Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 14:19 Bu haber 11000 kez okundu
 
Serik’te suda boğulan gencin cansız bedeni bulundu
İHH Antalya Arama Kurtarma ekibi, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ile birlikte yaptıkları aramalarda Serik’te suda boğulan gencin cansız bedenine ulaştı.
YAŞAM Haberi
Serik’te suda boğulan gencin cansız bedeni bulundu

Önceki gün Serik’te Belkıs Mahallesi’nde piknik yaparken girdiği ırmakta akıntıya kapılarak kaybolan 16 yaşındaki Tayfun Karaşahin’in cansız bedeni, suya girdiği yerden 100 metre ileride bulundu.

Arama çalışmalarına katılan Antalya İHH Arama Kurtarma yetkilileri, yazın sıcak havalarda serinlemek için de olsa ırmaklara girmenin tehlikeli olduğunu belirterek, “Çok iyi yüzücü olsanız bile suyla oyun olmaz, özellikle akıntının çok olduğu dere ve ırmaklarda daha fazla dikkatli olmak gerekiyor” dediler.

Önceki gün Sarıabalı Mahallesi Şahin Tepesi’ndeki Köprüçayı Irmağı kenarında bulunan Serik Belediyesi’ne ait piknik alanında ailesiyle gittiği piknikte ırmağa giren Tayfun Karaşahin (16) akıntıya kapılarak bir anda gözden kayboldu. Haber verilmesi üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. JAK ile Antalya İHH Arama Kurtarma ekipleri tarafından bölgede arama çalışmaları başlatıldı. Yaklaşık 2 saatin sonunda Tayfun’un suya girdiği noktanın yaklaşık 100 metre ilerisinde cansız bedenine ulaşıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Antalya İHH Arama Kurtarma Koordinatörü Ali Uygur: "24 Haziran 2019 tarihinde Antalya Serik Belkıs Mahallesi piknik alanında girdaba kapılıp boğulan şahsı arama çalışmalarına ekibimiz, Manavgat İHH Arama Kurtarma Sorumlusu Mevlüt Koç başkanlığında 4 kişi ile katılmıştır. Yapılan çalışmalara Antalya İHH Arama Kurtarma ve JAK ekipleri tüplü dalış yaparak; İtfaiye, AFAD, AKUT ekiplerinin de destekleri ile arama çalışmaları sürdürülmüştür. Dalış yapan ekibimiz şahsın cansız bedene ulaşmış, JAK ile işbirliği halinde görevini yerine getirmiştir.

Bölgedeki aramaya İHH Antalya Arama Kurtarma ekibi olarak; Mevlüt Koç, Mustafa Güzyaka, Muhammed Feyzi Öztürk, Abdullah Harun Merdun katılmışlardır. Emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ederiz" dedi.

Uygur, yaz aylarında ırmaklarda boğulma olaylarında artış yaşandığına dikkat çekerek, “Sıcak havalarda insanlar serinlemek amacıyla ırmağa giriyorlar. Irmaklar denizlere göre akıntı nedeniyle daha tehlikeli. Çok iyi yüzücü olsanız bile akıntıya karşı gücünüz kesilebilir, artı suyun soğuk olması da kas kilitlenmesine neden olabilir. Daha sonra üzülmemek için ırmaklara girerken azami dikkat göstermek gerekir” dedi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Serik’te, suda, boğulan, gencin, cansız, bedeni, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı