Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 21:19 Bu haber 2918 kez okundu
 
Piyano tuşlu yaya geçidi beğeni topluyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, küçük dokunuşlarla kent estetiğine güzellik katıyor. Güllük Caddesi’ne yapılan piyano tuşlu yaya geçitleri beğeni topluyor.
YAŞAM Haberi
Piyano tuşlu yaya geçidi beğeni topluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent estetiğini arttıran yaratıcı tasarımlarla kenti güzelleştiriyor. Bu kapsamda yaya geçitlerine müzikal dokunuşlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi asfalt yenileme çalışması yaptığı Anafartalar (Güllük) Caddesi üzerindeki yaya geçitlerini estetik bir hale getirdi. Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Güllük Caddesi ile TRT Caddesi kesişimindeki yaya geçitlerini alışılmışın dışına çıkarak piyano tuşları şeklinde tasarladı. 

BÜYÜKŞEHİRDEN MÜZİKAL DOKUNUŞ 
Özel kalıplar hazırlanarak yapılan işlemin ardından piyano tuşları ortaya çıktı. Görsel ve estetik olarak beğeni toplayan yaya geçidi ilgi çekiyor. Vatandaşların neşeli ve eğlenceli olarak değerlendirdiği müzikal dokunuşlu tasarım yaya geçidininin kullanmasını da teşvik ediyor. Yetkililer, kent estetiğini geliştiren yaratıcı tasarımlarla Antalya cadde ve sokaklarının sanatın ve müziğin en güzel figürleriyle süslenmeye devam edeceğini belirtti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Piyano, tuşlu, yaya, geçidi, beğeni, topluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı