Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 01:19 Bu haber 6328 kez okundu
 
Turizm Fakültesinde sektör buluşması
Manavgat Turizm Fakültesi Dekanlığı, Euro Toques Türkiye (Avrupa Aşçılar Birliği) temsilciliği ile birlikte 'Üniversite ve Sektör Buluşması' temalı etkinlik düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Turizm Fakültesinde sektör buluşması

Manavgat Turizm Fakültesi Dekanlığı'nın düzenlediği 'Üniversite ve Sektör Buluşması' temalı etkinlik öğrencilerin de büyük ilgisini çekti. Manavgat Turizm Fakültesinde gerçekleşen etkinlikte Euro Toques Türkiye yönetim kurulu başkanı Şef Ömer Atan (Diamond Premium Hotel Executive Chef) ve yardımcı yönetim kurulu üyeleri öncülüğünde 'öğrencilerin ve sektörün beklentileri' üzerine bir panel gerçekleştirildi. Panele katılan öğrenciler, şeflerin sektör tecrübelerini dile getirdikleri konuşmalarını ilgi ile izleyip, sorular sordular.

Panelin ardından öğrencilerle biraraya gelen şefler, teknik bilgi ve becerilerini sergileyerek, öğrencilerin de etkin olarak katılabileceği şekilde 'sebze oymacılığı ve dekor çalışmaları' temalı workshop düzenledi. Öğrenciler, sebze oymacılığı ve dekor çalışmaları sırasında şeflerin ellerinde sanatsal biçim alan sebzeleri büyük hayranlıkla izledi. Etkinlikte Euro Toques Türkiye yönetim kurulunda yer alan Doğan Çolak, Tamer Soybay, Süleyman Özay, Doğan Yıldırım, Ahmet Sevinç gibi Executive Şefler ile Tevfik Günyıl ve Cuma Sağlam gibi dekorcu şefler yer aldı. Şeflerin ardından Manavgat Turizm Fakültesi öğrencileri de bu etkinliğe katıldılar. Öğrencilerin dekor üzerine şeflerden teknik bilgi ve beceri kazandığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

'Üniversite ve Sektör Buluşması' temalı etkinliğin ardından Manavgat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer SERT öncülüğünde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Neslihan ONUR ve Öğretim Görevlisi Osman Can KURT’un katılımıyla etkinlikte yer alan şeflere teşekkür belgeleri sunuldu. Etkinlik, gerek fakülte yönetimi ve öğretim üyelerinin ve Euro Toques Türkiye yönetim kurulunun bu iş birliğinin sürekliliğinin sağlanması dileğiyle sona erdi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Turizm, Fakültesinde, sektör, buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı