Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 22:23 Bu haber 1006 kez okundu
 
Sözen: “Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmuyoruz”
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Sözen mesajında, “Şehitlerimizin bizlere sağladığı bağımsız ve özgür hayatımızı, ancak gelecek nesillere de aynı duyguları aşılayarak devam ettirebiliriz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Sözen: “Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmuyoruz”

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen şu ifadeleri kullandı: “Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin kaderini ve dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir. Bütün imkansızlıklara rağmen canını ortaya koyan Türk milleti, tüm dünyaya ÇANAKKALE GEÇİLMEZ gerçeğini kabul ettirmiş ve bağımsızlığına el sürecek hiçbir gücün tehdidine imkan vermemiştir. Kahraman askerlerimizin çabasıyla Türk Milletinin varlığını yeniden ortaya konmuştur.

Bu çok onurlu zafer, askerlerine “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Büyük Önder ve Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 200 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın top yekun Türk milletinin zaferidir. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancının ve azminin taktik ve dehanın zaferidir.

“Şehit ve gazilerimizin bizlere sağladığı bu bağımsız ve özgür hayatımızı, ancak gelecek nesillere de aynı duyguları aşılayarak devam ettirebiliriz”. Bu vatan üzerinde özgürce, huzur içinde yaşayabiliyorsak bunun şehitlerimizin sayesinde olduğunun bilincini taşıyor ve hiçbir zaman unutmuyoruz. Manavgat Belediyesi olarak, bu bilinci küçüklerimize, gençlerimize aşılamak amacıyla her türlü çalışmayı yapmaya gayret ediyoruz.

Bu tür anma günlerinde birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmamız gerektiğine inanıyoruz. Millet olarak bizi biz yapan değerlere, birliğimize bütünlüğümüze, Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız.

Manavgat, kardeşliğin, barışın, dayanışmanın yaşandığı örnek bir bölgedir ve her zaman da öyle kalacaktır.

Bu duygular içerisinde Çanakkale'de imkansızlıkları aşarak kanlarıyla, canlarıyla Dünya'ya karşı büyük haklılığımızın son noktasını koyan, bir anlamda tüm dünyaya ders veren ve bizlere bugün, onurumuzla hür yaşamak imkanlarının önünü açan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve varlıklarıyla şeref duyduğumuz şehitlerimizi saygı ve gururla anıyorum. Ruhları şad olsun”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Sözen:, “Şehitlerimizi, hiçbir, zaman, unutmuyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı