Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 19:52 Bu haber 961 kez okundu
 
SP Kadın Kolları, Erbakan’ı andı
Eski Başbakanlardan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Manavgat Saadet Partisi Kadın Kolları tarafından ölümünün 9.’ncu yılında anıldı.
GÜNDEM Haberi
SP Kadın Kolları, Erbakan’ı andı

Saadet Partisi kurucu genel başkanı ve eski başbakanlardan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Manavgat Saadet Partisi İlçe Kadın Kolları’nın Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği fotoğraf sergisi ile ölümünün 9.’ncu7’inci yıl dönümünde anıldı. Fotoğraf sergisini gezen vatandaşlar ve turistlere partililer tarafından helva ikram edildi. Necmettin Erbakan sergisi gün boyunca Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlar tarafından ziyaret edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Manavgat Saadet Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Tümenci Gök, Milli Görüş lideri rahmetli Erbakan hocayı anmak, hatırlatmak adına anma etkinliği düzenlediklerini belirterek, “İçinde bulunduğumuz hafta, ülkemiz ve milletimiz açısından iki önemli tarihin yıldönümüdür. Birincisi 27 Şubat; Türkiye'nin milli ve manevi kalkınmasına öncülük etmiş, İslam dünyasına bütün insanlığa yeni bir ufuk açmış, büyük bir liderin Erbakan Hocamızın vefatının 9'ncu yıldönümü. İkincisi ise 28 Şubat; Ülkenin geleceğine ipotek koymuş bugün ki karmaşanın temelini atmış, antidemokratik kirli bir darbenin yıldönümü. Şu dünya nice liderler görüp geçirmiştir. Akıllarda kalanların bazıları hayırla yad edilirken, bazıları da unutulup gitmiştir. Anılan, konuşulan, yaptığı devrimler ile iz bırakan özlenen liderlerden birisidir Necmettin Erbakan. Savaştan çıkmış, yanmış, yıkılmış ülkemizde Batı'nın değerleri karşısında diz çöktürülmeye çalışılan bu milletin evlatlarına; özünü, inancını, kimliğini ruh kökünü yeniden hatırlatmış, bu topraklarda şeftaliden başka bir şey üretilemez denildiği günlerde, Gümüş Motor'u yaparak zihinlerdeki prangaları kırmış, sanayisi montajdan ibaret olan memlekete ağır sanayi ufku getirmiş. Her şeyden önce hak ve batıl arasındaki mücadeleyi hayatımızın merkezine koymuş. Zalimin korkulu rüyası, mazlumların sığınacağı liman olmuştur. Bizler şahidiz ki Erkaban Hocamız hayatını ülkemiz ve bütün insanlığın kurtuluşu için harcamıştır. Bizler şahidiz ki Erbakan Hocamız bütün insanlığın saadetini tesis etmek için gece gündüz, son nefesine kadar gayret etmiştir. Allah kendisinden razı olsun. Rahmet ve özlemle anıyoruz” diye konuştu.
Etkinliğe katılan Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanı İlhami Demiral ise Erbakan hocanın hiçbir zaman kendi menfaatini ve partisinin menfaatini düşünmediğini, hep ülke menfaatini ön plana çıkardığını ancak hep önünün kesildiğini söyledi. Erbakan’ın iktidarla buluştuğu zamanlar ülkeye çok büyük hizmetler, yatırımlar yaptığını ifade eden Demiral, neyazıkki değerinin öldükten sonra daha çok anlaşıldığını belirtti. Demiral, etkinliği düzenleyen Kadın Kolları Başkanı Şükran Tümenci Gök ve yönetimine de teşekkür etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: SP, Kadın, Kolları,, Erbakan’ı, andı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı