Haber Detayı
08 Aralık 2018 - Cumartesi 17:00 Bu haber 2658 kez okundu
 
Sözen, “Manavgat’ı bir dönem daha beraber yönetelim”
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde, 3. dönemi için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Manavgat Belediye Başkanlığı adaylığını ilçe binası önünde kurulan sahnede açıkladı. Oldukça kalabalık bir kitlenin izlediği adaylık açıklama programına sağlık sorunları nedeniyle Deniz Baykal dışında CHP Antalya milletvekillerinin tamamı katıldı. 3. dönem için Manavgat halkından bir kez daha yetki isteyen Sözen, konuşmasında zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.
SİYASET Haberi
Sözen, “Manavgat’ı bir dönem daha beraber yönetelim”

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde, 3. dönemi için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Manavgat Belediye Başkanlığı adaylığını ilçe binası önünde kurulan sahnede açıkladı. Oldukça kalabalık bir kitlenin izlediği adaylık açıklama programına sağlık sorunları nedeniyle Deniz Baykal dışında CHP Antalya milletvekillerinin tamamı katıldı. 3. dönem için Manavgat halkından bir kez daha yetki isteyen Sözen, konuşmasında zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde adaylığı daha öncesinden CHP Genel Merkezi tarafından açıklanan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cuma günü ilçe binası önünde adaylık konuşması yaptı. Manavgat halkının yoğun ilgi gösterdiği açık hava toplantısı nedeniyle Atatürk Caddesi yaklaşık 2 saat süre ile trafiğe kapatıldı.

Sözen’in adaylık açıklaması açık hava toplantısına CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer ve Cavit Arı, CHP eski Antalya Milletvekili Dr. Mustafa Akaydın, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Konyaaltı Belediye Başkanı ve CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ümit Uysal, CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, CHP Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, CHP Antalya İl ve Manavgat İlçe Gençlik Kolları Başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açık hava toplantısında kürsüye ilk çıkan CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar oldu. Toplantıya katılan Manavgat halkına teşekkür eden Coşar, seçimlerde Manavgat Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak için var güçleri ile çalışacaklarını açıkladı.

CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar’ın ardından kürsüye CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul çıktı. 2 dönem boyunca belediye başkanlığı görevini yürüten Şükrü Sözen’in Manavgat’ta yaptığı çalışmaları övgü dolu sözlerle anlatan Kumbul, Manavgat’ın işlek caddeleri ve sahillerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesinden dolayı Sözen’in büyük zorluklarla hizmet ettiğini vurgulayarak, Manavgat halkına daha iyi hizmet sunmak için hem Manavgat Belediyesi’nin hem de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılması gerektiğini söyledi. Kumbul, “Bütün şehir yasasıyla beraber belde belediyelerinin kapatılmasıyla beraber ilçelerde ki birçok alanın büyükşehir belediyesine bırakıldığını bundan da en büyük sıkıntıyı Manavgat’ın yaşadığı hiç şüphesizdir. Bunun için önümüzdeki yerel seçimlerde hepinizden Manavgat’la beraber Antalya Büyükşehir Belediyesinde de Cumhuriyet Halk Partisine oy vermenizi istiyorum. İstiyoruz ki Manavgat asla mağdur olmasın, Manavgat hizmetlerin en büyüğüne layık” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i de eleştiren Kumbul, Sözen’in orman yangını çıkmadan önce Türkbeleni’nin tahsisini Manavgat Belediyesi’ne istediğini ancak bunu uygun görmeyen bakanlığın yangından sonra Büyükşehir belediyesine tahsis edildiğini söyleyerek, Türkbeleni projesi ile bölgenin orman vasfından çıkarak beton yığını olduğunu iddia etti.

Hızlı tren, kuzey çevreyolu projelerinin halen tamamlanmadığını belirten Kumbul, toplu konut yapılacağı söylenen turizm çalışanlarının kötü geçen turizm sezonları nedeniyle bölgeden gittiğini ayrıca turizmin 12 aya yayılması için gerekli olan adımların da atılmadığını savundu.

31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerin çok önemli olduğuna değinen Kumbul, mahalli idareler seçimlerinin daha sonra yapılacak olan genel seçimler için bir gösterge olacağını belirterek, “İttifaklar gerçekten bizim için çok önemli. Çünkü bu ittifaklar bir partinin fazla ilçe belediyesi kazanması için değil, bu ittifaklar bir partinin bir meclis üyesi fazla yazması için değil, bu ittifaklar bir ili daha bir parti kazansın diye değil, bu ittifak vatan için, millet için, Cumhuriyet için, demokrasi için, geleceğimiz için, çocuklarımız için, gençlerimiz için gerçekten çok önemli” dedi.

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul’un ardından ise CHP Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak söz aldı. Şükrü Sözen’in 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde Manavgat’ın çok geliştiğini ifade eden Budak, “Herkesi kucaklayan, birleştiren bir unsur olarak Sayın Şükrü Sözen Belediye Başkanımız Manavgat’a hizmet vermeye devam etmek istiyor ve öylesine büyük baskılarla bugüne geldi ki ben hepsini tek tek biliyorum. Özellikle sivil toplum örgütleri her görüşü kaplayan meslek örgütleri Sayın Şükrü Sözen’in hep arkasında durdu, dimdik durdu, her türlü baskıya karşı onlarda Şükrü Başkanla birlikte devam ettiler yollarına ve bundan sonra da aynı şekilde olacağından hiç kuşkum yok, bunun göstergelerini burada yaptıkları yatırımlardan biliyorum” dedi.

Baskının ve zulmün sona ermesi için demokrasi güçlerinin bir araya gelerek ittifak yaptığını vurgulayan Budak, “Burada ittifak yapıldığını ben bir kere daha tekrarlamak istiyorum. Biz inşallah Allah’ın izniyle Antalya’nın 19 ilçesini hedefledik, 19 ilçesine de bayrağı dikmek üzere gece gündüz azimle çalışmaya kararlıyız” dedi.

Son olarak sahneye çıkarak açık hava toplantısına katılan Manavgat halkını selamlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, zaman zaman duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadan adaylık konuşmasını gerçekleştirdi.

2 dönem boyunca sürdürdüğü görevi sırasında kendisine yardımcı olan herkese teşekkür eden Sözen, “Mecburiyetim olan bir teşekkürü sizlere yapmak isterim. 2 dönemdir onurla taşıdığım Manavgat belediye başkanlığı eliyle sizlere ülkenin dört bir yanından gelen kentimize artı değer katan hemşerilerime bir kez daha minnetlerimi ifade ediyorum. İnandığım bir şey var. Bu topluma hizmet eden, değer yargılarını ön planda tutan, bu topluma hizmeti ibadet gibi gören insanların hiçbir zaman toplumun içinden uzaklaşmaması, topluma sormaktan danışmaktan, toplumun huzuruna çıkmaktan asla korkmamaları gerektiğine inanıyorum. Bunun için huzurunuzdayım” dedi.

Sözen konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Huzurunuzdayım Çünkü Manavgat’ta yaşayan hemşerilerim her zaman çağdaş, aydın, sevgi dolu, örnek teşkil edecek bir kenti hayal ettiklerini htirmişler, söylemişler ve bu yönde duruş sergilemişlerdir. Tabi böylesine kentleri ortaya çıkarabilmek, Türkiye’nin 50 ilinden büyük bir ilçenin sorunlarını çözmek, yaşanabilir hale getirmek illa ki kolay değil. Böylesine kentlerde görev yapmak, tecrübe deneyim ister, cesaret, yüreklilik ve kararlılık ister. Huzurunuzdayım şunu biliyorum. Manavgat’taki hemşerilerim, görev teslim ettikleri yapılardan, adaletli anlayış ister, siyaset ötesi olmasını ister, herkesin eşit, sizlere ait o imkanların eşit kullanılmasını ister. Bu doğrultuda tespit yapıp, buna görev karar veren bir halk var Manavgat’ımızda. Huzurunuzdayım çünkü sizleri tanıyorum. Sizler kendi adınıza emek çeken, sizlere hizmet etme noktasında göreve getirdiğiniz insanlarda her zaman cesaret, kararlılık, ufuk, ileriye bakış ve bunların hayata geçirilmesi noktasında asla geri adım atmayacak idarecileri, bu kenti çağdaş noktalara taşıyacak idarecileri göreve getirdi her zaman.

Takdir edersiniz sizlerden aldığımız güçle ve destekle 2 dönemdir Manavgat’ta hatırı sayılır bir ivme yakalandı. Manavgat’ta çok iyi işler yaptık ve çıtası üst düzeye çıktı. Yakalanan bu ivmenin daha da ileri götürülmesi ve kalan hizmetlerimizin eksiksiz tamamlanması için sizlerin huzurundayım. Bütün bu ivmeye rağmen Manavgat’ımızın önünde çok kat edecek yolu var. Manavgat öyle bir noktaya gelmelidir ki, dünyanın konuştuğu bir marka kente dönüştürülmesi gerek. Manavgat’ımızda Allah’ın bahşettiği pek çok güzellikler var. Hemşerilerimin çok daha aydın, çağdaş, sorunlarını sıfır noktaya taşımış bir Manavgat’ta yaşamaya hakkı var diye düşünüyorum. Manavgat’ı, Deneyimlerimiz, tecrübelerimiz; birikimlerimizle bir dönem daha beraber düşünmeye, beraber planlamaya ve beraber yönetmeye sizlerle beraber talip olduğumu ifade ediyorum. Gelin Manavgat’ı bir dönem daha beraber yönetelim.

Bu doğrultudaki davranışları, çalışma anlayışı sırasında devamlı ileri bakmayı sizlerden öğrendim. Bir yerel seçim arefesindeyiz yine. Günümüzde yerel seçimlere farklı gözle bakılması gerekirken, maalesef genel seçimlerdeki köşeli siyasi bakışlar, katı anlayışlar, toplumuzu kutuplaştırmaya yönelik stratejiler uyguluyorlar.  Sizler öngörüsü, ufku olan günü süreci çok iyi değerlendiren insanlarsınız. Yerel seçimlerin farklı yorumlanması gerek. Yerel seçimlerde sizin için düşünecek, size emek çekecek, kenti ülkesi için cesaretle adımlar atabilecek ve kenti ve ülkesinin çıkarlarını kişisel çıkarlarının önünde tutabilecek yapılara ekiplere ihtiyacı vardır. Hedeflerini doğru koyan ve hedeflerinde taviz vermeyen yapılara ihtiyacı vardır. Biz de kentimizi ileriye taşıyacak hedefleri bir bir koyduk ve eksiksiz, hatasız bir şekilde sizlerin hizmetine sunduk. Doğru yolda olduğumuzun en güzel göstergesi de budur, sizlerin aranıza geldiğimizde sizlerin aranızda tek başına rahatça yürüyebiliyorsak, korumaya gerek duymuyorsak, sokaklarda gündüzlü geceli özgürce yürüyebiliyorsak ve sizlerin teveccühü ile karşılaşıyorsak doğru yoldayız demektir.

Projelerimizin neticeye gitmesiyle ülke genelinde Manavgat Belediyesi olarak sizler adına aldığımız onlarca ödülün en büyük tescil diye düşünüyorum. Sizlere hizmet yolunda 2 dönemdir görev yapıyoruz. Tabi ki toz pembe geçmedi. Tabi ki zorlandığımız anlar oldu.  Ama hiçbir zaman içimizdeki heyecanı duyduğumuz sevgiyi saygıyı kaybetmeden her zaman önümüzde baktık. Bu da sizin önümüzdeki en büyük sınavımızdır diye düşünüyorum. Doğru projelerle, toplumsal uzlaşı anlayışı ile ayırıcı ayrıştırıcı bakış açısıyla idarecilik anlayışı ile değil, toplumu birleştirici, sevgiyi ve hoşgörüyü ön planda tutan bir idari anlayışı bu toplumda sergilemeye gayret ettik. Gururla ifade ediyorum Bu anlayışı da bize sizler öğrettiniz, kendimizi yetiştirdiğimiz CHP ailesi öğretti, büyüklerimiz, atalarımız öğretti. Beraberce çıktığımız bu yolda sizlerin de bizlerinde meşakkatli zamanları oldu. Yolda yorulduk, üzüldük, karamsarlığa kapıldık, ama asla yılmadık. 

Şuna yürekten inanıyorum. Bu toplum asla baskıya, dayatmaya meydan vermez, bu toplum asla yönlendirmelerle yol haritası belirlemez. Sizlere bir teklifim var, bunu bir kere daha göstermek adına, yerel seçim eliyle sizin o engin bakışınız engin değerlendirmelerinizle gönüllerdeki ittifakı Manavgat’ta bir kez daha kurgulayalım. Bunu sizlerle beraber dün başardık, bu günde başarabiliriz. Buna yönelik umudumu heyecanımı hiçbir zaman kaybetmedim. Bu süreçler tek başına taşınmıyor. Bu süreçlerin size inanan gönül alan vatandaşlarınızla taşımanız gerek. Bu süreci taşırken, her zaman duasını yanıbaşında htiğimiz zorlukları sizinle yaşayan anamın duasına desteğine ihtiyaç htim, o da şu anda aranızda yeni dönemde de duasını eksik etmiyor. Anamın ellerinden öpüyorum.

Değerli hemşerilerim, sizlerle bu zor süreçleri taşıyan çocuklarınız, eşiniz, akrabalarınız var. Sürecin acısını sizlerle beraber yüreğinde taşıyan ailelerimiz var. Bütün zorluğa rağmen yine bu dönemde benim yanımda olan aileme, eşime, çocuklarıma, akrabalarıma, inanan dostlarıma, herkese bir kez daha teşekkürlerimi ifade ediyorum. Her kademedeki beni eğitip, Manavgat Belediye Başkanlığı adaylığı sürecimde bana güvenerek sorumluluk veren mensubu olmaktan gurur duyduğum CHP yöneticilerine teşekkür ediyorum. Çok önemli bir teşekkürüm daha var; kat edilen bu mesafede çok büyük haklarının, çok büyük emeklerinin olduğunu bildiğim Manavgat Belediyesi ailesi, çalışanı, mesai arkadaşlarıma çok büyük borcum var. Yine en önemlisi burada oluşunuzla, en kötü anlarımızda nefesinizi yanımızda htirmenizle Manavgat’taki hemşerilerime borcum var.

Değerli hemşerilerim, Manavgat Belediye Başkanlığı yaparken sizlere hizmet etmenin, onurunu gururunu had safhada yaşadım. Bana öyle htirildi ki, deneyimimiz, tecrübemiz itibariyle bir dönem daha, sizler de olur verirseniz, sizlere hizmet etmeyi deneyeceğim. Manavgat’ta her türlü siyasi yapıya ait dostumdan, büyüğümden, arkadaşımdan katkı istiyorum. Manavgat’ı bir çıta daha yukarıya çıkarabilmek adına sizlerden destek istiyorum. Manavgat’ı gerçek anlamda barışın kenti, sevginin kenti, hoşgörünün kenti, özgürlüklerin kenti yapmak adına sizlerden bir dönem daha destek istiyorum. El birliği ile yaşamak zorunda olunan değil, yaşamaktan keyif alınan bir Manavgat hayaliyle sevgiyi, barışı, birbirimizi kabullenmeyi, hoşgörüyü benimsemiş ve bu bağlamda Türkiye’ye örnek bir Manavgat hayaliyle özgürlükleri, demokrasiyi, gerçek anlamda adalet anlayışını, Cumhuriyetimizi, Atatürk’ün bize yol haritası olarak bıraktığı devrimleri benimsemiş ve bu bağlamda gençlik yetiştiren bir ülke hayaliyle hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Hepimizin geleceğini ilgilendiren 31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimimizin öncelikle Manavgat halkımıza, Antalya’mıza, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Eğer ki bize bu kadroyla beraber Antalya ölçeğindeki yaşadıklarımızı unutmadan, unutturmadan,  büyükşehir de dahil kadrolarına hizmet fırsatı verirseniz her birinin neticeye gideceği umuduyla hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Hoşça kalın, dostça kalın”

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör:
Etiketler: Sözen,, “Manavgat’ı, bir, dönem, daha, beraber, yönetelim”,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort