Haber Detayı
24 Kasım 2017 - Cuma 11:39 Bu haber 1856 kez okundu
 
Öz: “CHP provokasyon peşinde”
Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, parti yönetim kurulu toplantısında yaptığı basın açıklaması ile CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar’a cevap verdi. Av. Coşar’ın başta Ilıca’ya yapılacak cezaevi ile ilgili olmak üzere sorduğu soruları yanıtlayan Öz, CHP’nin provokasyon yaptığını belirterek, cezaevi-üniversite polemiği ile Manavgat’ın zaman kaybetmemesi gerektiğine vurgu yaparak, “Sayın Şükrü Sözen MATSO turizm fakültesi açılışında bizzat Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na defalarca üniversite çalışmaları için teşekkür etmiştir. Burada Kimin Manavgat’a bir üniversite yapılması için uğraştığı apaçık ortadadır” dedi. Son fakültenin de açılmasıyla birlikte Manavgat’a üniversitenin 2019’da kurulmasını beklediklerini söyleyen Öz, MATSO Turizm Fakültesi ve Manavgat MYO’nun da içinde bulunduğu 108 dönümlük arazinin çevrilerek üniversite kampus alanının oluşturulmasını düşündüklerini, bunun için çalışma yapacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Öz: “CHP provokasyon peşinde”

 

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, parti yönetim kurulu toplantısında yaptığı basın açıklaması ile CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar’a cevap verdi. Av. Coşar’ın başta Ilıca’ya yapılacak cezaevi ile ilgili olmak üzere sorduğu soruları yanıtlayan Öz, CHP’nin provokasyon yaptığını belirterek, cezaevi-üniversite polemiği ile Manavgat’ın zaman kaybetmemesi gerektiğine vurgu yaparak, “Sayın Şükrü Sözen MATSO turizm fakültesi açılışında bizzat Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na defalarca üniversite çalışmaları için teşekkür etmiştir. Burada Kimin Manavgat’a bir üniversite yapılması için uğraştığı apaçık ortadadır” dedi. Son fakültenin de açılmasıyla birlikte Manavgat’a üniversitenin 2019’da kurulmasını beklediklerini söyleyen Öz, MATSO Turizm Fakültesi ve Manavgat MYO’nun da içinde bulunduğu 108 dönümlük arazinin çevrilerek üniversite kampus alanının oluşturulmasını düşündüklerini bunun için çalışma yapacaklarını söyledi.

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu, ilçe başkanı Hasan Öz’ün başkanlığında parti binasında toplandı. Toplantıya Antalya il yönetiminden Sedat Karagöz’de katıldı. Toplantıdan önce basın mensuplarına açıklama yapan Hasan Öz, CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar’ın geçtiğimiz hafta içinde yaptığı basın açıklamasına da cevap verdi. Coşar’ın basın açıklamasında sorduğu soruları yanıtlayan Öz, “Ak Parti ne zaman önemli bir proje yapmak için ayağa kalksak tüm yurtta olduğu gibi Manavgat’ta da muhalefet ve siyaset yaptığını sananlar, her zaman ki gibi, cibinlik siyaseti anlayışını ortaya çıkararak algı operasyonu yapmaya çalıştıklarını vatandaşlarımız görmektedir” dedi.

Bazı kesimlerin polemik ve negatif gündemlerle Manavgat’ın zamanını ve enerjisini çaldığını ileri süren Öz, “15 yıl önce çıktığımız bu yolda, Manavgat’ımızda ve tüm yurdumuzda halka hizmet hakka hizmettir şiarıyla hizmet ve eser siyasetimizi sürdürmekteyiz. CHP İlçe Başkanı hanımefendinin zannederiz ki, aldığı talimatlar doğrultusunda, Ak Parti İlçe yönetimimizi, Büyükşehir Belediye Başkanlığımızı ve Bakanlıklarımızı yaptıkları basın açıklamaları vasıtasıyla haksız ve yersiz ithamlarla suçlamaktadır. Halkımızı doğru bilgilendirmek maksadıyla cevap vermek zorunda kalıyoruz. Her şeyden önce Manavgat’taki huzur ve sağduyu ortamını kim ne yaparsa yapsın bozdurmamak bizim birinci önceliğimizdir. Kimsenin tahrikine kapılmayacağımızı ve pozitif siyaset dilini devam ettireceğimizi tüm Manavgat halkıyla paylaşmak istiyoruz. Bizim siyasetimiz yıkma değil taş üstüne taş koyma siyasetidir” diye konuştu.

Atatürk’ü sevmenin bazı kesimlerin tekelinde olmadığına vurgu yapan Öz, “Böylesine hassas bir konu üzerinde kelime oyunları yaparak Ak parti ve Atatürk arasında mesafe oluğu algısını yaratmaya çalışmak çok ucuz bir oyundur. Çok partili sisteme geçildiği günden buyana halkımızın özgür iradesi ile kendisine Hükümet etme yetkisini vermiş olduğu bir görüşün devamı olan Ak Parti Hükümetleri, Ülkemizde demokrasinin ve ekonomik kalkınmanın öncüsü olmuştur. Sayısız seçimler kazanarak bugünlere gelen Ak Parti milli iradenin vücut bulmuş halidir. Bizler sözde değil özde Atatürkçüyüz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük vasiyeti kurduğu Türkiye cumhuriyeti devletini ‘’Çağdaş muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için çalışın’’ olmuştur. Ak parti kadroları gece gündüz demeden çalışarak hayata geçirdiği dünya çapında ses getiren dev bütçeli projeleri ile Ülkemizi şahlandırmış ve itibarını arttırmıştır. Görüldüğü üzere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetini yerine getirmek için gece gündüz çalışan tek parti Ak Partidir. Atatürkçülük lafla olmaz. Mustafa Kemal Atatürk bu milletin ortak değeridir. Toplumu ayrıştırmak Atatürkçülük değildir” diye konuştu.

Ilıca’ya yapılacak cezaevi ile ilgili olarak, başta CHP olmak üzere bazı kimselerin, Ak Parti ile halkı karşı karşıya getirmek istediğini belirten Hasan Öz, CHP İlçe Örgütü’nün provokasyon yaptığını söyledi. Öz, “Ilıca mahallesine cezaevi yapılmasına herkesin karşı olduğu gibi bir algı operasyonu yapılmaya çalışılmaktadır. Maalesef bu algı operasyonunun başrolünü de Manavgat Belediye Başkanı Sayın Şükrü Sözen’in üstlendiğini görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Ilıca mahalle sakinlerimizin üzerinden algı operasyonu yaparak yapılan basın açıklamasıyla, partimizi ve vatandaşlarımızı karşı karşıya getirmek için hazırlanmış bir provokasyondur. Bu araziye Üniversite alanı denilerek partimizin eğitime ve okullara karşı olduğu algısı yapılmaya çalışılmaktadır ki, bu gerçeği yansıtmamaktadır. İlçemize bir üniversite kazandırmak için Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri ile mevcut meslek Yüksek Okulumuzun bulunduğu bölgeye iki tane fakülte kazandırılmış olup nasip olursa 2019 yılında bir Fakülte daha yapılarak İlçemiz üniversitesine kavuşacaktır. Bizlere eğitime karşı olduğumuzu ima edenlere şunu hatırlatmak isterim; Ak Parti Hükümeti olarak göreve geldiğimizde Türkiye’de 76 üniversite vardı, şimdi ise 185 üniversite var. Sayın Şükrü Sözen MATSO turizm fakültesi açılışında bizzat Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na defalarca Üniversite çalışmaları için teşekkür etmiştir. Burada Kimin Manavgat’a bir üniversite yapılması için uğraştığı apaçık ortadadır” diye konuştu.

Manavgat’ın il olmasını istediklerini ve il olmak isteyen bir ilçede mutlaka cezaevinin olması gerektiğini savunan Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, “Ilıca beldemize düşünülen cezaevi sadece dört duvardan oluşmamaktadır, bu bölgeye bütün adli ve yargı personelini barındıracak, adliye lojmanları ve diğer sosyal alanlarla birlikte büyük bir kompleks alanı oluşturulacaktır. Burada bahsi geçen arazi Devletimizin hüküm ve tasarrufu altında olan bir arazidir. Ayrıca bu konuyla ilgili Adalet Bakanlığımız resmi yazışmalarla ilgili kamu kurum ve kuruluşlara yazılar yazmış gerekli yazışmaların ardından Manavgat sınırları içerisinde en uygun alanın burası olduğuna karar vermiştir. Burada şu örneği de vermek istiyorum, hemen yanı başımızda Alanya, Mahmutlarda bir turizm beldesi değil midir?

Bu beldede L tipi bir cezaevi bulunmaktadır, Alanya’da yaşayan yabancı nüfusun büyük bölümü burada oturup ikamet etmektedir, bu güne kadar hangimiz cezaevi sebebiyle evlerini terk eden yada satan yabancı misafir duymuştur? Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve CHP ilçe teşkilatı tarafından yapılmaya çalışılan algı operasyonu toplumsal huzur ve barışı bozmaya yöneliktir ve bize göre çok sorumsuzcadır. Ayrıca Manavgat’ın neresine cezaevi yapılacağı ve nereyi imar planında cezaevi olarak göstermek Ak Parti ilçe teşkilatının görevi değildir. Manavgat’a bir Cezaevi ihtiyacı bilindiği halde Manavgat Belediyesi hazırladığı imar çalışmalarında bu konuyla ilgili bir adım atmamıştır, maalesef bu ve benzeri konularda CHP İlçe teşkilatı ve Manavgat Belediyesi vatandaşlara bilgileri çarpıtarak olayları farklı yerlere çekerek ayak oyunlarıyla vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmeye devam etmektedir. Ak Parti ne zaman önemli bir proje yapmak için ayağa kalksak tüm yurtta olduğu gibi Manavgat’ta da muhalefet ve siyaset yaptığını sananlar, her zaman ki gibi, cibinlik siyaseti anlayışını ortaya çıkararak algı operasyonu yapmaya çalıştıklarını vatandaşlarımız görmektedir” diye konuştu.

CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar’ın Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’ta hiçbir proje yapmadığı eleştirisine sert cevap veren Öz, Manavgat Belediyesi’nin 5 yıldızlı oteller yapılan arsaların kaç liraya verildiğini sordu. Öz, “Büyükşehir belediye Başkanlığımızca bitirilmiş herhangi bir proje olup olmadığı ve Manavgat’ımızda satılan arsa bedellerinin ne kadarı hizmet olarak döndüğü gibi akıllara zarar bir sorular sorulmuştur, CHP İlçe başkanı hanımefendinin Antalya ve Manavgat gerçeklerine nedenli yabancı olduğu apaçık ortadadır.

Manavgat belediye Başkanlığınca konserlerle açılan öve öve bitilemeyen projelerin İller Bankası aracılığıyla Hükümetimiz tarafından verilen kredilerle yapıldığı bilinirken bunların dile getirilmemesi gayet manidardır. İller Bankasından verilen krediler ile yapılan projelerin tabelaları ortadan kaybedilmeye çalışılırken, Manavgat’ın her tarafına sanki belediye ekiplerinin başka işi yokmuş gibi vatandaşın gözüne soka soka Büyükşehir belediyemizin yaptığı her türlü çalışma daha başlamadan, burası Büyükşehir ve ASAT‘ın yetki ve sorumluluğundadır tabelaları koyularak vatandaşlarımıza kara propaganda ve cibinlik siyaseti yapmaya devam eden bir zihniyetle karşı karşıyayız. Burada yapılmaya çalışılan ötekileştirmeyi ve ayrımcılığı Manavgat kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. Gerçek talihsizlik ve seviyesiz siyaset dili ve üslubu tamda budur.

 Büyükşehir Belediyemizin tüm ihaleleri ve arsa satışları gayet şeffaftır istenildiği taktirde Büyükşehirden belgeleriyle cevap alabilirsiniz. İlçemizde Büyükşehir eliyle satılmış olan 7adet arsa satışlarının toplam bedeli 18.milyon 500 bin Türk lirasıdır. Bu satıştan elde edilen rakamlar bizim yaptığımız projelerin birini bile karşılamamaktadır satılan arsaların bedelini soranlara buradan duyurulur.

CHP İlçe Başkanı ve Manavgat Belediye Başkanına sormak istiyoruz 2 dönemdir sürdürdüğünüz Belediye Başkanlığı döneminizde sizin satmış olduğunuz 5 yıldızlı otel arazileri, arsalar ve firmalarla mahsuplaşmak için verdiğiniz diğer arsaların bedellerinin ne kadar olduğu ve nereye harcadığı konusunda ne zaman Manavgat komu oyunu bilgilendireceksiniz” diye konuştu.

Manavgat’la ilgili konularda, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve meclis üyelerinin, Antalya Büyükşehir Meclis toplantılarında soru sormak yerine bu soruları Ak Parti İlçe Teşkilatına sorulmasını hayretler içinde karşıladığını ifade eden Öz, “Yoksa size orada söz vermiyorlar mı? Büyükşehir Belediye Başkanımıza ne sordunuz da cevapsız bıraktı? Sayın Menderes Türel Başkanımız size bilmek istediğiniz her türlü bilgiyi verebilecek vizyon ve öngörüye sahip işinin ehli bir Başkandır.. Basın açıklamalarıyla vatandaşlarımıza algı operasyonu yapmaya çalışmayın CHP İlçe Başkanına tavsiyemiz önce kendi Belediye Başkanından bilgi almasıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel ve ekibine sanki Antalya ve Manavgat’a hiçbir şey yapmamış muamelesi yapmak tam bir gaflettir. Bizler Ak Parti ilçe teşkilatı olarak Büyükşehir Belediyemizi ve Sayın Menderes Türel Başkanımızın hizmetlerini her yerde anlatmaya ve savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’ta bitirdiği projelere değinen Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, “Manavgat kamuoyunu bilgilendirmek maksadıyla Antalya Büyükşehir belediyesi ve ASAT tarafından bugüne kadar Manavgat’ımıza yapılan hizmetlerin proje bedellerini açıklıyoruz. İnşallah okumaya ve takdir etmeye yüreğiniz yeter.

- İbrahim Sözen, Antalya, Hasan Fehmi Boztepe ve Hastane Caddelerine 7.343 mt yağmur suyu drenaj hattı, 61613 mt kare kaldırım, 40.623 ton sıcak asfalt ile yapılan 7.500 mt yolda peyzaj-sulama sistemleri 2 adet yürüyen merdivenli yaya üst geçidi ve 2 adet süs havuzu tamamlanmış olup yaklaşık bedeli 22 milyon Türk lirasıdır.

- Asfalt plent tesisi yaklaşık bedeli 4 milyon tldir.

- Türkbeleni projesi yüzde 40 tamamlanan proje yaklaşık 31 milyon bedelle inşaatı devam etmekte inşallah 2018 yazında tamamlanacak.

- Manavgat Merkez Arıtma tesisi yaklaşık maliyet 43 milyon tldir.

- Kumköy Arıtma tesisi ruhsat verilmiş olan 5yıldızlı otelleri kapsayan arıtma yaklaşık 36 milyon tldir ve turizm için ne yaptı diyenler bir düşünsün bu tesisler olmasa atıklar nere gidecekti?

- Titreyengöl terfi merkezi, yeni yapılan ve 5 yıldızlı otel ruhsatı verilen bölgede alt yapısı bizim yatırımlarımızla tamamlandı yaklaşık bedeli 11 milyon Türk lirasıdır madem alt yapı yapmadınız neden otel ruhsatı verdiniz?

Bunların yanı sıra 243 km teslim edilen kanalizasyon hatlarını; 74 km si AB projesi kapsamında olmak üzere 152 km daha yaparak 395 km ye çıkartmıştır.

325 km teslim ettiğiniz içme suyu şebekelerini, 26 km si AB proje kapsamında olmak üzere 313 km ilave yapmıştır.

AB proje kapsamında bitirip konserli açılış düzenlediğiniz su kuyularının çalışmadığını, kum mevkii kızılağaç arası su hattının 15 bar basınca dayanıklı olması gerekirken 3,5 barda ancak çalışabildiğini de hatırlatırız.

Büyükşehir Belediyesi ve ASAT Manavgat’ta en son üç bine yakın aracın zarar gördüğü milyonlarca liralık zarara neden olan esnafımızın ve vatandaşlarımızın mağdur olduğu su baskınlarını önlemek amacıyla bugün gözle görülmeyen anacak büyük maliyetler tutan hamlelerde bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir. Büyükşehir hizmet birimimiz 649 personel ve 143 araçla vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam etmektedir” diye konuştu.

Bölgede bulunan turizmcilerin tüm olumsuzluklara karşın 2018’e umutla baktığını ifade eden Öz, “Fevzi paşa ve Atatürk caddelerindeki esnafın isyanını, ekonomik kriz var diyerek görmezden gelmeye ve geçiştirmeye çalışmayınız, vatandaş merak ediyor Demokrasi bulvarı ve Antalya caddesinde ekonomik kriz yok mu? Neden sadece Fevzi paşa caddesi esnafı kepenk kapatıyor? Sorusuna hala cevap verebilmiş değilsiniz. Bölge turizmi tüm olumsuzluklara karşı dimdik ayaktadır ve önümüzdeki sezona umutla bakmaktadır.

Ak Parti Hükümetimizi eleştiren ve ne yaptı diye soranlara cevaben, Manavgat’ta inşaatı başlanan ve ihale sürecinde olan kamu yatırımlarımızı kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla paylaşıyoruz. Bizleri sürekli eleştiren CHP İlçe başkanı ve Manavgat Belediye Başkanı bu büyük bütçeli yatırımların yapıldığını kendi gözleriyle görürken, Manavgat için yapılan yatırımları mesnetsiz eleştirilerinizle, vatandaşlarımıza Ak Parti Hükümetini ve Büyükşehir Belediyesini hiç bir yatırım yapılmıyormuş algısı yapmak, tamda sizin bahsettiğiniz seviyesiz siyaset dili olsa gerek” dedi.

Ak Parti hükümetinin Manavgat’ta yaptığı yatırımlara da değinen Öz, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından İlçemiz ve çevre ilçeler Serik, Akseki ve İbradı’da ikamet eden engellilerimizin evde bakım ücretlerinin bağlanması ve yatılı bakım merkezlerine yerleştirilmeleri, ekonomik yoksunluk içindeki ailelerin çocukları için sosyal ve ekonomik destek hizmetinin sağlanması, korunmaya muhtaç çocuklarla ilgili iş ve işlemlerin yapılması, huzurevine yerleşmek isteyen vatandaşların başvurularının alınıp yerleştirilme işlemlerinin yapılması, şehit yakınları ve gazilerimize yönelik devletimizin sağladığı hizmetlerle ilgili iş ve işlemlerin hızlı ve zamanında yerine getirilebilmesi için İlçemize bir Sosyal Hizmet Merkezi açtık.

Ortaöğretim Kız Yurdu yapımı; 200 kişilik Ortaöğretim Kız Öğrenci yurdu inşaatı devam etmekte ve en kısa sürede bitirilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız tarafından Manavgat’a doğalgaz getireceğiz. Antalya’da toplam uzunluğu 400 km olan doğalgaz hattının 245 km’lik kısmını Manavgat-Alanya-Gazipaşa hattı oluşturuyor. İşlemlerin 2019 yılı sonuna kadar tamamlanması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Enerji Yatırımları kapsamında Elektrik sorunlarını çözmek için 2017 yılı yatırım programında ilçemiz için yaklaşık 18 milyon TL kaynak ayırdık ve kullandık.

Gençlik Ve Spor Bakanlığımız tarafından Mehmet Akif Ersoy Spor Salonunun bahçesine, içerisinde Bocce sporu için tesislerin de yapılacağı, gençlerin ve sporcuların antrenman yapacakları ve serbest zamanlarını değerlendirecekleri Manavgat Gençlik Merkezini 23 Ağustos 2017 tarihinde ihale ettik, 2018 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Gençlik Merkezinde 1 adet spor salonu, müzik, tiyatro, resim, edebiyat akademilerinin yapılacağı derslikler de olacak.

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından Manavgat ilçe tarım müdürlüğü hizmet binası yapım işinin ihalesi 28 Kasım 2017 tarihinde yapılacak ve 500 günde tamamlanacak.

MOBESE Kamera Sistemi Kurulması; İlçemiz için büyük önem taşıyan bu güne kadar hiçbir Hükümet döneminde gerçekleştirilemeyen MOBESE sisteminin yapılması bizlere nasip oldu. Sistemin kurulmasıyla birlikte suç oranı düşecek ve daha güvenli bir Manavgat olacaktır. 61 noktada MOBESE sistemini kuruyoruz. Direkler dikildi, kameralar yerleştirildi. Enerji bağlantısından sonra yakında çalışmaya başlanacak.

Toplum Sağlığı Merkezimizi Yaklaşık 4.500.000 TL bedelle yaptık, bunun yanında Kavaklı mahallemize Pazaryeri yanına sağlık ocağı inşaatımız başladı en kısa sürede tamamlanacak.

Milli Emlak ve Mal müdürlüğü hizmet binası yapımına başlandı, kaymakamlık binamızda küçük bir alanda hizmet veren bu kurumlarımız yakında tamamlanacak olan modern binasında hizmet verecek.

Ulaştırma, Haberleşme Ve Denizcilik Bakanlığımız ve Büyükşehir Belediyemiz tarafından Köprülü kavşak projelerimiz hızla tamamlanıyor. Doğu Kavşağımız hizmete girdi ve Otogar kavşağına çalışmalar tamamlanmak üzere yakın sürede oda hizmete girecek, Side Kavşağı ve Migros kavşağı ihale süreci devam ediyor en kısa sürede tamamlanması için çalışıyoruz.

Manavgat Taşağıl-Beşkonak Yolu; rafting turizmi için çok önemli olan bu yolumuzun Toplam uzunluğu 33 km.dir. 10 km’si tamamlandı. Kalan 23 km’lik kısmının ihalesini Şubat 2016’da yaptık, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor inşallah en kısa zaman da tamamlanarak hizmete girecek.

Bahsi geçen yatırımlarımız yakın zamanda ihale süreci olmuş yada olacak olan yatırımlarımızdır bunların dışında 15 yıllık Ak parti hükümetimiz döneminde İlçemize bir çok eser kazandırılmış ve bunlar daha önceden kamuoyuna açıklanmıştır, tekrar bu yatırımları sizlere tek tek sıralayıp siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın vaktini almayacağım.

Antalya ve Manavgat’ımız bu dönemde proje ve yatırımlar alnında altın çağını yaşamaktadır, ben buradan siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın vasıtasıyla bir kez daha İlçemize kazandırdıkları değerli hizmet ve yatırımlardan dolayı, öncelikle Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel’e, İl Başkanımız Sayın Rıza Sümer ve değerli Milletvekillerimize tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öz konuşmasını şöyle tamamladı: “Eyyamcılık ve ekonomik kriz çığırtkanlığı yaparak halkımızın moral motivasyonunu yurt çapında bozmaya çalışan fikre sadece Manavgat’ta değil tüm Türkiye’de karşıyız tam tersine Milletimizin ve Devletimizin diz çökeceğini uman iç ve dış tüm odaklara karşı bir ve bütün olarak karşı durmaktayız ekonomik kriz var çığırtkanlığının kimlere hizmet ettiği ortadadır. CHP İlçe Başkanına oy devşirme adına böylesine ucuz bir siyaset gütmemesini tavsiye ederiz”

Basın açıklamasından sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Ak Parti İlçe Başkanı Öz, Ilıca’da yapılacak olan cezaevi ile ilgili olarak sorulan soruya, Adalet Bakanlığı’nın cezaevi yapımı için en uygun yer olarak adı anılan bölgeyi düşündüğünü, polemik oluşmaması adına cezaevinin yapılacağı arazi ve arazinin tespiti ile ilgili konuları Manavgat Mal Müdürlüğü’nden sorulması gerektiğini söyledi.

Manavgat Üniversitesinin 2019 yılında faaliyete geçmesini beklediklerini belirten Öz, MATSO Turizm Fakültesi, belediyeden Akdeniz Üniversitesi’ne tahsis edilen eski belediye hastanesi, Manavgat Meslek Yüksekokulu ve yurtların bulunduğu arazinin de içinde olan 108 dönümlük arsayı kampus yapılması için düşündüklerini ifade ederek, bunun için çalışma içinde olduklarını söyledi.

Öz, yolların çökmesi ile ilgili olarak sorulan bir soruyu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş’ün cevaplaması için söz verdi. Büküş, yollarda meydana gelen çökmelerin, daha önce yapılan ve basınç değerleri düşük olan borular nedeniyle olduğunu, 270 civarında tespit edilen çökmenin ekipler tarafından hızla tamamlanmaya çalışıldığını, geriye 50 civarında çökmenin kaldığını bunların da en kısa zamanda yapılacağını söyledi.

 

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Öz:, “CHP, provokasyon, peşinde”,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort