Haber Detayı
06 Mayıs 2017 - Cumartesi 15:40 Bu haber 897 kez okundu
 
Ruslar kurtuluşlarını futbol oynayarak kutladı
Rusya’nın Kurtuluş Günü dolayısı ile Manavgat’a gelen Rus Master takımları, Kamelya Collection Selin Otel’de, Umbro Cup turnuvası düzenledi. Turnuvaya SidesporMasterler takımı da katıldı.
SPOR Haberi
Ruslar kurtuluşlarını futbol oynayarak kutladı

Rusya’nın Kurtuluş Günü dolayısı ile Manavgat’a gelen Rus Master takımları, Kamelya Collection Selin Otel’de, Umbro Cup turnuvası düzenledi. Turnuvaya SidesporMasterler takımı da katıldı.

1. Dünya Savaşı’nda, Nazi Almanya’sının Rusya işgalinin sona erdirildiği gün olan ve Rusya’da kutlanan Kurtuluş Günü kapsamında düzenlenen Umbro Cup Futbol Turnuvası’nın Türkiye ayağı Manavgat’ta yapıldı. Çolaklı’da Kamelya Collection Selin Otel’de düzenlenen turnuvaya 9 Rus Master takımının yanı sıra SidesporMasterleri de iki takımla katıldı.

Türkiye ve Rusya arasında 2015 yılının Kasım ayında Rus savaş uçağının düşürülmesi ile başlayan ve 2016 sezonunda Türk turizmini de olumsuz etkileyen gerilimin sona ermesi ile bir yıl arayla yeniden düzenlenen turnuvanın Türkiye ayağını Endo Tur gerçekleştirdi.

Endo Tur yetkilisi Harun Çetinsoy, bir yıl aradan sonra yeniden UmbroCup’ın Türkiye ayağının yapılmasından mutluluk duyduklarını ifade ederek, bu sayede Türk misafirperverliği ve dostluğunu gösterme şansını yakaladıklarını söyledi. Çetinsoy, “Ruslar 15 yıldır ülkemize geliyorlar, Umbro Cup adı altında masterler turnuvası düzenleniyor. Turnuvanın Türkiye ayağını da biz yapıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda 20’nin üzerinde takımlarla oynanırken, son uçak krizinden sonra bir sene gelmediler. Bu sene geldiler ancak 9 takımla geldiler. Burada amaç kazanıp kaybetmek değil, Türk misafirperverliği ve dostluğunu göstermekti. Bir de son günlerde uluslar arası siyasi konjonktürdeki sıkışıklıktan dolayı bizim de dostluğumuzu göstermek için güzel bir fırsat oldu. Burada bulunan Rus vatandaşları ülkelerine gittiklerinde bizim ülkemizin olumlu propagandasını yapacaklarını düşünüyorum” diye konuştu.

Son 7 yıldır turnuvaya bir Türk takımının da katıldığını belirten Çetinsoy, “2014’de SidesporMasterlerini davet ettik, sağolsunlar Osman Bey bizi kırmadı, iştirakleri ile turnuvaya onlar da katılmış oldu. Birçok takımın da beğenisini kazandı. Bizden ricaları SidesporMasterlerinin geçmiş yıllarda gösterdiği güzel ev sahipliği ve dostluk maçlarından sonra onların bu sene iki takımla katılmasını istediler. SağolsunlarSidesporMasterlerinin yetkilileri de bunu uygun gördüler” dedi.

ARAMIZDAKİ DOSTLUK BAĞI GÜÇLENİYOR

Umbro Cup organizatörü ve FIFA Maç Ajansı yöneticisi SergeyPolikarpov, 42+ ve 48+ yaş gruplarında düzenlenen UmbroCup’un Türkiye ayağını bu yıl Manavgat’ta düzenlediklerini ifade ederek, “Daha önceden Türkiye’de turnuva düzenleme deneyimlerimiz olmuştu fakat geçen yıl ülkelerimiz arasında yaşanan politik problemler nedeniyle turnuvayı düzenlemedik. Ancak yine ülkelerimiz arasında yapılan diyalog ve normalleşme sürecinde şimdi Manavgat’a geldik. Daha önceleri Belek’te yapmıştık turnuvayı ancak bu sene Manavgat’a geldik, çünkü burada hem oteller daha rahat hem de futbol oynamak için tesisler güzel. Ayrıca tatil yapmak için de güzel bir yer” diye konuştu.

İki ülke insanlarının daha fazla kaynaşması ve dostluğun pekişmesi için sporun çok önemli olduğunu ifade eden Polikarpov, bu nedenle turnuvaya iki Türk takımı da davet ettiklerini, takımların centilmenlik içerisinde güzel karşılaşmalar çıkardığını söyleyerek, “Rusya’dan 9 takım katılıyor ve iki Türk takımını davet ettik. Böylece aramızdaki dostluk bağının daha da güçleneceğine inanıyoruz” dedi.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Ruslar, kurtuluşlarını, futbol, oynayarak, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı