Haber Detayı
08 Aralık 2018 - Cumartesi 16:56 Bu haber 1725 kez okundu
 
Özel öğrencilere sinema keyfi
Antalya Emniyeti ‘Engelliler Günü’ münasebetiyle engelli öğrencilerle sinema etkinliği düzenledi.
ÇOCUK Haberi
Özel öğrencilere sinema keyfi

 

Antalya Emniyeti ‘Engelliler Günü’ münasebetiyle engelli öğrencilerle sinema etkinliği düzenledi.

Konuyla ilgili olarak Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada: “Toplumumuzun ve insanlığın ortak sorunlarından olan engellilerimizin her gün hatırlanacağı bir ortamın yaratılması tüm toplumun olduğu gibi bizlerin de görevleri arasındadır. Sağlıklı bir toplum kendi engellilerine sahip çıkan, onların üretime katılmasını sağlayan, koruyucu olanakları yaratan bir toplumdur.

Unutmayalım ki, her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Engelli insanlarımızın hayata daha kuvvetli tutunması, her alanda kendilerini geliştirip, yaşama sevincini kaybetmemeleri için hepimizin üzerine düşen büyük sorumlulukları vardır. Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak bizler de bu sorumluluk bilinci ile toplumun aktif birer bireyleri olarak gördüğümüz engelli vatandaşlarımızın daima destekçisi olduğumuzu htirmek amacı ile;

Engelli Çocuklarımıza yönelik, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz koordinesinde ilimiz Kepez İlçesinde faaliyet gösteren bir AVM'nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Büyük Şehir Belediyesi Döşemealtı Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneğinde Eğitim gören 112 engeli öğrenci ve öğretmenleri 04 Aralık günü Alış Veriş Merkezinin Sinema salonunda görevlilerimiz ile birlikte film seyretmişlerdir.

Engelli öğrenciler ve öğretmenleri yapılan bu etkinlikten memnuniyet duyduklarını ifade etmişlerdir” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Özel, öğrencilere, sinema, keyfi,
Yorumlar
Haber Yazılımı