Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 01:13 Bu haber 5650 kez okundu
 
Temizlik işçilerine güvenlik desteği semineri
Antalya Polisi erken vakitte caddelerde, sokaklarda ve yoğun bölgelerde görev başında olan temizlik işçilerinden güvenlik tedbirleri konusunda destek almak amacıyla seminer düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Temizlik işçilerine güvenlik desteği semineri

İnsan yoğunluğu olan park, bahçe, mesire alanları, AVM’ler, caddeler, sokaklar ve deniz kenarlarında insan yoğunluğu ile birlikte araç yoğunluğu da artmakta, buna bağlı olarak suç oranlarında da artış yaşanabilmekte. Yoğunluk olan yerlerde KGYS- Mobesa Kamera Sistemleri ve Emniyet birimlerince resmi/ sivil tedbirler de alınıyor. Bütün bunlara rağmen erken vakitte caddelerde, sokaklarda ve yoğun bölgelerde görev alan temizlik işçilerden de güvenlik tedbirleri konusunda destek almanın fayda sağlayacağını değerlendiren Antalya Emniyet Müdürlüğü bu konuda seminerlere başladı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü projeleri kapsamında;  Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “Kamu Güvenliğini Korumak, Kurumlar Arası İşbirliğinin ve Güvenlik hizmetlerine Toplumun ve Tüm Kurumların İştiraklerinin Sağlanması”  amacıyla Kepez Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan temizlik işçilerine Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde seminer düzenledi.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün katılımıyla gerçekleştirilen seminerde; güvenlik tedbirleri, narkotik, asayiş olayları, terör/ bomba ve diğer konuları ele alındı. Bu proje ile her gün sokakları temizleyen işçilerin “Polisin Gözü Kulağı Olması” amaçlanıyor.
Antalya Emniyet Müdürlüğü, amaçlarının; alanda yapılan başarılı operasyonlara ek olarak, proaktif polislik kapsamında vatandaşları, çalışanları bilinçlendirmek ve suç oluşmadan önlemek olduğunu bildirdi.
 

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Temizlik, işçilerine, güvenlik, desteği, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı