Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 09:29 Bu haber 2346 kez okundu
 
Organları hayat verecek
27 Ekim tarihinde düşme nedeniyle beyin travması geçiren ve 12 gün süreyle Manavgat Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde yaşam mücadelesi veren Ali Demirel’in (62) beyin ölümü dün saat 15:00 sıralarında gerçekleşti. Demirel’in ailesi ile irtibata geçen Organ Nakli Koordinatörü Özlem Olcay’ın görüşmesi sonrası ailesi Ali Demirel’in organlarını bağışlama kararı aldı. Demirel’in kardeşi Ömer Demirel, “Ölüpte yok olacağına birilerine hayat versin” dedi.
YAŞAM Haberi
Organları hayat verecek

Aşağı Hisar Mahallesi’nde 27 Ekim 2018 tarihinde yüksekten düşerek beyin travması geçiren ve 12 gündür Manavgat Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi gören Ali Demirel’in dün saat 15:00 sıralarında beyin ölümü gerçekleşti.

Beyin ölümünün ardından Demirel’in ailesi ile görüşen Manavgat Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Özlem Olcay, aileyi organ bağışı yapılması konusunda ikna etti. Aile, Demirel’in kalbini, karaciğerini, akciğerini, kornealarını ve böbreklerini bağışlarken, Akdeniz Üniversitesi’nden bir ekip gece saat 22:00 sıralarında Manavgat’a gelerek organları alarak Antalya’ya geri döndü.

Ali Demirel’in kardeşi Ömer Demirel, gazetecilere yaptığı açıklamada; “Kardeşimizin organlarını bağışladık. Bu konuda rahatsızlığımız yoktur. Herkesi organ bağışlamaya davet ediyorum. Ölüpte yok olacağına birilerine hayat versin. Bu daha iyi olur” dedi.

İşçi emeklisi olan Ali Demirel’in eşinden ayrıldığı ve biri 11 diğeri 6 yaşında 2 çocuğunun bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Organları, hayat, verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı