Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 21:25 Bu haber 3985 kez okundu
 
Piyasaya kaçak ürün sürmeye çalışan şüpheliler yakalandı
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 01-02 Haziran 2020 tarihlerinde Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Serik, Döşemealtı ve Muratpaşa ilçelerinde kaçakçılık suçlarına yönelik operasyonlar düzenledi.
ASAYİŞ Haberi
Piyasaya kaçak ürün sürmeye çalışan şüpheliler yakalandı

Serik'te düzenlenen operasyonda; ilçede ikamet eden şüphelilerin kurdukları internet sitesi üzerinden sosyal medya aracılığıyla ulaştığı kitlelere kaçak yollarla temin ettikleri nargile tütünlerini yüksek fiyattan pazarladıkları anlaşılması üzerine, araştırmanın devamında şüphelilerin kaçak nargile tütünlerini depoladıkları adresleri tespit edildi. Serik Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordine kurularak yapılan aramada 648 kutu kaçak nargile tütünü ele geçirildi.

Döşemealtı'nda yapılan operasyonda; akaryakıt kaçakçılarının merkeze uzak noktalardaki sanayi sitelerinde büyük depolara yüksek miktarda kira ücreti ödeyerek mülk sahiplerinin gözünde itibar kazanmaya çalıştıkları ve temin ettikleri yüklü miktarda kaçak akaryakıtı bu depolarda sakladıkları bilgisi elde edildi. Döşemealtı Kırkgöz Sanayi sitesindeki bir depoda yapılan aramada 16.850 Litre (16,8 ton) kaçak akaryakıt ele geçirildi.
Muratpaşa'daki operasyonda ise; Covid-19 salgınını fırsata çevirmek isteyen sahte alkol kaçakçılarının ünlü bir markaya ait temizlik amaçlı kullanılan dezenfektan malzemesinin satışı için yetki aldıktan sonra dezenfektan şişelerinin içlerine sahte alkol koyarak piyasaya sürdükleri bilgisi elde edildi. Yapılan araştırma sonucunda şüphelilere ait araçlar ve depolar tespit edilerek yapılan aramada; 4.140 şişe sahte alkol ele geçirildi.
Operasyonlarda yakalanan 4 şahıs hakkında Cumhuriyet Savcılıklarının talimatı doğrultusunda “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet Etmek” suçundan adli işlem yapıldı.
Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; "Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce ilimizde kaçak akaryakıt, kaçak nargile tütünü ve sahte içkileri piyasaya sürmeye çalışarak insan sağlığını tehlikeye atan ve Devletimizi vergi yönünden kayba uğratan, bu şekilde haksız kazanç sağlayan kişilere yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir" denildi.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Piyasaya, kaçak, ürün, sürmeye, çalışan, şüpheliler, yakalandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Piyasaya kaçak ürün sürmeye çalışan şüpheliler yakalandı
Yorumlar
Haber Yazılımı