Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 13:21 Bu haber 5331 kez okundu
 
Özde-Bir Sınavı Türkiye Birincisi Başarı Koleji'nden
Başarı Koleji başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Özde-Bir sınavı Türkiye birincisini çıkardı.
EĞİTİM Haberi
Özde-Bir Sınavı Türkiye Birincisi Başarı Koleji'nden

Eğitim sistemi ve akademik çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Başarı Koleji başarılarına bir yenisini daha ekledi. Özde-Bir Türkiye Geneli (GİS) Deneme Sınavında Türkiye 1.si Başarı Koleji’nden Efe Atakan Karacan oldu.

Sınava giren on binlerce adayı geride bırakarak Türkiye birincisi olan Karacan için okulda kutlama töreni gerçekleştirildi.

Sınavda birinci olan öğrenciyi öğretmenleri ve arkadaşları alkışlarla kutlarken, Genel Müdür Nazmi Ünal, Ortaokul Müdürü Necip Özbay ve Fen Bilimleri Öğretmeni Ümmü Üreyen tarafından başarı belgesi ile tebrik edildi.

Ortaokul Müdürü Necip Özbay, “Başarı Koleji olarak akademik alanlardaki başarılarımızı sürdürüyoruz. Genel ortalamasıyla, Türkiye Geneli Özde-Bir ortalamasının çok üstünde olan okulumuz bir kez daha fark yarattı. Türkiye Geneli Özde-Bir sınavında 7.sınıf öğrencimiz Efe Atakan Karacan, tüm soruları doğru yanıtlayıp 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Ama bunun yanında genel başarı düzeyimiz ile de Özde-Bir gibi önemli bir sınavda ciddi bir başarı elde ettik. Bu başarıyı yakalayan ve sürdürecek olan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Özde-Bir, Sınavı, Türkiye, Birincisi, Başarı, Koleji'nden,
Yorumlar
Haber Yazılımı