Haber Detayı
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 19:33 Bu haber 1836 kez okundu
 
Turizmcilerden elektrik şikayeti
2019 turizm sezonunda turist beklentilerini yüksek tutan konaklama tesisleri ve turizm işletmeleri, sürekli yaşanan elektrik kesintilerinden muzdarip oldu. Ansızın yaşanan kesintilerin tesislerde bulunan elektronik cihazlara zarar vermesinden hariç daha önemli olarak müşteri memnuniyetinin de düştüğünü ifade eden Kızılağaç Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (KITUYAD) Başkanı Osman Ergin, “En küçük olayların bile anketlerde büyütüldüğü bir dönemde, yaşanan elektrik kesintilerinden kaynaklı müşteri şikayetleri bölgemizdeki konaklama tesislerini kötü etkilemekte” dedi.
GÜNDEM Haberi
Turizmcilerden elektrik şikayeti

Kızılağaç Turizm Merkezi’nde bulunan turistik konaklama tesisleri yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle zor günler yaşıyor. İhbarsız ve sık sık kesilen elektrikler nedeniyle bölgedeki konaklama tesislerinin zorda kaldığını ifade eden KITUYAD Başkanı Osman Ergin, “2019 yılı turizm sezonumuzun başlamasını müteakip bölgemizde başlayan elektrik kesintileri nedeniyle Kızılağaç Turizm Merkezi’nde faaliyet göstermekte olan konaklama tesislerinden derneğimize yoğun şikayetler geliyor” dedi.

Şikayetlerin başında planlı elektrik kesintilerden konaklama tesislerinin haberdar edilmemesinin geldiğini belirten Ergin, “Kesinti yaşandığında ilgili elektrik sağlayıcı firmaya ulaşmakta zorluk çekiyoruz. Kesintiye sebep olan arızanın nedeni ve elektriklerin ne zaman geleceği yönünde bilgilendirme olmadığı için kendimiz bilgi almak istiyoruz ancak irtibat kurabileceğimiz kimseye ulaşamıyoruz. Dolayısı ile kesintilere karşı nasıl tedbir alacağımızı bilemiyoruz” dedi.

Kesinti sırasında jeneratörlerin devreye girdiğini ancak sık sık yaşanan kesintiler nedeniyle de jeneratörlerin de arızalandığını vurgulayan Ergin, “Elektrik kesintileri yaşandığında devreye jeneratörler giriyor. Ancak aniden ve sık sık yaşanan kesintiler bu jeneratörlerde de arıza meydana gelmesine sebep oluyor. Bunun yanı sıra jeneratör kullanımı sırasında yakıt sarfiyatımız da oluyor. Yani hem jeneratörlerin arıza bakım hem de yakıt masrafları zaman zaman ödenen elektrik bedeline ulaşıyor. Ayrıca kesintilerin sıklığı nedeni ile konaklama tesislerimizde kullanılan elektronik cihazlarımızda arızalar meydana gelmekte, bunların tamiri veya yeniden alımı söz konusu olunca ekstra bir maliyet ile karşılaşıyoruz” dedi.

Elektrik kesintilerinin sadece konaklama tesislerinin fiziki ve yapısal durumuna zarar vermediğini dile getiren Ergin, “Kesintilerden dolayı ne büyük zararı Türk turizmi görecektir. Çünkü sık sık ve uzun süreli kesintiler müşteri memnuniyetsizliğinin yaşanmasına sebep oluyor. Bu da uluslararası turizm firmaları tarafından düzenlenen anketlere yansıyor. Şikayet miktarının fazla olması bölge turizmini olumsuz etkileyecektir” diye konuştu.

Yaşadıkları sorunun çözümü için başta Manavgat Kaymakamlığı olmak üzere Antalya Valiliği ve ilgili elektrik sağlayıcı kuruma bölgedeki konaklama tesislerinin şikayetlerini içeren dilekçe sunacaklarını belirten Ergin, “Beklentimiz yaşadığımız sorunların bir an önce giderilip, sezonda işimizi en güzel bir şekilde yerine getirerek müşterilerimizi memnun etmek olacaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizmcilerden, elektrik, şikayeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı