Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 21:53 Bu haber 8914 kez okundu
 
Toros İlkokulu 3- D Sınıfından 23 Nisan coşkusu
Toros İlkokulu 3- D Sınıfı 23 Nisan coşkusunu evden Manavgat'a taşıdı. Koronavirüs salgını ve sokağa çıkma yasağı gereği evlerinden çıkamayan minik yürekler 23 Nisan coşkusunu evlerindeki, odalarındaki, balkonlarındaki hazırlıklarla yaşarken duygularını sosyal medyadan Manavgat halkıyla paylaştı.
EĞİTİM Haberi
Toros İlkokulu 3- D Sınıfından 23 Nisan coşkusu

Sınıf öğretmenleri Hasan Hüseyin Öz, 23 Nisan'la ilgili açıklama yaparken; öğretmenlerinin öncülüğünde 23 Nisan'a hazırlanan minik yürekler de duygularını kelimelere döktüler.

3- D Sınıf öğretmeni Hasan Hüseyin Öz açıklamasında; 
"Değerli öğretmen arkadaşlarım, 
Sevgili öğrenciler, 
Çocuklarımız, 
Yarınlarımız. 
İnanıyorum ki bugün hepimiz coşku doluyuz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yıl coşkusunu kutluyoruz. Bir ulusun yazgısının bir kişi tarafından değil, ulusun kendisi tarafından belirlendiği, kendi yolunu kendisinin çizdiği büyük bir devrimin sevincini yaşıyoruz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ve diğer kahramanlarımızın ülke yönetimini, egemenliğin gerçek sahibi olan halka vermelerinin 100. yılını kutluyoruz. 
Onlar Kurtuluş Savaşı'ndan zaferle çıkmış, Türk milletinin aydınlık bir yolda, aklın ve bilimin ışığında ilerleyeceğine, çağdaş dünyada hak ettiği yeri alacağına inanarak ve 'bu ulusa; bir kişiye kul köle olmak değil, kendi kendisinin efendisi olmak yakışır' diyerek Türkiye Büyük Millet Meclisine açtılar. Mustafa Kemal Atatürk'ün arkadaşları inandılar ki; bu halk en nitelikli temsilcilerini ve yöneticilerini seçecek, barış, huzur ve refah içinde uygarca yaşayacak ve sizlere yani çocuklarımıza yarınlarımıza mutlu bir ülke bırakacak. 
Güzel bir gelecek için, yarınlarda sizlerin bizden mutlu yaşamanız için sizlerden umutluyuz. Sizler yarını bugünden güzel, bugünden daha yaşanılır hale getireceksiniz. Unutmayın ki sizler bu dünyanın gerçek sahipleri, sizler soylu bir geçmişe sahip Türk milletinin geleceğisiniz. Bilmemiz gereken şeyler de var elbette: Dürüst, çalışkan olmayı bileceksiniz; birlik olmayı, beraber yaşamayı, barışı kardeşliği bileceksiniz; onurlu yaşamayı vatan ve bayrak sevgisini bileceksiniz; sorumluluk nedir bileceksiniz; Kurtuluş Savaşı nedir bileceksiniz; Çanakkale'yi, Sakarya'yı, Dumlupınar'ı, İnönü'yü, Büyük Taarruz'u, 30 Ağustos'u bileceksiniz; 19 Mayıs'ı, Samsun'u, Amasya'yı, Erzurum'u, Sivas'ı, Ankara'yı ve 29 Ekim'e bileceksiniz. 
Yani sevgili çocuklar ödeviniz biraz ağır, yolunuz uzun. İnanıyoruz ki, sizler hep yıldızlı başarılarla uygarlığın ve barışın yolunda emin adımlarla yürüyeceksiniz. M.K. Atatürk Türk çocuklarına güvendi. Biz de sizlere güveniyoruz. Sizin göreviniz bu güveni boşa çıkarmamaktır. Gördüğünüz her yerde Atatürk'ün resmine bir bakın. Göreceksiniz ki o size bakıyor, sizi izliyor, bu ülkenin aydınlık yarınları için size güveniyor. 
Ben de her Türk çocuğunun yüzünde aydınlık bir gelecek görüyorum. İşte bu yüzden; dünyanın bütün çocuklarını getirin buraya. Kimi dere kenarından, kimi orman gölgesinden, kimi kentin kalabalık sokaklarından, kimi el değmemiş dağlarından yurdumun. Kimi vatanına hasret, kimi anasına babasına hasret, kimi sevgiye. Kimi durmadan horlanırken, kimi başka bambaşka dünyalar yaratırken hayalleriyle... Getirin bütün çocukları... Çocuklar, çocuklarımız: bakmaya doyamadığımız, kıyamadığımız, alın terimiz, geleceğimiz, umudumuz, incinmesinden korktuğumuz, ayımız, yıldızımız, gündüzken güneşimiz, üstüne titrediğimiz, arkasından kokusunu içimize çektiğimiz... Getirin bütün çocukları, bayramları var bugün. El ele, gönül gönüle, zararsız ziyansız büyüttüğümüz o çocukları getirin. Hiçbir kaygı yaşamadan, yüzünde gülücükler eksik olmadan getirin çocukları. Mutlu olmak, gülmek, eğlenmek, oyun oynamak sizin hakkınız sevgili çocuklar... 
Hepinizi umutla bakan gözlerinizden, sıcacık yüreklerimizden uzaktan da olsa öpüyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılı kutlu olsun...
 
3- D Sınıfı öğrencilerinden Ömer Tayyip Aslan ve Defne Keçer de tüm arkadaşları adına paylaştıkları duygularını şu şekilde ifade ettiler; "Bugün 23 Nisan. TBMM'nin açılış yıldönümü. TBMM'nin 100. yılı. Devletimiz bu yılı çok büyük bir coşkuyla kutlayacaktı fakat coronavirüs nedeni ile evlere kapandık. Okullar evlere taşındı. 'Hayat eve sığar' sloganı herkesin yeni yaşam şekli oldu. Bizler Toros İlkokulu 3-D sınıfı olarak kendi imkanlarımız ve öğretmenimiz Hasan Hüseyin Öz'ün katkılarıyla evlerimizi, odalarımızı, balkonlarımızı süsledik. Şiirler, oyunlar, videolar kaydettik. Bunları sosyal medyadan yayınladık. Birbirimizden uzakta olsak da berabermişiz gibi kutlamaya çalıştık. 3- D sınıfındaki tüm arkadaşlarım ve öğretmenim adına 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlu olsun.
Kutlu olsun Manavgat.
Kutlu olsun Antalya.
Kutlu olsun Türkiye'm..."

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Toros, İlkokulu, 3-, D, Sınıfından, 23, Nisan, coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı