Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 17:47 Bu haber 2123 kez okundu
 
Sarıkaya İHH Sudan çalışmalarına katıldı
Manavgat İHH Temsilcisi Furkan Sarıkaya İHH'nın Sudan'da yaptığı çalışmaları yerinde görmek ve katkı sağlamak için Hartum’a gitti.
GÜNDEM Haberi
Sarıkaya İHH Sudan çalışmalarına katıldı

Furkan Sarıkaya'nın İHH'nın yaptığı çalışmaları yerinde görmek ve katkı sağlamak için gittiği Sudan ziyaretine Ak Parti Eski Milletvekili Kocaeli Derince Belediye Başkanı Zeki Aygül'ün de olduğu, çeşitli illerden toplam 9 kişi katıldı. 

Ziyarette İHH Sudan Temsilcisi Bilal Bahçi'nin rehberliğinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı.
Sudan’ın Beyaz Nil eyaletinde yaşanan sel felaketinden sonra İHH'nın o bölgede yaptığı kalıcı evleri de ziyaret eden Sarıkaya buradaki müslümanların dertlerini paylaştı. 
Cuma günü Hartum Eyaletinde Antalya'lı hayırseverlerin katlılarıyla yaptırılan İzzet İbnu Kasım Cami ve yine Hartum'da Hacı Eyüp Elikalfa Camilerinin açılışına da katıldı. Açılışlara Sudan Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Müsteşarı Dr. Mustafa Bülent Dadaş, İHH Doğu Afrika Sorumlusu Faruk Erkılıç ve yerel yetkililer de katıldı. Sarıkaya burada yaptığı konuşmada ‘Sizlere Türkiye’deki kardeşleriniz selamını getirdim. Türkiye’den buralara gelmemizin tek sebebi ümmet olma bilincinde olmamızdır. Bizlerden de dualarınızı eksik etmeyin' dedi. Açılışların ardından İHH bağışçılarının adak kurbanlarının ihtiyaç sahiplerine dağıtımı da yapıldı.
Sudan'daki 3. gününde Hartum'da İHH'nın da yardım ettiği Kuran Kurslarını ziyaret eden ekip çalışmalarını tamamlayarak yurda döndü.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Sarıkaya, İHH, Sudan, çalışmalarına, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı