Haber Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 09:44
 
Öz, “Yatırımlar iktidar desteği ile hız kazanacak”
Bahçelievler, Aydınevler ve Mimar Sinan Mahallesi sakinleri ile Atatürk İlkokulu yanında bulunan alanda ‘Mahalle Buluşması’ gerçekleştiren Cumhur İttifakı Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, Manavgat halkının artık zaman kaybına tahammülü kalmadığını belirterek, “Gelin bu fırsatı kaçırmayalım. Manavgat’ı hep birilikte iktidarla buluşturalım. İktidar desteği alarak inanın bu yatırımların hepsi hız kazanacak” dedi. Rakibi Sözen’in sadece seçimlerde halkın karşısına çıktığını iddia eden Öz, “Ama çare 31 Mart’ta senide bütün dertlerinden kurtaracağız. Bütün egolarından kurtaracağız. Halka karışmak senin için biraz zor olacaktır ama istesen de istemesen de bu fikre alış” diye konuştu.
SİYASET Haberi
Öz, “Yatırımlar iktidar desteği ile hız kazanacak”

 

Bahçelievler, Aydınevler ve Mimar Sinan Mahallesi sakinleri ile Atatürk İlkokulu yanında bulunan alanda ‘Mahalle Buluşması’ gerçekleştiren Cumhur İttifakı Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, Manavgat halkının artık zaman kaybına tahammülü kalmadığını belirterek, “Gelin bu fırsatı kaçırmayalım. Manavgat’ı hep birilikte iktidarla buluşturalım. İktidar desteği alarak inanın bu yatırımların hepsi hız kazanacak” dedi. Rakibi Sözen’in sadece seçimlerde halkın karşısına çıktığını iddia eden Öz, “Ama çare 31 Mart’ta senide bütün dertlerinden kurtaracağız.  Bütün egolarından kurtaracağız. Halka karışmak senin için biraz zor olacaktır ama istesen de istemesen de bu fikre alış” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine 3 gün kala Bahçelievler, Aydınevler ve Mimar Sinan Mahallesi sakinleri ile ‘Mahalle Buluşması’ gerçekleştirdi. Buluşmada Öz’e Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş, her ilki partinin yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Meclis Üyesi adayları eşlik etti.

Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu ile MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş yaptıkları konuşmada Öz’e destek isterken, Cumhur İttifakı Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz ise konuşmasında ilk önce mahallelerin sorunlarına değindi.

Projeleri hakkında kısa bilgilendirmede bulunan Öz, “Bizlere doğasıyla, tarihiyle o kadar güzel bir şehir emanet ki, gündelik projelerle yönetilmeyi hak etmeyen bir şehir. Hayallerimizi biraz zorlamamız biraz daha ötesine gitmemiz gerekiyor. Çünkü bu şehir bunu fazlasıyla hak ediyor. 1 Nisan sabahı ilk işimiz mahalle mahalle uygulayacağımız acil eylem planlarımız. Bu acil eylem planımızda her bir mahallemiz için ayrı ihtiyaçlar belirledik ve ivedilikle bu planları uygulamaya başlayacağız. Aynı zamanda diğer projelerimizi de hemen devreye sokacağız” diye konuştu.

Manavgat’ın daha fazla zaman kaybına tahammülü olmadığının altı çizen Öz, “İşte ısrarla Manavgat’ı iktidarla buluşturalım diyoruz. Antalya’mızın iki bakanı, merkez yürütme kurulu üyeleri ve milletvekilleri her biri projelerimizin arkasında. Gelin bu fırsatı kaçırmayalım. Manavgat’ı hep birilikte iktidarla buluşturalım. İktidar desteği alarak inanın bu yatırımların hepsi hız kazanacak.  Menderes başkanımızın yapmış olduğu arıtmalar sayesinde denizlerimizi ve mavi bayraklarımızı kurtardık.  Adeta yılan hikayesine dönen yat limanı projesini de yapmak inşallah bizlere nasip olacak.  Ayrıca şehrimize bir adet kültür ve sanat merkezi kazandırmayı planlıyoruz. Yine büyük bir projemiz ise doğal gaz. Bütün sokaklarını, esnafını gezdik Manavgat’ın. Özellikle ev hanımlarımızdan ve iş adamlarından gelen talepler doğrultusunda doğal gazın nedenli önemli olduğunu biliyoruz.  Enerji Bakanımızdan kendisinden birinci ağızdan doğal gazımızın sözünü aldık.  İnşallah her mahallemize her evimize kadar doğal gazı getireceğiz. Dar gelirli vatandaşlarımız için hata geçireceğimiz TOKİ konutları içinde kayıtlarımız devam ediyor” dedi.

FEN İŞLERİ ŞANTİYESİ ŞEHİR DIŞINA TAŞINACAK

Manavgat’ın milyonlarca liralık değere sahip arazilerinin olduğu mahallelerle birlikte olduklarına dikkat çeken Öz, 10 yıllık Manavgat Belediyesi yönetiminden alınan en büyük hizmetin sel baskınlarında ekmek dağıtımı olduğunu ifade etti. Öz, “Arabalarınız sular altında kaldı. Çocuklarınız okula gidemedi. Yıllarca yapılmayan alt yapının cezasını çektiniz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel büyük bir risk altına girerek Manavgat’ın alt yapı probleminden işe başladı.  Şu an geldiğimiz noktada ne sel kaldı nede taşkınlar kaldı. Meğer keramet mazgallardaymış. Üstü asfaltla kapatılmış mazgallardan su aksın diye 10 yıl bekledik.  Çok şükür yağan onca yağmura rağmen bu yıl hiçbir sıkıntı yaşamadık. Allah yapanlardan. Sebep olanlardan Menderes Başkanımızdan razı olsun. Cumartesi Pazarının üzerini kapatmak ayrıca Mimar Sinan Mahallesinde SGK karşısında bulunan araziye kapalı bir Pazar yeri yapmakta planlarımız arasında. Fen işleri şantiyesinin artık şehir dışına alınması gerekiyor. Bunun içinde çalışmalarımıza başladık. Mimar Sinan mahallesinde trafoların yetersizliği nedeni ile meydana gelen elektrik kesintilerinin farkındayız.  Bu problemin çözüme kavuşturulması ve yatırım programına dahil edilmesi için sonuna kadar takipçisi olacağız.  Vatandaşların problemleri karşısında o iş benim değil diyen Manavgat Belediyesindeki zihniyet artık tarihe karışacak. Söz konusu bu üç mahallemiz genellikle okullarımızın bulunduğu yerler. Tam öğretim sisteminde öğlen aralarında öğrenci kardeşlerimizin kafa dinlemeleri bir nebzede olsa da derlerin arasından çıkabilmeleri için uygun alanlara öğrenci lokalleri kurmayı planlıyoruz. Yine öğrenci kardeşlerimiz için okul önlerindeki durakları daha büyük ve daha konforlu hale getireceğiz” dedi.

1 NİSAN SABAHI AYDINLIK BİR MANAVGAT’A UYANACAĞIZ

Öz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Son dönemde bizler proje dedikçe yatırımlar dedikçe farklı iftiralarla karşı karşıya kalmaya başladık. Projeler geride kalınca halktan ilgi göremeyince karalama kampanyalarına başladılar. Neymiş efendim Hasan Öz göreve gelince Belediye personelini işten çıkartacakmış. Neymiş personelin yerlerini değiştirip sürgüne gönderecekmişim. Neymiş efendim pazarcı kardeşlerimizin yerlerini değiştirecekmişiz. Kardeşim geçin bunları bizi kendinizle karıştırmayın. Biz bu güne kadar kimsenin ekmeği ile oynamadık, kimsenin hakkını gasp etmedik. Bugüne kadar boğazımızdan bir lokma haram geçmedi. İftiralardan medet umar hale geldiniz. 10 yılda sadece iki yerel seçimde sadece halkı adam yerine koydunuz. Randevu alamayan kapınızdan dönen dönene. Yerel seçimler 20 yılda bir olsa ne sahaya çıkarsınız, nede son dönemde insanlarla dalga geçer gibi yaptığınız göstermelik yatırımları yaparsınız. Sizin bu siyasi anlayışınızın vadesi artık dolmuştur.  Her tarafınızdan taşan egonuzda boğulmak üzeresiniz.  Ama çare 31 Mart’ta senide bütün dertlerinden kurtaracağız.  Bütün egolarından kurtaracağız. Halka karışmak senin için biraz zor olacaktır ama istesen de istemesen de bu fikre alış. 1 Nisandan sora hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Sende halkın arasına karışacaksın. 1 Nisan sabahı korkuların ortadan kalktığı, seslerin daha gür çıktığı aydınlık bir sabah olacak. Manavgat Belediyesi kaf dağından değil mütevazi gönüllerle yönetilecek. Buradan tüm halkımızı bir olmaya beraber olamaya davet ediyorum. Eski siyasetler çöp olmuş miadı dolmuştur. Bundan sonra siyasetin tek adı büyük Türkiye’dir”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öz,, “Yatırımlar, iktidar, desteği, ile, hız, kazanacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı