Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 22:35 Bu haber 3383 kez okundu
 
Sözen Ulualan için referandum istedi
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ulualan Bölgesinde yapılan golf alanları planına karşı kurulan ve Manavgat’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Manavgat Ulualan'ı Koruma Platformu, Ulualan Mevkii Model Uçak Pistinde basın açıklaması düzenledi. Platform başkanı Nezih Özgenç’in konuşması ile başlayan basın açıklamasında, platform sözcüsü Hasan Özcan Manavgat halkı olarak Ulualan bölgesini sonuna kadar korumaya kararlı olduklarını söyledi. Basın açıklamasına katılan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise Ulualan üzerine verilecek kararın referandum ile halk tarafından belirlenmesini istedi.
GÜNDEM Haberi
Sözen Ulualan için referandum istedi

Manavgat Ulualan'ı Koruma Platformu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Ulualan Bölgesi'nde yaptığı golf alanları planlamasına karşı Perşembe günü saat: 17.30'da Manavgat Ulualan Mevkii Model Uçak Pistinde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Manavgat halkının yanı sıra, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, bazı siyasi parti ilçe teşkilatları ile Manavgat ve Antalya Basını katıldı.

Basın açıklamasının açılış konuşmasını gerçekleştiren platform başkanı Manavgat Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (MASMO) Başkanı Nezih Özgenç, basın açıklamasına katılanlara duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederken, Ulualan’ın Manavgat’ın gözbebeği olan bir alan olduğunu belirtti. Özgenç, “Manavgat halkı geçmişte Sorgun Çamlığına ve yine Ahmetler de doğasına sahip çıkmıştır. Hepinizin bildiği gibi ülkemizde ve dünyada bir pandemi süreci yaşıyoruz. Çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu zorlu süreçte, evde kaldığımız süreçte sokağa çıkma yasaklarının kalktığı anda hepimiz nereye koştuk, doğaya, yeşile, ırmağa ve denize koştuk. Manavgat Belediyemizin yapmış olduğu yürüyüş yollarına, bisiklet yollarına koştuk. Yine sizlerin koruduğu Sorgun Çamlığına koştuk. Yine Ulualan’da nefes alacağı yaşam alanlarını korumak bizlerin sorumluluğundadır. Kentimize hep birlikte sahip çıkacağız. Kentimize sahip çıkmanızdan dolayı size bir kez daha platform adına teşekkür ediyorum” dedi.

MANAVGAT ULUALAN’DA BİRLEŞTİ

Özgenç’in ardından konuşma yapan platform sözcüsü Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Hasan Özcan, Manavgat halkının Ulualan Mevkii konusundaki isteklerini dile getirdi.

Platformu oluşturan sivil toplum örgütleri adına konuşmasını yapan Özcan; "Çok kıymetli halkımız, Manavgat’ımız, içinde barındırdığı doğal, tarihi güzellikleri ve turizm potansiyeli ile dünya ve Türkiye turizminin kalbinin attığı, gelişime ve geleceğe açık ender güzellikteki kentlerden birisidir.    

Şu an içinde bulunduğumuz Manavgat’ın geleceği olan Ulualan Bölgesi, sahil bandında henüz yapılaşmamış, konumu Akdeniz’e kıyısı, Manavgat Irmağı doğal yapısı ve orman alanları ile bütünleşen doğal yapısı ile bölge halkımız için çok büyük önem arz eden ender nitelikteki boş alanlardan birisidir. 

Ulualan, doğanın bize mirasıdır ve başta Manavgat Belediyemiz olmak üzere geçmiş 50 yılda, gözbebeği gibi korunarak bugüne kadar taşınmıştır.  

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 30 Aralık 2018 tarihinde onaylanan yaklaşık 3 bin dönümlük alan, 3 tanesi konaklamalı 750’şer dönüm, 1 tanesi konaklamasız 550 dönüm olmak üzere 4 ayrı parça halinde sadece "Golf Alanı" kullanımlarına tahsis edilecek şekilde planlanmıştır.  

Manavgat halkı olarak, 2019 yılında konuyla ilgili yaptığımız toplantılar sonrasında Ulualan’da golf alanlarını istemediğimizi, buranın daha işlevsel bir şekilde planlanması gerektiği isteğimizi Manavgat Belediye’miz aracılığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na iletmemize rağmen, görüşlerimiz dikkate alınmamış, golf alanları planlamasına devam edilmiştir. Söz konusu imar planına Manavgat Belediyesi başta olmak üzere ilgili STK ve Kurumlarca yapılan tüm itirazlar da aynı şekilde bakanlıkça reddedilmiştir. 

biz Manavgat halkı olarak kentimizin sahibiyiz, Ulualan’ı korumaya kararlıyız 

Oluşturduğumuz platformla bu bölgenin geleceğinin yok edilmemesi adına birleşerek bir basın açıklaması yapma gereksinimini duyduk.  

Bu açıklamayı yaparken de bizler; insan olmanın yanı sıra Manavgat’a gönül ve emek verenler olarak, çocuklarımızın geleceğinin planlanacağı Ulualan’ın golf alanları yapılarak işlevsiz hale getirilmesine karşıyız ve bu konuda bireysel ya da kurumsal tepki vermekten uzak durulmaması gerektiğine inanıyoruz.  

Bu tepkimiz salt siyasi bir tepki olarak değil aklımızın, vicdanımızın ve ortak mirasımıza, kentimizin değerlerine saygı merkezine kurulmuş bir dilin dışa vurum şeklidir. Amacımız ayak direme, cephe oluşturmak, birilerini karşımıza almak değildir. Amacımız el birliğiyle, önemli kabul ettiğimiz bu konuyu yetkili mercilere taşıyabilmektir. 

“Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu” olarak ortak akılla Ulualan’da ne yapılması gerektiği konusunda düşüncelerimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz 

1- Kentimizin geleceğini yok edecek projelerin vicdanımızı kanattığı ve toplumsal kabullerin dışında olduğu aşikârdır.  

2- Bizler Manavgat halkı olarak Ulualan’ın “Ben yaptım oldu” mantığıyla değil, hızlı karar verilmeden, birlikte hareket ederek, halkın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, Bakanlıklarımız ve yetkili mercilerle saygı ve işbirliği çerçevesinde planlanmasını istiyoruz.  

3- Manavgat’ın ileri görüşlü, aydın, yürekli ve çağdaş insanları, yatırıma ve golfe karşı değildir. Bölgemizde golf alanı olarak seçilebilecek o kadar çok yer varken, “Golf” alanı burası olmamalıdır. Oymapınar’ımız daha uygun bir alandır ve geçmişte Bakanlıkça Oymapınar’da proje çalışmaları yapılmıştır.  

4- Bu nedenle bizler Ulualan’ın, 4 kişiye rant sağlayacak golf alanı olarak değil, halka rant sağlayan, sosyal donatı alanlarıyla kentin ticari hayatını canlandıran, gelecek nesillerimize katkı sağlayan yat limanı ve tekne çekek yeri’yle, bölgesel ihtiyaçlarımızı dikkate alarak, “dayatmayla değil” ortak akılla kamu yararı, halkın yararı göz önüne alınarak planlanmasını istemekteyiz.  

5- Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Manavgat’ımızın özvarlığı olan bölgemizle ilgili olarak Manavgat Belediyesi başta olmak üzere, STK’lar ve her şeyden önce halkımızın düşünceleri göz ardı edilerek yaptığı bu planlama haksızdır ve “halkımıza rağmen” yapılan bir çalışmadır. 

6- Bakanlıkça yapılan planlamada 2 km'lik sahil şeridimizin tamamı, bu golf alanlarına cepheli olacak şekilde düzenlenmesi ise çocuklarımızın, halkımızın denizle bağlantısının kopması, izole edilmesidir.   

*Kültür ve Turizm Bakanlığımız hassasiyetlerimizi dikkate alarak golf alanları planlamasını acil olarak iptal etmelidir.  

Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu’muz çalışmalarını, sonuç alınıncaya kadar sürdürmeye kararlıdır.  

Ulualan Bölgemizin golf alanlarına açılmaması ve gelecek kuşaklara en doğru şekliyle aktarılması amacıyla platformumuzu, buraya gelerek veya Türkiye’nin dört bir yanından sesimize ses olarak destekleyen Manavgat halkımıza, basın mensuplarına ve tüm dostlara teşekkür ediyoruz. 

kamuoyuna saygılarımızla…

MANAVGAT ULUALAN’I KORUMA PLATFORMU  

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen  

1- Ahmet BOZTAŞ - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı 

2- Erşan ÖZDEN - Manavgat Çevre Koruma ve Turizm Alt Yapı Birliği Başkanı  

3- Mehmet USLU - TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı  

4- Umut SERTÇELİK - Antalya Barosu Manavgat Temsilcisi   

5- Mücahit TATAR - Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı 

6- Bilal AY - Manavgat Süt ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı 

7- Salim AKSOY - Manavgat Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı 

8- Emin ERSOY - Manavgat Öğrenci Servisleri Kooperatifi Başkanı 

9- Yalçın ZOR - İnşaat Mühendisleri Odası Manavgat Temsilcisi  

10- Meryem ÖZKAYMAK - Peyzaj Mimarları Odası Manavgat Temsilcisi 

11-Nezih ÖZGENÇ - Manavgat Serbest Muhasebeciler, Mali Müş. Odası Bşk. 

12- Ramazan TAŞ - Tersane İşletmecisi   

13- Rasim METİN - Manavgat Ziraat Odası Başkanı 

14- Abdullah AKÇA - Manavgat Bakkallar, Bayiler ve Büfeciler Odası Bşk. 

15- Mustafa AYDIN - Manavgat Servisçiler Odası Başkanı 

16- Ali ÇENESİZ - Manavgat Şehiriçi Minibüs Kooperatifi Başkanı  

17- Hasan ÖZCAN - Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı 

18- Sami Dursun DOĞAN - Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası 

19- Muammer ÜNAL - Manavgat Şoförler Odası Başkanı 

20- Ahmet ATCI - Mimarlar Odası Manavgat Temsilcisi  

21- Ömer ŞAHİN - S.S. Manavgat Turizm Geliştirme Koop. Başkanı 

22- Zafer KEÇER - Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Manavgat Tems. 

23- Tahsin YILMAZ - Manavgat Muhtarlar Derneği Başkanı 

24- Abdullah CENGİZ - Elektrik Mühendisleri Odası Manavgat Tems. 

25- Mehmet KARAÇAN - Antalya Eczacı Odası Manavgat Temsilcisi 

26- Sibel Cengiz KÖMÜRCÜOĞLU - Diş Hekimleri Odası Manavgat Tems. 

27- Bünyamin ŞİMŞEK - Antalya Tabip Odası İlçe Temsilcisi 

28- Sait UÇAR - Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası 

29- Yaşar BULUT - Atatürkçü Düşünce Derneği Manavgat Şube Başkanı 

30- Ünsal GÜN - Türkiye Kuvayi Milliye Mücahit ve Gaziler Derneği Manavgat Şubesi Bşk. 

31- Engin TÜTER - Manavgat Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Dernek Bşk. 

32- Salih ÖZDEMİR - Emekli Sendikası Temsilcisi 

33- Bülent IRMAK - Eğitim-Sen Temsilcisi  

34- Ömer ESEN - Türk Eğitim-Sen Temsilcisi 

35- Hasan KIRTEKE - Eğitim-Bir-Sen. Temsilcisi 

36- Ramazan YILMAZ - Eğitim-İş Sen. Temsilcisi 

37- Dr. Muammer GÜNEŞ - Manavgat Yükseköğretim Vakfı (MAYÖV) Yönetim Kurulu Başkanı 

Ayrıca platformumuza destek veren siyasi partilerimizin temsilcileri, 

Yusuf HALİMOĞLU - Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı 

Aliye COŞAR - CHP Manavgat İlçe Başkanı 

Noman ENHOŞ - Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı 

Hatice AVCI - İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı 

İlhami DEMİRAL - Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanı 

Mesut ALKAN - Büyük Birlik Partisi Manavgat İlçe Başkanı’na  

Hüseyin ÇİN - Demokratik Sol Parti İlçe Başkanı’na  

Ve isimlerini burada zikredemediğimiz TBMM’de grubu bulunan bulunmayan tüm partilerimize de teşekkür ediyoruz"

KARARI HALK VERSİN

Manavgat’ın sivil toplum kuruluşları ve siyasiler başta olmak üzere tüm kesimleri ile bir araya gelmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Olumsuz süreçlerden olumlu bakışlarla bir şeyler çıkarmak gerekiyor. Bugün öyle bir gün. Kaygı duyduğum kadar bir o kadar da mutluyum. Neden derseniz, Manavgat ailesini tek yürek, tek yumruk burada bütün dinamikleriyle gördük. Manavgat’ta yaşayan hemşerilerimizin ayırt etmeksizin, kentlerine bir aile mefhumu ile ne kadar sahip çıkacaklarını, çıktıklarını ve gelecekte de sahip çıkacaklarının bir göstergesi burada. Bizler geleceğine sahip çıkan bir kentiz. Bizler yarınlarına, çocuklarının geleceğine sahip çıkabilecek bir kent insanlarıyız. Burada sizlerin bu birlikteliği bizlere, platforma güç verdi. Doğru bildiğimizi bu güçle sonuna kadar söylemeye devam edeceğiz. Okunan listeyi gördünüz. Ben emek veren herkese bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Burada oluşunuzla bize cesaret verişinizle bizi yüreklendirişinizle hepinize sonsuz teşekkür ediyorum.

Sizlerle bizlerin yapamayacağı hiçbir şey yok. Bir kez daha kendimizi doğru anlattığımız, kendimizi sağlıklı bir dil kullanarak ifade ettiğimiz, bürokratik dili sapmadan haklılığımızı üstüne basa basa ifade ettiğimiz zaman halka rağmen, buradaki birlikteliğe rağmen kimsenin yapamayacağını mutlaka göstereceğiz. Listedeki arkadaşlarımızla platformda birlikte olmak, çalışmak Manavgat’ın yarınına fikir beyan etmek benim için gurur kaynağı. O insanların her biri sizler tarafından seçilen, görevinin bilincinde sorumluluğunda Manavgat’a karşı duyarlı insanlar. Bu insanların hiçbiri, bizlerde dahil Manavgat Belediyesi de dahil bütün siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri yöneticileri de dahil kimseyi yanlış asla bilgilendirmez. Bu topluma yalan yanlış bilgiyi asla bu platform ve Manavgat’ta yaşayan insanlar, yanlış bilgi vermez. Burada bütün yüreğimizden gelen samimi ifade ettiklerimiz her biri Manavgat’ın kalbinden gelenlerdir. Bugün dünyanın en güzel kentlerinden birinde yaşıyoruz, bundan hepimiz de gurur duyuyoruz. Hepimiz de bu kente artı değer katmak için çalışıyoruz, soluk alıyoruz, hiçbirimiz bu kente zarar vermeyiz. Bu kentte yaşamaktan gurur duyuyoruz. Bu kentteki güzel insanlarla beraber bu kenti paylaşmak, Antalya’yla ve hatta dünyayla bu kenti paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Hepimizin burada oluş amacının, duyarlılığının arkasında bize olan bu güzel lütuflara artı değer katmaktır. Manavgat’ımızı çok daha güzel yaşanılır çağdaş, özel bir destinasyon kent olan, turizmin gerçek anlamda başkenti olan bir Manavgat’a dönüştürmek adına buradaki herkesin hassasiyeti. Nasıl bir Manavgat’tan söz ediyoruz. Nasıl bir Manavgat için burada toplandık. 200 tane 5 yıldızlı oteli içinde barındıran bir Manavgat’ın geleceği için buradayız. 250 bin bakanlık belgeli yatak kapasitesi ile Türkiye’nin turizmdeki en büyüğü olan Manavgat için buradayız. Böylesine güzele bir kente hiç birimiz zarar vermek istemeyiz. Hepimizin temsil ettiği görevler itibariyle, vatandaşlık itibariyle amacımız bu güzel değerlere bir kat daha katkı yapmak. Dünya çapında konuşulan bir kent oluşturabilmek. Güzelliklerimizi el birliği ile ortaya çıkarabilmek. Nereden başladık, bizim için çok özel bir miras olan Side’nin yeniden yapılandırmasıyla başladık. Doğa güzeli ırmak kenarlarımızı gün yüzüne çıkarmakla başladık. En önemli ayaklarından bir tanesi de, hayal ettiğimiz Manavgat’ı ortaya koyabilmek için önemli olan ayağının bir tanesi de Ulualan mevkidir. İçinde bulunduğumuz bu dünya harikası bu alan. 5 bin dönüm üzerinde olan bu muhteşem yer. Bu yerin en büyük özelliği nedir biliyor musunuz, bir ucu ırmak, bir ucu deniz, bir ucu da güzelim Manavgat kenti. Manavgat’ı yeniden inşa edebileceğimiz Manavgat’ı yeniden kurgulayabileceğiniz gelecek 50 yıla taşımak istediğimiz Manavgat’ın bütün ihtiyaçlarını, gereksinimlerini kurgulayabileceğiniz bir alan burası. Bugüne kadar bizden önceki yerel yöneticiler sivil toplum örgütleri, hepsi Manavgat’ı doğru zamanda, Manavgat’la ilgili burayı doğru zamanda planlayalım, doğru ellerden burası kurgulansın diye, hiçbir zaman siyasete alet etmeden sabırla burayı elbirliği ile bu kent korumuştur, bugünlere kadar gelmiştir. 3 bin önümün üzerinde milli emlak arazisi, bin 800 dönüm civarı Manavgat Belediyesi’nin mülkü, geri planda yüzlerce ailenin, hak sahibi olan ailelerin mülkiyeti olan son derece kıymetli yer. Hep beraber kent ile birlikte neyi hayal ettik. Burada mutlaka ve mutlaka sabırla bekledik. Ulaştırma Bakanlığının projesinde olan ve bu kente çok büyük artı değer katacağına, bu kentin gerçekten büyük bir turizm kenti olmasına katkı sağlayacağına bildiğimiz, marinayı boğaz ağzında ki, Ulaştırma Bakanlığının hem planında var hem projesi hazır marinanın hayata geçmesini sabırla bekledik. Bu 5 bin dönüm alanda ne olması lazım, ortak akıl ne diyor, devasa bir sektör turizmi besleyen ırmaktaki tekne taşımacılığı, Manavgat’ renk katan bir sektör bu. 1 buçuk milyon turisti taşıyan bir tekne turizmi, birçok aileyi besleyen bu taşımacılığı besleyen ayakta tutan bir de çekek var. Bırakın Türkiye’yi dünyanın birçok yerine tekne yapıp gönderen ve bütün Akdeniz ve Ege sahillerine kadar teknelerin yıllık bakım ve onarımlarını yapan bir tersane emekçileri var. Bunlar bu 5 bin dönümün parçası olmak zorunda. Aynı zamanda da Manavgat için hayal ettiğimiz dünyadaki çok büyük aktivitelerin yapıldığı büyük festivallerin, etkinliklerin, yüz binlerin milyonların toplandığı uluslar arası etkinliklere ev sahipliği yapacak etkinlik alanları burada olmalı. Her türlü golf de dahil sportif faaliyetlerin yapılabileceği alanlar olmalı ama oranıyla. Ticari merkezler olmalı, konaklamalar olmalı, cazibe merkezleri olmalı en önemlisi de burayı bunca yıl koruyan halkın kullanacağı özel donatı alanları, halk plajları, halkın soluk alacağı, nefes alacağı alanlar, deniz kenarları da dahil olmak zorunda. O zaman anlam kazanır, o zaman Akdeniz çanağında burası gerçek cazibe merkezi haline döner. Hep iddiamız oydu ki gelin hep beraber planlayalım, bu kentin yetiştirdiği bir çok insan var, odalarımız var. Ufku olan hayali olan insanlarımız var, siyasi partilerimiz var. Onlarla paylaşalım, konuşalım kentin yaşayanlarının fikirlerini alalım. Daha sonra da bakanlığımızın önderliğinde Türkiye de bu projeleri üst ölçekte yapabilen hatta ve hatta daha da ötesi dünyada uluslar arası bazda projeler yapan ofislerden destek isteyelim ve burası muhteşem bir yer olsun. Manavgat’ın 50 yılına, Antalya’nın bütün turizmine destek olacak büyük bir proje hayata geçsin. Hep bunu hayal ettik. Belli ki yanlış bilgilendirmeler var. Üstüne basarak bir şeye dikkat çekmeye çalışıyorum. Biz kimseyi yanlış bilgilendirmiyoruz. Yüreğimizden geleni kent adına konuşmaya çalışıyoruz çünkü kentin ne düşündüğünü biliyoruz. Bizler daha önce lütfettiler sayın bakanım bizleri davet ettiler kalktık kendilerine şunu ifade etme şansı fırsatı bulduk, sayın bakanım bu proje Manavgat’a uygun bir proje değil Manavgat’ın geleceğini mutlu etmez. Manavgat’ın yarınlarını tam olarak sağlıklı hazırlamaz. Burada çekek yeri unutulmamalıdır. Marina mutlaka yapılmalıdır, olmalıdır. Kentin ileriye dönük hassasiyetleri göz ününde bulundurulmalıdır. Biz golfe asla karşı değiliz, yatırıma karşı değiliz. Türkiye’nin en büyüğüyüz, halk olarak yatırımın ne olduğunu biliyoruz. Karşı değiliz ama doğru zamanlama doğru yerde doğru yatırım, Oymapınar’a bakın az önce platformumuz ifade etti. binlerce dönüm dünya harikası Oymapınar Alternatif turizm bölgesi var. Geçmiş dönemde rahmetli Oymapınar Belediye başkanının çabasıyla o günün koşullarında alternatif turizm alanı olarak tasarlandı. Altyapısı da belli ölçüde kurgulandı, orayı önerdim. O bölgede muhteşem bir yer hem o bölge canlanır hem de burada halkı mutlu ederiz, halkı üzmeyiz, bir taşla 2 kuş vurma şansımız olur diye ifade ettim. Marinanın açık deniz olması hasebiyle olamayacağını ifade ettiler. Biz de dedik ki dünyayı acizane gezme fırsatımız oldu. Burnumuzun dibinde Alanya’da açık denizde marina var. Antalya’da burnumuzun dibinde açık denizde marina var. Türkiye’nin dört bir yanında ve dünyada açık denizde marina var, neden olmasın. Bunları ifade etmeye çalıştık. Amacımız ne platformdaki arkadaşlarımızın ne de buraya gelerek destek olan sizlerin amacı idarecilerimizi yöneticilerimizi sıkıntıya sokmak asla değil. Hiyerarşiyi bilen ve bu sürece saygı gösteren bir anlayıştayız bizler. Ama bu toplum bizi, doğru gördüğümüzü bizim adımıza ifade edin diye görevlendirdi. Doğru gördüğümüzü de söylemediğimiz zaman kendimizi inkar etmiş oluruz.

Umudumuzu asla kaybetmiyoruz, ılımlı bir dille uygun bir dille hiç kimseyi rencide etmeden hiç kimseyi suçlamadan teşekkür ederek başladık. Geçen bütün siyasi partilerimizi elbirliği ile ziyaret ettik Ak Parti yönetimi de dahil son derece olumlu yorumlarla karşılaştık. Herkesin aynı düşüncede olduğunu görmek bizleri mutlu etti. Amacımız bu düşünülen projeden bir an önce geri dönülmesi, halkın hesabının mutlaka yapılması, yöneticilerimizin bu sürece duyarsız kalacaklarını zannetmiuorum. Randevu alıp görüşme fırsatları bulduğumuz zaman neden bunu böyle düşündüğümüzü sağlıklı bir dille mutlaka ifade edeceğiz. Burada ben ilk defa dile getiriyorum platform üyesi arkadaşlarımla da hiç konuşmadım bu konuyu. Çok net bir yöntem var. Eğer bu kentle ilgili, bu kentte yapacağınız projelerle ilgili, eğer bu kentin hesabını yapıyorsanız, eğer bu kentin düşüncelerini dikkate alıyorsanız koyarsınız bir referandum neticesini hep beraber alır ve hepimiz saygılı oluruz, çok basit”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sözen, Ulualan, için, referandum, istedi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sözen Ulualan için referandum istedi
Sözen Ulualan için referandum istedi
Sözen Ulualan için referandum istedi
Sözen Ulualan için referandum istedi
Sözen Ulualan için referandum istedi
Yorumlar
Haber Yazılımı