Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 14:54 Bu haber 996 kez okundu
 
Okul çevrelerinde denetim uygulaması
Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosundan yapılan açıklamada; Çocuklarımızın en çok vakit geçirdikleri eğitim ortamlarının ve çevresinin daha güvenli olması, uyuşturucu başta olmak üzere her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, birçok suçtan zarar görmelerini engellemek ve okul çevresinde öğrencilerin güvenliğini tehdit eden alanların daha güvenli hale getirilmesi amacıyla; Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve karma kadro personelinden müşterek ekipler oluşturdu.
ASAYİŞ Haberi
Okul çevrelerinde denetim uygulaması

Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde bulunan okullar ve çevreleri ile yakınlarındaki park, bahçe vb. yerlerde başta narkotik suçlar olmak üzere, umuma açık yerler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb yerlerde, 10 Ekim 2019 Perşembe günü 14.00-17.00 saatleri arasında denetim uygulaması gerçekleştirilmiştir.

Çocukların Korunmasına Yönelik Okullar Çevresinde Yapılan Denetim Uygulamasında; (10) Okul çevresinde faaliyet gösteren, (5) İnternet Salonu, (1) İddia Bayi, (2) Büfe vb., (7) Park/Bahçe denetlenmiştir. Okul çevrelerinde (73) şahıs incelenmiş, (1) şahsa yoklama kaçağı olması nedeni ile gerekli tebligat yapılarak serbest bırakılmış, ayrıca trafik yönünden (14) adet araç incelenmiş, (1) okul servisi araç sürücüsüne “Fenni muayene olmamak” konusundan (235.00) TL idari para cezası uygulanmış, başkaca herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.
Çocuk Şube Müdürlüğümüz koordinesinde başta öncelikli okullarımız olmak üzere, tüm okullarımız çevresinde uygulamalarımız periyodik aralıklarla devam edecektir" denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Okul, çevrelerinde, denetim, uygulaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı