Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 16:53 Bu haber 6711 kez okundu
 
Piyasaya sahte maske süren şüpheli yakalandı
Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerinin ihbar üzerine durdurdukları araç içerisinde toplam 4.900 adet maske ele geçirildi.
ASAYİŞ Haberi
Piyasaya sahte maske süren şüpheli yakalandı

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde ortaya çıkarak dünya geneline yayılan koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili özellikle tıbbi maskelerin kullanımının artması ile birlikte merdiven altı olarak tabir edilen ürünler halk sağlığını tehdit ediyor.

Güvenlik Şube Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı onayı alınmaksızın üretimi yapılan ürünlerin piyasaya sürülmesinin engellenmesi ile halk sağlığına zarar veren ve vatandaşların hassasiyetlerini kullanmak sureti ile haksız kazanç elde eden şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmaları aralıksız sürdürüyor.
Konyaaltı İlçesi Arapsuyu Mahallesi ara sokakta bulunan bir araçta merdiven altı üretilen maskelerin satışının yapıldığı bilgisi elde edilmesi üzerine; Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.
Konuya ilişkin yapılan araştırmalar neticesi Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi Arapsuyu Caddesi üzerinde bahse konu araç durdurularak araç içerisinde toplam 4.900 adet maske ele geçirildi.
Güvenlik Şube Müdürlüğümüz ve İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri ile birlikte yapılan incelemede ürünlerin resmi üretim yerleri dışında üretilerek satışa sunulduğu tespit edilmiş, el konulan ürünler imha edilmek üzere Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir.
Konu ile ilgili olarak araç sürücüsü ve maskelerin sahibi E.A. isimli şahıs hakkında 'Tıbbi cihaz reklam, satış ve tanıtım yönetmeliği' uyarınca idari işlem yapıldı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Piyasaya, sahte, maske, süren, şüpheli, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı