Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 14:42 Bu haber 883 kez okundu
 
Side at yarışlarında ‘Haskaya’ birinci
Side Geleneksel Rahvan At Yarışları'nda Bursa bölgesinden Mustafa Dinçbaş’ın binicisi olduğu ‘Haskaya’ adlı at, birinci oldu.
SPOR Haberi
Side at yarışlarında ‘Haskaya’ birinci

Side Geleneksel Rahvan At Yarışları Side Büyük Plaj mevkisinde yapıldı. Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Manavgat Belediyesi’nin de desteklediği yarışlara ülke genelinden 82 at katıldı. Yarışlar öncesi düzenlenen müzik dinletisi ile Gana akrobasi ve Brezilya tanga gösterisi etkinliğe renk kattı.
Yarış severlerin oldukça ilgi gösterdiği yarışları, Side’de tatil yapan yerli ve yabancı turistlerde izledi. 8 kategoride gerçekleştirilen yarışta, baş kategorisinde Bursa bölgesinden Mustafa Dinçbaş’ın atı ‘Haskaya’ birinci, Konya’da Mustafa Küçükmeral’in atı ‘Bolkar’ ikinci ve Aydın’ın Nazilli ilçesinden Ayvaz Çamdeviren'in atı ‘Ayvaz’ üçüncü oldu.
Yarışlarda dereceye giren at sahiplerine kuplarını Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanı Mustafa Küçükmeral, Manavgat Side Rahvan Atçılar Spor Kulübü Başkanı Hasan Delikkulak, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş tarafından verildi. Yarışlarda toplam 65 bin lira ödül dağıtılırken, başarılı olan atlar Rahvan At Yarışları Türkiye Şampiyonasına katılacak.
Manavgat Side Rahvan Atçılar Spor Kulübü Başkanı Hasan Delikkulak, at yarışlarının ata sporu olduğuna işaret ederek, her yıl daha büyük katılımla yarışları organize etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Side, at, yarışlarında, ‘Haskaya’, birinci, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı