Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 11:26 Bu haber 3876 kez okundu
 
Rektör Ünal'dan Manavgat ziyareti
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ÜNAL Manavgat'a gelerek ziyaret ve incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Rektör Ünal'dan Manavgat ziyareti

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ÜNAL Manavgat ziyaretinin başlangıcında Ilıca'da yeni açılan Hacı Nazmiye-Mehmet Tümbül Eğitim ve Uygulama birimini ziyaret etti.
Hacı Nazmiye-Mehmet Tümbül Eğitim ve Uygulama birimini ziyaretinin ardından MATSO Turizm Fakültesine geçen Rektör Ünal MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan SERT tarafından karşılandı.
Karşılama sonrasında Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi inşaatına geçen Ünal; MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Sert, Yapı İşleri Dairesi Başkanı Ahmet Korkmaz , MAYÖV Başkanı Dr. Muammer Güneş, MASİAD Başkanı Mücahit Tatar ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte inşaat süreci hakkında bilgi aldı. Ünal inşaat incelemesi sırasında; "Manavgat'ımızda bildiğiniz gibi Meslek Yüksek Okulumuz var. Bir de Turizm Fakültemizi kurmuştuk. Turizm Fakültemiz şu anda 4 bölümüyle eğitim öğretime devam ediyor. Daha sonra da Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültemizi kurduk. Oraya da 2 bölümde öğrenci aldık. Diğer bölümlerini de açacağız inşaallah. Bir de şu anda 3. fakültemizin başvurusunu yaptık Manavgat'ta kurulmak üzere. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi. İnşaallah yönetim kurulumuzdan onayını aldıktan sonra o fakültemizin de kuruluşlarına başlayacağız. Tabiki bu kadar fakülte kuruyoruz ama bu çocuklar eğitim öğretimi nerede görecek? Bugün tam da işte o fakülte binalarımızın inşaatını gözlemlemeye geldik. Ben Manavgat'ın ileri gelenlerine özellikle vakıf yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Onların geyretleriyle oluyor bu. Harika bir bina projelendirmiştik zaten daha önce Yapı İşleri Daire başkanlığımızca. Hayırseverimize de çok teşekkür ediyorum. İsminin anılmasını çok istemediği için ismini söylemiyorum. Kendisine Allah razı olsun diyoruz. Bu eğitim kurumuna çok büyük bir katkı sunmuş oldu. İnşaallah binamız bittikten sonra Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültemizi ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemizi buraya taşıyacağız. Her yönüyle son derece donanımlı bir bina oldu. Konferans salonları, sınıflar, amfiler, yemekhaneler, kütüphane, Labaratuvar alanları, hoca odaları, öğretim üyesi odaları ve öğrencilerin sosyal faaliyet alanlarının hepsi düşünüldü bu binanın projesinde. İnşaallah bittiğinde de gelip burada açılışını yapıp yine sizlerle hep beraber olacağız" dedi. 
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ÜNAL Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi inşaatındaki incelemelerinin ardından MATSO Turizm Fakültesine geçti.
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Rektör, Ünal'dan, Manavgat, ziyareti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rektör Ünal'dan Manavgat ziyareti
Rektör Ünal'dan Manavgat ziyareti
Rektör Ünal'dan Manavgat ziyareti
Rektör Ünal'dan Manavgat ziyareti
Yorumlar
Haber Yazılımı