Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 08:21 Bu haber 2950 kez okundu
 
PTT'den kaplumbağa hızında hizmet
Posta taşıma sektörünün ilk akla gelen ismi PTT, akıl almaz hikayelerine son dönemlerde yeni hikayeler eklemeye devam ediyor.
EKONOMİ Haberi
PTT'den kaplumbağa hızında hizmet

Türkiyede posta sektörünün kurucusu ve hala ilk akla gelen ismi PTT, çağın gerisinde bir hizmet anlayışıyla sektörde varlığını devam ettirmeye çalışıyor. Güvenilir ve hızlı hizmet anlayışının öncüsü olması beklenen PTT, geciken hizmetleri ile hak kayıplarına ve ekonomik zararların da taşıyıcısı konumuna geriliyor.

Yakın geçmişte de örnekleri yaşanan geciken hizmet anlayışının bir örneği de son günlerde yaşandı. Aynı firmanın 2019 yılı 16 aralık tarihli senedinin ihbarnamesini 2020 yılı ocak ayının 2'sinde teslim eden PTT, 2019 yılı 6 ve 20 aralık tarihli senetlerin ihbarnamelerini de 2020 yılı  ocak ayının 4'ünde teslim etti. Ancak ne gariptir ki; ihbarnamesini ocak ayının 4'ünde teslim ettiği senedin, ihbarname ulaşmadığı için ödenemeyen senedin protesto evrakını ihbarnameden daha önce 2019 yılı aralık ayının 27'sinde teslim etti.
Yine aynı firmanın 2019 kasım ayına ait 7 adet telefon, mobil telefon ve internet faturası ile 2019 aralık ayına ait 8 adet telefon, mobil telefon ve internet faturasını da birlikte ve aynı tarihte 2020 ocak ayının 4'ünde teslim eden PTT'nin hizmet anlayışı kamuoyu tarafından sorgulanmaya başlandı.
Senet ihbarnamesinin gecikmesi dolayısıyla ödenemeyen ve beyan tarihi geçtiği için firma giderlerine girilemeyen 2019 yılı kasım ayına ait faturaların oluşturduğu mağduriyetler konusunda PTT'den anlaşılabilir bir açıklama bekleniyor. Ayrıca başka mağduriyetlerin oluşmaması için yeni düzenlemeler ve çalışmalar olup olmadığı da merak ediliyor.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: PTT'den, kaplumbağa, hızında, hizmet,
Yorumlar
Haber Yazılımı