Haber Detayı
18 Şubat 2019 - Pazartesi 17:46
 
Şahinöz, Manavgatlı mali müşavirler ve iş insanlarına seslenecek
Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (MASMO) davetlisi olarak Manavgat’a gelen Dünya Gazetesi Ekonomi Yazarı ve ABD Merkez Bankası FED Eski Araştırma Direktörü Erkin Şahinöz, bugün düzenlenecek seminerde Manavgatlı mali müşavir ve iş insanlarına ‘Dalgalı Piyasalarda Geleceği Öngörme ve Şirket Yönetimi’ konusunu anlatacak.
YAŞAM Haberi
Şahinöz, Manavgatlı mali müşavirler ve iş insanlarına seslenecek

 

Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (MASMO) davetlisi olarak Manavgat’a gelen Dünya Gazetesi Ekonomi Yazarı ve ABD Merkez Bankası FED Eski Araştırma Direktörü Erkin Şahinöz, bugün düzenlenecek seminerde Manavgatlı mali müşavir ve iş insanlarına ‘Dalgalı Piyasalarda Geleceği Öngörme ve Şirket Yönetimi’ konusunu anlatacak.

Küresel ekonomide yerel ve bölgesel ekonomik yapıların yerini alması, firmaların rekabet ve risk ortamlarından olumsuz etkilenmemeleri için Manavgatlı mali müşavirler ve iş insanlarına yönelik olarak eğitim ve bilgilendirme seminerlerine devam ettiklerini ifade eden MASMO Başkanı Nezih Özgenç, “Oda olarak hem üyelerimiz hem de Manavgatlı iş insanlarının faydalanabileceği bir seminer düzenliyoruz. Ekonomist yazar ve ABD Merkez Bankası FED Eski Araştırma Direktörü Erkin Şahinöz düzenlediğimiz ‘Dalgalı Piyasalarda Geleceği Öngörme ve Şirket Yönetimi’ konulu seminerde; Belirsizlik ortamında şirket yönetimi, Ekonomiyi ve piyasaları öngören "4 Temel Gösterge", Risk Yönetimi Sağlayan "3 Temel Araç", Önümüzdeki 2-3 yıl gündemi belirlemesi beklenen iç ve dış ekonomik gelişmeler konularında bilgilendirme yapacak. Manavgat’ımızın ekonomik hayatına büyük artılar getirecek bu seminerimize tüm iş insanlarımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

Erkin Şahinöz’ün sunumunu gerçekleştireceği seminer bugün saat 13:30’da İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde başlayacak.

ERKİN ŞAHİNÖZ KİMDİR?

2009 yılından itibaren Erste Group Araştırma ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Erkin Şahinöz, Mayıs 2007-2009 yılları arasında Eczacıbaşı Menkul Değerler’de Başekonomist olarak çalıştı. Tacirler Yatırım Menkul Değerler Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

2006 Ocak 2007 Mayıs arasında reel sektörün büyük oyuncularından 12 bin çalışanı olan Arıkanlı Holding’te (Yurtiçi Kargo ve MEF Okulları grup şirketleri arasında) Strateji Planlama Koordinatörü ve Başekonomist olarak çalıştı.

2002-2006 yılları arasında Amerikan Merkez Bankası FED’de Ekonomik Araştırmalar Grubu Koordinatörü ve Ekonomist olarak görev yaptı. Hem Chicago hem de Cleveland FED’de görev yaptı. 2000-2002 yılları arasında ABD’nin ulusal danışmanlık şirketi Business Development Center’da senior danışman olarak bankalardan reel sektöre çok farklı sektörlerdeki şirketlere danışmanlık yaptı. Danışmanlık yaptığı firmalar arasında First National Bank of Omaha, Oberon Entertainment Properties, American Title, Ashley Furniture ve Ryan Enterprises bulunmaktadır.

2004 yılından beri Dünya Gazetesi’nde Dördüncü Boyut adlı köşede köşe yazısı yazıyor. 2005 yılından beri de Para Dergisi’nde haftalık köşe yazıları yazıyor. 2007 yılından beri Takvim gazetesinde günlük köşe yazıları yazıyor. 2002 yılında beri düzenli olarak CNBC-E, Haberturk, Skyturk, NTV, CNNturk’te (ortalama haftada bir) canlı yayınlara yorumcu olarak katılıyor.

Çeşitli Yönetici Grupları ve Şirketlere, Türkiye ve Dünyadaki Ekonomik Gelişmeleri ve Önemli Olayları yorumlayarak interaktif seminerlerle eğitim veriyor. Konferans/seminer/panellere düzenli bir şekilde konuşmacı olarak katılıyor.

2006 ve 2007 yıllarında (haftada iki gün olmak üzere) televizyon programı yaptı. (ekonomi üzerine-ekodiyalog formatında) Bankacılık sektörü, finansal piyasalar ve ekonomi üzerine yazılmış ve uluslararası dergi/gazete/kitap/akademik literatürde yayınlanmış birçok makalesi mevcut.

Bugün merkez bankalarının tümünde kullanılan ve merkez bankalarının faiz değişikliklerini tahmin eden modelin kurucusu…

Boğaziçi Universitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun olduktan sonra ABD’de MBA (işletme) masterı yaptı. Daha sonra yine ABD’de ekonomi üstüne yüksek eğitimini tamamladı.

İngilizce, Fransızca ve çok az Japonca konuşabiliyor.

ABD University of Nebraska’nın 2007 ödülüne layık görüldü. Bu ödül üniversite tarihinde ilk defa bir Türk’e layık görüldü. Ödül, ekonomi camiasında “olağanüstü başarı örneği” olan okul mezunlarına veriliyor. 2002 yılında Nebraska eyaletinin en başarılı genç iş adamı ödülüne layık görüldü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şahinöz,, Manavgatlı, mali, müşavirler, ve, iş, insanlarına, seslenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı