Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 16:01 Bu haber 2593 kez okundu
 
Toplu ulaşım araçları dezenfekte edildi
Antalya Büyükşehir Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerine titizlikle devam ediyor. Toplu ulaşımda hizmet veren yaklaşık 550 araç dezenfekte ediliyor.
YAŞAM Haberi
Toplu ulaşım araçları dezenfekte edildi

Antalya’da şehir içi ulaşım hizmeti veren toplu araçlar Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından her gün dezenfeksiyon işlemlerinden geçiriliyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, Antalya’da şehir içi toplu ulaşım hizmeti veren otobüs ve tramvayları düzenli olarak temizliyor, bakteri ve virüslere karşı dezenfekte ediyor. Soğuk ULV (İnce Püskürtme) makinesi ile yapılan detaylı çalışmada otobüslerin içi, dışı, camlar, sürücü kabini, tutamaklar, yolcu koltuk tutamakları, yerler, tavan, dış tavan ve dip köşe olmak üzere her nokta temizleniyor.
10 MART’TAN İTİBAREN KESİNTİSİZ
Her gün binlerce vatandaşa hizmet veren toplu ulaşım araçlarındaki temizlik ve dezenfeksiyon çalışması salgının ülkemizde görülmeye başlandığı 10 Mart tarihinden bu yana kesintisiz şekilde yapılıyor. Şehir içi ve yaylalar dahil birçok noktaya ulaşım hizmeti veren otobüsler, her gün sefere çıkmadan önce ve sefer sonrasında dezenfekte edilerek, steril bir şekilde yolculuğa hazır hale getiriliyor.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Toplu, ulaşım, araçları, dezenfekte, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı