Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 12:56 Bu haber 697 kez okundu
 
Şoförler Ünal’da birleşti
06 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası seçimlerine başkan adayı olarak hazırlanan Mehmet Muammer Ünal, Manavgat’ta faaliyet gösteren taksi kooperatifleri, nakliye ve taşıma kooperatiflerini ziyaret ederek destek istiyor. Ünal’ı coşku içinde karşılayan şoför esnafı, “Nerede kalmıştık, başkanımız Ünal” dediler.
YAŞAM Haberi
Şoförler Ünal’da birleşti

 

06 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası seçimlerine başkan adayı olarak hazırlanan Mehmet Muammer Ünal, Manavgat’ta faaliyet gösteren taksi kooperatifleri, nakliye ve taşıma kooperatiflerini ziyaret ederek destek istiyor. Ünal’ı coşku içinde karşılayan şoför esnafı, “Nerede kalmıştık, başkanımız Ünal” dediler.

 

Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası başkan adayı Mehmet Muammer Ünal ve ekibi seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Taksi, nakliye, taşıma kooperatifleri ve şoför esnafları ile bir araya gelen Ünal, kaldıkları yerden daha büyük bir şevkle göreve talip olduklarını ve 7 gün 24 saat şoför esnafının yanında olacaklarını söyledi.

Mensubu olmaktan gurur duyduğu şoförlük mesleğinin birlik ve dirliği için başkanlık görevine talip olduğunu belirten Ünal, “Gerek görev sürem boyunca edindiğim bilgi, gözlem ve tecrübe ile şahsım, gerekse teşvik ve desteklerinden ötürü meslektaşlarım ile bu kararı aldığımı belirtmek isterim” dedi.

Mevcut yönetimle oda seçim tarihinde yaşanan sıkıntının kendilerinin kamuoyuna duyurduğu gibi 06 Ocak 2018 günü saat 10:00’da yapılacağını vurgulayan Ünal, “Siz hiç 2.toplantıya kalmış cemiyet seçimi gördünüz mü. Mevcut yönetim çevirdiği alicengiz oyununa hazırladığı bu kılıfı bize, size daha önce hiç izah etti mi. Toplantı tarihi 13 Ocak 2018’dir başka tarihlere itibar etmeyiniz diye buyruk verdi. İtibar edilmesi gereken tarih ortaya çıkınca, 06 Ocak 2018 diye düzeltme yapıldı. Odamızın bunca yıllık seçim tarihinde üye kardeşlerim her zaman oy hakkına sahip çıkmış, bildirilen toplantı tarihinde sandık başına gelerek başkanını seçmiştir” dedi.

Başkan olduğu taktirde yapacağı hizmetler hakkında da bilgi veren Ünal, “Üyelerimizin teveccühü ile başkanlık şerefine nail olduğum takdirde; hizmet yolunda atacağımız canı gönülden ve çözümcü adımlarda; şeffaflık ve adaletin önceliğimiz, geçmişten aldığımız güç ve tecrübenin rehberimiz olacağı sözünü veriyorum. Bu sözü verirken gücümü; yönetim dönemimizde gerçekleştirmiş olduğumuz “ korsan taşımacılığın sıfır noktasına inmesi, huzur ve güven içerisinde çalışma ortamı sağlanması, çalışma koşullarının gelir imkanının en yüksek seviyede olacağı şekilde düzenlenmesi” gibi başarılarımızdan alıyorum. Ve yine Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk şoförü en asil duygunun insanıdır” sözünde belirttiği üzere çok kıymetli olan siz meslektaşlarımı mahçup etmeyeceğimi bilmenizi istiyorum. İçinizden biri olarak; 7 gün 24 saat yanınızda olan bu kardeşinize desteklerinizi bekliyor, sizleri gönül birliğine davet ediyorum” diye konuştu.

Ünal sözlerini şöyle sürdürdü, “Nazarımızda ayrım gözetmeksizin tüm şoför kardeşlerimizin kıymetli olduğunu, Hz. Mevlana’nın “Yaradılanı severiz, Yaradan’dan ötürü” düsturu ile bu yola çıktığımızı ve bu yolda böyle yürüyeceğimizi belirtmek istiyorum.Ve inanıyorum ki; Allah’ın izni ve siz kıymetli kardeşlerimin takdiri ile tarih tekerrür edecek ve başkanlık bayrağını yeniden devralacağız”

Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası başkan adayı Mehmet Muammer Ünal’ın gerek esnaf ziyaretlerinde gerekse düzenlediği toplantılara katılan esnaflar, odada birlik ve beraberlik sloganı ile Ünal’a destek verdiklerini ifade ederek, “Nerede kalmıştık, başkanımız Ünal” dediler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Şoförler, Ünal’da, birleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı