Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 16:10 Bu haber 3539 kez okundu
 
Sözen'den Cumhuriyet Bayramı mesajı
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Cumhuriyet'in bir başlangıç olduğunu ifade eden Sözen, "Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamıza, vesile olmalıdır" dedi.
YAŞAM Haberi
Sözen'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, "Cumhuriyet bizi aydınlatan, hiç bir zaman sönmeyecek bir meşaledir" dedi.
Sözen'in yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi: "Cumhuriyet, yüce milletimizin sarsılmaz bir iradeyle elde ettiği zaferin ardından yükselen değer olarak bizleri kucaklamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının güçlükleri bir bir aşarak yükselttiği bu değer, bugün milletimizin her bireyinin benimsediği ortak bir irade olmuştur. Bu gün ülkemizde özgür, bağımsız, hür bir şekilde yaşıyorsak, bu Cumhuriyetin sayesindedir.
Cumhuriyet varoluş nedenimizdir ve vazgeçilmezimizdir. Bugün tek bir şeye ihtiyacımız vardır. O da Cumhuriyet ruhuna sahip olmak, ona sımsıkı tutunmaktır.
Cumhuriyet ruhunda, umut, inanç, mücadele, vatan sevgisi, hoşgörü ve aydınlanma vardır. Cumhuriyet Ruhu, karanlığa yakılmış bir meşale, kara bahtımıza tutulmuş bir ışıktır. Yolunu kaybedenlere yol haritası, yönünü kaybedenlere kutup yıldızıdır. Cumhuriyet bir başlangıçtır, inanmaktır. Yaşama şekil vermektir, geleceğe umutla bakmaktır. Cumhuriyet varsa zorluk yoktur, Cumhuriyet’e ve Atatürk’e bağlı olan bizler için imkansız yoktur. Eğer bir yürek varsa, o yüreğin içinde vatan ve Cumhuriyet sevgisi varsa her türlü zorluğa göğüs gerilir.
Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamıza, vesile olmalıdır.
Cumhuriyet, 97 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir ve bu meşale hiç bir zaman sönmeyecektir.
"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir" sözüyle felsefesini belirlediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’inci yıldönümü kutlu olsun.
Bu duygu ve düşüncelerimle Cumhuriyetimizi bize emanet eden Ulu Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta Antalya ve Manavgat halkımız olmak üzere tüm ulusumuzun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum"
MUHİTTİN BÖCEK ADINA KUTLAMA MESAJI
Koronavirüse yakalandıktan sonra yaklaşık 2 aydır Akdeniz Üniversitesi HAstanesi'nde yoğun bakımda bulunan Muhittin Böcek adına, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kutlama mesajı yayınlandı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği ve Türk Milletine armağan ettiği Cumhuriyetimizin 97. Yılını büyük bir onur, gurur ve heyecanla kutluyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
Yok edilmek istenen bir milletin varoluş destanı yazdığı, topyekün bir mücadelenin eseri olan Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda ederek milletimizin gönlünde ölümsüzleşen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
29 Ekim 1923, kurtuluş destanının Cumhuriyet ile taçlandığı en önemli gündür. Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü üzerine inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. Yılını kutlarken, herkes bilmelidir ki geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümeye devam edeceğiz. Vatanımızın bağımsızlığına, bölünmez bütünlüğüne milletçe dün olduğu gibi bugün de yarın da sahip çıkacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin bağımsızlığının, özgürlüğünün ve birliğinin güvencesi olan Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum"
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Sözen'den, Cumhuriyet, Bayramı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı