Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 15:13 Bu haber 6154 kez okundu
 
Saadet Partisi 6. Olağan Kongre'ye gidiyor
03 Kasım 2019'da 7.Olağan Genel kongresini yapan Saadet Partisi il ve ilçelerde kongrelerini sürdürüyor. Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanı İlhami Demiral 6.Olağan kongrelerinin 18 Ocak 2020 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi’nde Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın katılımıyla yapacaklarını açıkladı.
SİYASET Haberi
Saadet Partisi 6. Olağan Kongre'ye gidiyor

Saadet Partisi Manavgat’ta da 6. olağan kongreye hazırlanıyor. 2016 yılından itibaren Manavgat Saadet Partisi İlçe başkanlığını yürüten İlhami Demiral 6.olağan kongre öncesi açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi Manavgat ilçe Başkanı İlhami Demiral Saadet Partisi’nin hedeflerini üç ana başlık altında topladı:

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE
"Saadet Partisinin hedefi olan yaşanabilir bir Türkiye, adaletin, fikir özgürlüğünün, liyakatin, adil paylaşımın ve herkesin maddi ve manevi kalkınması, ithal edip tüketen değil, üreten ve ihraç eden kalkınmış bir ekonomi, işsizi olmayan, kutuplaştırılmayan mutlu ve müreffeh bir Türkiye en büyük hedefimizdir."

YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE
"Sanayisi ve yenilenen teknolojisiyle askeri gücünü donatmış, ihracatta kendini kanıtlamış, kültür ve eğitim seviyesi yüksek, komşularıyla barış içerisinde İslâm birliğini kurup liderlik edebilen, dünyayı yönlendiren dış güçlerden emir alan değil, dünyaya yön veren güçlü bir ülke en büyük hayalimizdir."

YENİ BİR DÜNYA
"2. Dünya savaşından sonra oluşan iki kutuplu dünya düzeninin Sovyetlerin yıkılmasıyla tek kutuplu bir dünya düzenine dönüşmüştür. Fakir ve gelişmekte olan ülke halklarının sömürüldüğü, ezildiği, zulme uğradığı, toprakları işgal edildiği bozuk düzeni yıkarak yerine İslâm  Birliği, İslam Nato’su ve İslam Ekonomik Teşkilatını kurarak 1.5 milyar İslâm coğrafyasını yer altı ve yerüstü zenginliklerini teknoloji ile buluşturarak dünyayı sömüren, işgal eden, zulüm yapan, tüm zenginlikleri çalan emperyalist zihniyeti ortadoğu ve İslâm  coğrafyasından çıkartarak tüm dünyada adil bir düzeni hakim kılmak için tüm gücümüzle mücadele ediyoruz."

KONGREYE DAVET!
“Bu hedefler doğrultusunda tüm yurtta olduğu gibi yerelde ve genelde halkımızın sorunlarına hakim, sıkıntılarını bilen ve çözümlerini hazırlamış olan inançlı ve azimli kadrolarımızla 6. Olağan kongreye gidiyoruz. Kıymetli  Manavgat halkımızı milli heyecanımıza ortak olmaya davet ediyoruz.”

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Saadet, Partisi, 6., Olağan, Kongre'ye, gidiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı