Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 11:19 Bu haber 13812 kez okundu
 
Sporcuların üniversite tercih süresi 18 Ağustos’ta doluyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu yıl 52 Vakıf Üniversitesi ile imzaladığı başarılı sporcuların ilgili üniversitelerde tam burslu olarak eğitimine olanak sağlayan mutabakatı uyarınca tercih süreci sürüyor. Son tarih 18 Ağustos.
SPOR Haberi
Sporcuların üniversite tercih süresi 18 Ağustos’ta doluyor

Bilindiği üzere, ülkemizin uluslararası spor organizasyonlarındaki başarısını artırmak, nitelikli sporcuların yetişmesine katkı sağlamak, spor dallarında üstün başarılı adaylara spor bilimleri dışında farklı kariyer olanakları sunmak, sporcuların akademik kariyerleri ile birlikte spora devamlarını sağlamak ve sporculara yükseköğretime geçişlerinde destek olmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 52 Vakıf Üniversitesi arasında imzalanan mutabakat bu yıl yürürlüğe girmişti.
Mutabakata göre son 4 yıl içerisinde belirlenen kriterlerdeki başarılarını belgelendirilen milli sporcuların aşağıdaki vakıf üniversitelerine 2020-YKS sonucuna göre yerleşmeleri halinde ilgili vakıf üniversitesi tarafından 100 öğrenim ücreti indirimi yapılacak. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecek.
Buna göre, hak sahibi sporcuların tercihlerini, 2020 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda ilan edilen listelerden en geç 18 Ağustos 2020 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sporcuların, üniversite, tercih, süresi, 18, Ağustos’ta, doluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı