Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 09:39 Bu haber 699 kez okundu
 
Okullar açıldı
2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemi Cumhuriyet Meydanı ve Toros Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törenlerle başladı. Manavgat’ta 44 bin 327 öğrencinin ders baştı yaptığı birinci dönem 19 Ocak 2018’de sona erecek.
YAŞAM Haberi
 Okullar açıldı

 

2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemi Cumhuriyet Meydanı ve Toros Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törenlerle başladı. Manavgat’ta 44 bin 327 öğrencinin ders baştı yaptığı birinci dönem 19 Ocak 2018’de sona erecek.

 

2017-2018 eğitim öğretim yılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resmi tören ile başladı. Manavgat’ta 44 bin 327 öğrencinin ders başı yaptığı birinci dönem için Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk töreni yapılırken, Toros Ortaokulu’nda da ders yılı başlangıcı için tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09:00’da başlayan çelenk koyma töreninde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir Atatürk Anıtı’na çelenk koydu, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir yaptı. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, okul idaresicleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yeni eğitim öğretim yılının öğrencilere, velilere, öğretmenlere, Manavgat ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisi ile konuşmasına başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir konuşmasını şöyle sürdürdü: “Geleceğimizin şekillenmesinde önemli yeri olan bu anlamlı günde, öğlencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecan ve sevincini yaşarken yeni nesli şekillendiren değerli öğretmenlerimiz de geleceğimiz, emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktadırlar.

Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz, için kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz”

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk koyma töreninin ardından saat 10:30’da Toros Ortaokulu’nda resmi tören düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Kaya, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı törende, Toros Ortaokulu öğrencileri kompozisyon ve şiir okurken, halk oyunları gösterisi sundular.

Kaynak: (BG) - Büşra Güler Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: , Okullar, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı istanbul escort