) birbirlerine hediyeler verirler. Yeni bir yıla girmek üzereyiz. Bütün okurlarımıza yeni yıl hediyemiz hazır. Gelin sizlere bir kitap hediye edelim. Okuyun aydınlanın. Yeni yılda hediye alacaklara küçük bir ipucu. En iyi, en kalıcı, en anlamlı hediye kitaptır." dedi.

Oktay; yılbaşı hediyesi için kitap seçeneğini değerlendirmek isteyenler için Hürriyet Kitap ekinin 20 kişilik jürisinin seçtiği kitapları da paylaştı. 1. Çağ geçitleri, Murathan Mungan, Metis 2. Tarihi Kırıntılar, Barış Bıçakcı, İletişim 3. Beni kör kuyularda, Hasan Ali Toptaş, Everest 4. Kayıp çocuk arşivi, Valeria Luiselli, Siren 5. Hayat dudaklarda mey, Murat Meriç, Overteam 6. Fikret, Beşir Ayvazoğlu, Everest 7. Mimesis, Erich Auerbach, İthaki 8. Normal insanlar, Sally Roony, Can 9. Benim gibi makineler, Ian McEvan, Yapı Kredi 10. İki cihan arasında, Cemal Kafadar, Metis. 
Oktay; Halk Kütüphanesi Müdürlüğü olarak bütün vatandaşlarımızın yeni yılını kutlarız. Sağlıklı umutlu ve huzurlu nice yıllara birlikte yürüyelim. Bu uzun yolda sizin yol arkadaşınız her daim kitaplar olsun" dedi.
 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Oktay:, ‘En, iyi, hediye, kitaptır’, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı