Haber Detayı
21 Mart 2017 - Salı 13:29 Bu haber 894 kez okundu
 
ÖNDER: “Sistemi millet değiştirir”
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum ile ilgili açıklama yayınladı. ‘Ben Milletim, Ben Bağımsızım’ sloganı ile yayınlanan açıklamada, “Sistemimi darbeciler, derin yapılar ve emperyalistler değil ben değiştiririm” denildi.
GÜNDEM Haberi
ÖNDER: “Sistemi millet değiştirir”

ÖNDER Manavgat İmam Hatipliler Derneği Başkanı Bahadır Sertel, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak referandum nedeniyle genel merkez tarafından Türkiye geneli için bir açıklama yapıldığını ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak, “16 Nisan ‘millet olarak varız’ deme günüdür” denildiğini aktardı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye’de çift başlı yönetim şekli  ve vatandaşına güvenmeme üzerine kurulu sistemlerden dolayı, yıllardır halkın sesi ve milletin iradesi devlet yönetimine tam yansıyamamıştır. İşgalci vesayet odakları ve darbeci zihinlerden dolayı devlet ile millet arasındaki bu kopukluk zaman zaman ciddi boyutlara ulaşmış, halka düşmanca davranılan dönemlerin yaşanmasına sebep olmuştur. Köklü ve güçlü bir geçmişe sahip milletimiz; vesayet odakları, derin yapılar ve işgalci zihinlerle elinden geldiğince mücadele ederek bugünlere gelmiştir.

16 Nisan 2017 tarihi bu bağlamda yeni bir dönemin başlangıcı olmalıdır. 15 Temmuz’da ‘İşgalci ve terörist darbe girişimine hayır!’ diyerek dünyanın mazlum, mağdur, sömürülen ve geri bırakılmış halklarına nasıl örnek olduysak; 16 Nisan referandumunda da, ‘Sistemimizi bir başka güç veya darbeciler değil, millet olarak ancak biz değiştiririz’ diyerek özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı pekiştirerek insanlık krizi yaşayan dünyaya umut olmalıyız. 

Çözümü Batı'da, taklitçi anlayışlarda, küresel emperyalist güç odaklarında ve taşeronlarında değil, kendimizde aramalıyız. Bu vatan bizimdir, karar da bizim olmalıdır. 16 Nisan ‘millet olarak varız’ deme günüdür.

ÖNDER’in 60 yıllık tarihi; eğitim meselelerinde ve milletimizi, geleceğimizi ilgilendiren meselelerde sözünü söyleme ve sorumluluğunu kuşanma tarihidir. Millete tepeden bakanlar, darbeciler, halk egemenliğine karşı vesayet oluşturanlar ne zaman yönetime el koymuşlarsa ilk işlerinden biri olarak eğitime, okullara, öğrencilere, müfredata müdahale etmek olmuş ve eğitim sistemimiz hem biçimsel hem de içerik olarak ruhundan uzaklaştırılmıştır. İşte bundan dolayı, eğitim camiası ve 500'ü aşkın İmam Hatip mezun derneği olarak; yönetim kaoslarına, darbelere, olağanüstülüklere, vesayetlere hayır; milli iradeye, özgürlüklere, halk egemenliğine, siyasi istikrara evet diyoruz. 

16 Nisan’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunun; güçlü, özgür, gelişmiş, tam bağımsız Türkiye için ve emperyalistlerin sömürüsünden kurtulmuş bir dünya için yeni bir sisteme ve anlayışa vesile olmasını diliyoruz”

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: ÖNDER:, “Sistemi, millet, değiştirir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı