Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 10:22 Bu haber 8712 kez okundu
 
Okullar arası Hadis Yarışması
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde liseler arası Hadis yarışması düzenlendi. Yarışmaya 11 okuldan yaklaşık 250 öğrenci katıldı.
GÜNDEM Haberi
Okullar arası Hadis Yarışması

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde liseler arası Hadis yarışması düzenlendi. Yarışmaya 11 okuldan yaklaşık 250 öğrenci katıldı.

2013 yılında açılan Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, açıldığı yıldan bu yana geleneksel olarak organize ettiği ve Kutlu Doğum Haftası’nda düzenlediği Hadis Yarışması’nın 4.’sünü gerçekleştirdi. Manavgat genelinde liseler arası düzenlenen yarışmaya 11 okuldan yaklaşık 250 öğrenci katıldı.

Hadis Yarışması’nda öğrenciler, 15 kişilik gruplar halinde alındıkları sınıflarda 1 saat süre ile 70 soruya cevap vermeye çalıştı. Sınavda dereceye giren öğrenciler 21 Nisan 2017 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde saat 10.00’da düzenlenecek olan Kutlu Doğum Programında ödüllendirilecek.

Kutlu Doğum Haftası’nda okullarının geleneksel olarak düzenlediği Hadis Yarışması’nın bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini belirten okul müdürü İlhan Coşkun, “Peygamber Efendimizin hayatını öğrencilerimizin daha iyi idrak edebilmesi ve kendilerine örnek edinmeleri en büyük temennimiz. Bu amaçla öğrencilerin etkinliklere katılmaları ve düşünce, duygu, değerlendirme, hadis kültürünün oluşmasına olanak sağlamak amacıyla düzenlediğimiz yarışmamıza 11 okulumuzun öğrencileri iştirak etti. Yarışma öncesi 140 sorudan oluşan kitapçıklarımızı tüm okullara öğrencilerin çalışabilmesi amacıyla dağıttık ve bu soruların içinden 70 adedini ise sınavda sorduk. Sınav sonunda ilk üç dereceye giren öğrencilerimize para ödülümüz olacak ve bu ödüller İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenleyeceği Kutlu Doğum Programı sırasında kendilerine teslim edilecek” diye konuştu. Coşkun, sınav için soruların hazırlanmasında emeği geçenler ve sınav sırasında görev alan öğretmenlere teşekkür etti.

Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen Hadis Yarışması sırasında Manavgat Müftü Vekili Saffet Sevim de okulu ziyaret ederek, İmam Hatip Liselerinde gerçekleştirilen bu tür etkinlikleri desteklediklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okullar, arası, Hadis, Yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı