Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 13:30 Bu haber 17159 kez okundu
 
Taraftara izin çıktı
Koronavirüs salgını nedeniyle tribüne alınmayan taraftarlar için müjdeli haber Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) geldi. Ekim ayından itibaren karşılaşmalara taraftarların da alınacağı kararını açıklayan TFF, sayı sınırlaması koydu. Buna göre tribün kapasitesinin ancak yüzde 30’ kadar seyirci stada alınacak.
SPOR Haberi
Taraftara izin çıktı

Ekonomiden sosyal yaşama kadar hayatımızın her noktasını etkileyen Koronavirüs salgınından spor severler de nasibini almış ve taraftarı oldukları takımların müsabakalarını tribünden izleme şansını kaybetmişlerdi. Normalle sürecinde ara verilen liglerin tekraren seyircisiz yapılmasının ardından önceki gün toplanan TFF yönetim kurulu aldığı karar ile karşılaşmaların yeniden seyircili oynanmasına izin verdi.

Alınan karar doğrultusunda Ekim ayından itibaren yapılacak karşılaşmalarda taraftarlar tribünlerdeki yerlerini alarak takımlarını destekleyebilecek. Ancak salgın tedbirleri kapsamında tribüne alınacak taraftar sayısına sınırlandırma getirildi. Buna göre tribüne alınacak taraftar sayısı, tribün kapasitesinin yüzde 30’unu aşamayacak.

Konuyla ilgili olarak TFF’nin sitesinde yayınlanan haberde ise şöyle denilmekte: “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir.

Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır.

Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır.

Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir”

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör:
Etiketler: Taraftara, izin, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı