Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 18:23 Bu haber 1575 kez okundu
 
Toplu taşıma için HES kodunuzu Antalyakart’la eşleştirin
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında getirdiği ulaşım kartlarına HES kodu eşleştirmesi için verdiği süre 22 Ocak Cuma günü sona eriyor.
YAŞAM Haberi
Toplu taşıma için HES kodunuzu Antalyakart’la eşleştirin

Büyükşehir Belediyesi, yoğun duraklarda stant kurarak, vatandaşları HES Kodu-Antalyakart eşleştirmesini nasıl yapacakları konusunda bilgilendirip, yardımcı oluyor. Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında karantinada bulunması gereken vatandaşların 

şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarını engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın çıkardığı genelge ve Antalya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince toplu ulaşımda HES Kodu uygulaması başlatılmıştı. Büyükşehir Belediyesi, HES kodu ile Antalyakart’ın eşleştirilmesiyle ilgili süreyi 22 Ocak Cuma gününe kadar uzatmıştı. 

DURAKLARDA STANT KURULDU Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı ekipleri kentin farklı noktalarındaki yoğun otobüs duraklarında stantlar kurarak vatandaşları HES Kodu - Antalyakart eşleştirmesi yapmaları ve mağduriyet 
yaşamamaları konusunda uyarıyor. Stantlarda görevli personel, vatandaşları HES Kodu - Antalyakart eşleştirmesini nasıl yapacakları konusunda bilgilendirip, yardımcı oluyor. HES KODU OLMAYAN TOPLU TAŞIMAYA BİNEMEYECEK Toplu taşıma araçlarına (otobüs, minibüs, Antray ve nostalji tramvayı) biniş sırasında HES kodu tanımlaması yapmayan vatandaşlar toplu taşıma hizmetinden faydalanamayacak ve bakiyesi olmayan kişiler başka kartları da kullanamayacak. 

SİSTEME KAYIT NASIL YAPILIR? HES Kodu eşleştirme işlemi yalnızca hes.antalyakart.com.tr internet sitesi üzerinden 
yapılabiliyor. İnternet sitesinde HES kodu, T.C kimlik numarası ve Antalyakart numarası ya da toplu taşımada kullanılan temassız kredi kartı numaraları doldurularak basit bir şekilde eşleştirme işlemini gerçekleştirebiliyor.
HABER MERKEZİ

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Toplu, taşıma, için, HES, kodunuzu, Antalyakart’la, eşleştirin,
Yorumlar
Haber Yazılımı