Haber Detayı
01 Eylül 2017 - Cuma 18:44 Bu haber 1116 kez okundu
 
Resmi bayramlaşma AKM’de yapıldı.
Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen resmi bayramlaşma Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bayramlaşmaya Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın yanı sıra Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri ile STK’ların başkanları katıldı. Bayramlaşma sırasında konuşan Aydın, bayramlaşmanın halkın yoğum katılımı ile olmasını beklediklerini ifade ederek, resmi bayramlaşmanın Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) tarafından organize edilen Manavgat Buluşması ile birlikte yapılmasını önerdi.
YAŞAM Haberi
Resmi bayramlaşma AKM’de yapıldı.

Manavgat Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Kurban Bayramı bayramlaşması AKM’de Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Kaymakam Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Şenol, İlçe Emniyet Müdür Vekili Rahmi Odabaşı, eski milletvekili Adil Aydın, siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Esnaf Odası Başkanı Hasan Çelik, protokol üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bayramlaşma töreninde konuşan Kaymakam Nazmi Günlü, bayramlarda bayramlaşmaya vesile olması için toplantıyı organize ettiklerini belirterek, “Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum, bir kez daha herkesin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Bu bayram bizler için, sizler için, memleketimiz için, tüm insanlık için inşallah hayırlara vesile olur. Nice bayramlarda sağlık, sıhhatle, birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber olmayı Cenabı Hak bizlere nasip etsin” diye konuştu.

Kaymakam Günlü’nün ardından söz alan eski milletvekili Adil Aydın, Kaymakam Günlü’yü ileride Antalya valisi olarak görmek istediklerini ifade ederek, “Türkiye’nin tek eksiği var; dürüst, çalışkan, işi bilen insanlara ihtiyacı var. Bu olduğu gün Türkiye bütün problemlerini çözer. Efendim Suriye şöyleymiş, Irak böyleymiş, biz kurulduğumuzdan bu yana, 1071’den beri, bırakın 1071’i, Çanakkale’de çoğumuz dedesini kaybetti, amcamızdan babamızdan İstiklal Harbi’ni duyduk. Birinci cihan harbi Türkiye’yi yok etmek içindi, tek amacı buydu. Bizi birbirimize katıyorlar, bizde buna alet oluyoruz. Ben hem 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın hem de Kurban Bayramının hepimize, bütün milletimize, İslam Alemine hayırlar getirmesini Cenabı Haktan niyaz ediyorum. Başta devlet ve aziz milletimiz olmak üzere hepinizin bende hakkı vardır. Hepinizin haklarını helal etmesini, sizden özellikle istirham ediyorum” diye konuştu.

Kurban Bayramı gibi manevi duyguların en yüksek olduğu bir zaman diliminde bayramlaşma töreninde olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise “Her platformda söylemeye çalıştığımız, Manavgat olarak birlikte olmamız lazım, aile olmamız lazım. Birbirimizi sevmemiz, birbirimizi kabullenmemiz, birbirimizin eksikliklerini tamamlamamız gerekiyor. Bunu başardığımız zaman Manavgatlı olarak ancak aile olabiliriz. Belli değerlerimizi her zaman önce tutma mecburiyetimiz var. Bu değerlerimizde nedir; milli değerlerimiz, dini değerlerimiz. Türk toplumu siyaset ötesi bu iki ulvi değeri önünde taşıyabildiği takdirde bu iki olmazsa olmaz değerimizi yeni nesillere layığı ile öğrettiği takdirde, bizler her zaman hak ettiğimiz yerlere gelmeye layık bir toplumuz. Bayramlar bizleri bir araya getiren çok özel zamanlar, bunları değerlendirmek lazım. Böylesine özel zamanları iyi geçirmek lazım. Birbirimize karşı kırgınlıklarımız varsa bunları bertaraf etmemiz lazım. Ben bu bayramın kısa zaman önce, iki gün önce kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımızın ülkemize hayırlı olmasını bir kez daha ifade ediyorum. İçinde bulunduğumuz mübarek Kurban Bayramımızın hepimize, Manavgat’ımıza, ülkemize huzur getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Başkan Sözen’in ardından konuşan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın da önce 30 Ağustos Zafer Bayramı, ardından Müslümanların haftalık bayramı olan Cuma günü ve Kurban Bayramı nedeniyle bayram haftası içinde olduklarını belirterek, bayramlaşmaya katılanların bayramını kutladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin Kurtuluş Savaşı ile atıldığına dikkat çeken Aydın, “Gerçekten biz Türk milleti olarak Osmanlı tarihinde son 100 yılda Kurtuluş Savaşı dahil 57 savaş yapmışız. Ama en önemlisi de Kurtuluş Savaşıydı, çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli. Başta Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın komutanlığında tüm Türk milleti, yaşlısı, genci, kadını, erkeği büyük bir mücadele yaptı ve 95 yıl geçti Türkiye Cumhuriyetinin temeli oldu. Zaman zaman ülkemizde sıkıntılar oldu ama hepsini aştık, temeli çok sağlam atılan bir cumhuriyet” diye konuştu.

İstanbul’un Bakırköy Kaymakamlığına atanan Kaymakam Günlü ilse eskiden beri dost olduklarını ifade eden İbrahim Aydın, “Hep görev alanımız kesişti. Ben Antalya’da görev yaparken, Kemer kaymakamıydı. Bize zamanın valisi, batı tarafının komutanı, yangın ekibi olarak ilan etmişti, beraber çok yangın söndürdük. Daha sonra İzmir Orman Bölge Müdürlüğüm sırasında, o zaman Turgutlu Kaymakamlığı, sonra kendi memleketimde 2 yıl görev yaptı, ondan Allah razı olsun. Yani devlet gibi, devleti tarif edecek olursan sayın kaymakamımı tarif etmem gerekiyor, Allah razı olsun. İnşallah ileride yolumuz yine kesişecektir. Allah razı olsun güzel hizmet verdi” diye konuştu.

Bayramlar nedeniyle tertiplenen bayramlaşma törenlerinde halkın katılımının yok derecesinde olduğunu ifade eden milletvekili İbrahim Aydın, “Bayramlaşma devletle halkın bir araya gelmesidir. Burada sağ olsunlar sivil toplum kuruluşlarının başkanları daire müdür ve amirleri tam olarak geliyorlar. Ama fazla bir katılım yok, biz hep kendi kendimizeyiz. Bir dahaki bayrama dedik, herkes kendi, siyasi partiler olsun, STK’Lar olsun, hatta Kaymakam Bey’de davetiyenin altına duyurulsun diye yazmış. Bu yıl 7.’si yapılacak olan Manavgat Buluşması, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş bu işi başlattı. MASİAD Manavgat Buluşması gerçekten çok güzel bir olay. Ben ilk söyledikleri zaman çok heyecan duymuştum. Dışarıda olan bürokratlarımız Manavgat’a geldiği zaman çoğu birbirini burada tanımaya başladı. Çok iyi bir çalışmadır bu. O da yine Kaymakamlarımızın başkanlığında yapılıyor. O zaman gelecek yıllar Kurban Bayramını şu şekilde yapalım, yine bu mekanda, başka mekanda olabilir, sonuçta iki etkinlikte Kaymakamlık bünyesinde olduğuna göre, Manavgat Buluşması ile bu bayramlaşmayı birleştirelim” diye konuştu.

Son yıllarda Kurban Bayramlarında dünya genelinde Müslümanların büyük sıkıntılar yaşadığına da dikkat çeken Aydın, son olarak Myanmar’da Arakanlı Müslümanlara uygulanan soykırıma atıfta bulunarak, “Dünya barışına katkı sunduğu için ödül alan bir devlet başkanı ülkesinde yaşayan Müslümanları katlediyor. Türkiye olarak dünyanın neresinde olursa olsun Müslümanlara yapılan haksızlıkların karşısında olarak Arakanlı Müslümanlarında huzura kavuşması için mücadele etmeye kararlıyız. Şükrediyorum ki ülkemiz böyle sıkıntılar yaşamıyor” dedi.

AKM’de gerçekleştirilen bayramlaşma töreninin ardından Kaymakam Günlü sırası ile İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek personelle bayramlaştı.

Ayrıca gün içerisinde İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünden ekipler ayrı ayrı şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlaştı ve şehitlerin mezarlarında dua etti.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Resmi, bayramlaşma, AKM’de, yapıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı