Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 19:40 Bu haber 5996 kez okundu
 
Trafik polisleri, 'EBA Canlı Sınıf' uygulamasında
Trafik polisleri, karayolu trafik haftası etkinlikleri kapsamında EBA canlı sınıf uygulamasına katıldı.
EĞİTİM Haberi
Trafik polisleri, 'EBA Canlı Sınıf' uygulamasında

Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığı, çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bugünü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak kutlanıyor.

Bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Koronovirüs (Covid-19) salgını nedeniyle,  İçişleri Bakanlığının talimatıyla “Karayolu Trafik Haftası” etkinliklerinin 02 - 08 Mayıs 2020 tarihleri arasında "Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda", "Trafikte Her Yıl Daha İyiye" mottolarıyla; Koronovirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle örtüşecek şekilde kutlanması planlandı.
Bu bağlamda Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan çalışmalar neticesinde trafik polisleri, Antalya'da öğretmenlerin birebir internet üzerinden verdikleri 'EBA Canlı Sınıf' uygulaması eğitimlerine katıldı.
Trafik polislerini karşılarında gören çocukların sevinçle karşıladığı canlı yayın dersinde, trafik haftası mottosu kullanılarak haftanın önemine değindiler. Ders esnasında çocuklara trafik kurallarını tekrar hatırlatan trafik polisleri ile öğretmenler, Karayolu Trafik Haftasına olan duyarlılığı artırmak ve trafik kültürünü benimsetmek adına önemli bir adım attılar.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Trafik, polisleri,, 'EBA, Canlı, Sınıf', uygulamasında,
Yorumlar
Haber Yazılımı