Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 09:28 Bu haber 7867 kez okundu
 
Türk Kızılay Manavgat çalışmalarına hız verdi
Türk Kızılay Manavgat Şubesi, Yeni Tip Korona Virüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sosyal yardım çalışmalarını arttırdı.
GÜNDEM Haberi
Türk Kızılay Manavgat çalışmalarına hız verdi

Yeni Tip Korona Virüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sosyal yardım çalışmalarını arttıran Türk Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kapukaya yaptığı açıklama; "Manavgat Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Gurubu" calışmaları kapsamında 112 çağrı merkezine düşen 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara gönüllülerimizle ulaşarak gıda kolisi, hijyen malzemesi ve konserve et- kıyma desteğinde bulunuyoruz. Aynı zamanda salgın dolayısı ile mağdur olan turizm calışanlarına ve ihtiyaç sahiplerimize de gıda kolisi, konserve et- kıyma desteği yapıyoruz. Şube olarak çok fazla ihtiyaç sahibinin başvurusunu aldık ve almaya da devam ediyoruz. 

Yeri gelmişken şunu da ifade etmek istiyorum. Türk Kızılayı bir devlet kurumu değildir. 152 yıldır milletimizin bağışlarıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşan yardım derneğir. 40 bine yakın işsizin olduğu Manavgat'ımızda gönül ister ki, herkesi Hilâl-i Ahmer'in merhametiyle kucaklayalım. Takdir edersiniz ki bu malesef mümkün değil.

Bizler bu zor şartlar altında gönüllülük esasına göre her türlü riski alarak Manavgat sokaklarında koşturuyoruz. Türk Kızılay Manavgat Şube olarak her zaman sahadaydık, Kovid-19 ile mücadele kapsamında 25  Mart tarihinden itibaren her gün yaklaşık 30 aileye gıda ve konserve desteğinde bulunduk ve imkanlarımız ölçüsünde bulunmaya devam edeceğiz. Tarihimiz boyunda zor zamanlarda devletinin ve milletinin yanında olan Türk Kızılayı'nın bu süreçte de yeri bellidir. Pandemi ortamında sahada çalışan pırıl pırıl genç Kızılay gönüllülerimize ve ailelerine de çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türk, Kızılay, Manavgat, çalışmalarına, hız, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı