Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 23:10 Bu haber 5168 kez okundu
 
Tıp Haftası'nda Tabip Odası'ndan panel
Antalya Tabip Odası’nın 14 Mart Tıp Haftası Etkinlikleri kapsamında; 10 Mart 2020 tarihinde SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile işbirliği içinde bir panel düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Tıp Haftası'nda Tabip Odası'ndan panel

Eğitim Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen panele çok sayıda hekim ve sağlık çalışanı katıldı. 'Tıbbi Uygulama Hatalarında Sistem Temelli Yaklaşım' başlıklı panelin konuşmacıları Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aysun Balseven Odabaşı ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Adli Tıp uzmanı Dr. Fatmagül Aslan’dı. 

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan panelin moderatörlüğünü de yapan Dr. Aslan tıbbi uygulama hataları tanımı, nedenleri, dünyada ve Türkiye’de konuya ilişkin tarihsel süreçten söz etti. Prof. Dr.  Odabaşı ise hekimlerin her geçen gün artan sayıda hukuki sorunlarla karşılaştıklarını ifade ederek başladığı sunumunu örneklerle zenginleştirerek ve konuya sistem temelli yaklaşımın önemini vurgulayarak tamamladı. Katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi  Prof. Dr. Halil Yalçın Yüksel’in kapanış konuşmasıyla panel sonlandı.
 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Tıp, Haftası'nda, Tabip, Odası'ndan, panel,
Yorumlar
Haber Yazılımı