Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 10:22 Bu haber 1925 kez okundu
 
Türkbeleni hareketlendi
Antalya’da düzenlenen programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Türkbeleni’ne vatandaşlar ilgisiz kalmadı. Hafta sonu Türkbeleni’ne aileleri ile giden Manavgatlılar Türkbeleni’nin son halini beğendi.
YAŞAM Haberi
Türkbeleni hareketlendi

 

Antalya’da düzenlenen programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Türkbeleni’ne vatandaşlar ilgisiz kalmadı. Hafta sonu Türkbeleni’ne aileleri ile giden Manavgatlılar Türkbeleni’nin son halini beğendi.

2013 yılında çıkan yangınla tahrip olan Türkbeleni, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Orman Genel Müdürlüğünden aldığı tahsis sonrası gerçekleştirilen Türkbeleni projesi ile yeniden hayat buldu.

Belediye şirketi ANTEPE A.Ş. tarafından 35 milyon TL’lik yatırım bedeli ile hayata geçirilen Türkbeleni Projesi geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan toplu açılış töreninde hizmete açıldı. 10 bin yeni ağacın dikildiği Manavgat’ın yeni yaşam alanı Manavgatlıların akınına uğruyor. Vatandaşlar, yemyeşil bir vadi içinde yer alan modern yürüyüş yollarının, özenle çalışılmış peyzajının, gençler ve çocuklar için yapılan spor ve oyun alanlarının ve muhteşem deniz ve nehir manzarasının keyfini çıkarıyor. Manavgatlılar tam not verdikleri projeden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

‘Manavgatlı olduğum için gurur duydum’

Türkbeleni’nin proje yapılmadan önce mezbelelik bir halde olduğunu ifade eden Nazan Adcı,  “Eskiden burası çok kötüydü. Şimdi yenilenen yüzünü görünce Manavgatlı olarak gurur duydum. Çünkü burası Manavgat’ın en güzel noktası dışarıdan bir misafirim geldiği zaman rahatlıkla gezdirebileceğim ve evet burası benim memleketim diyebileceğim bir yer olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

‘Haksız eleştirilere kulak asmayın gelin kendiniz görün’

Yüksel Ay ise şunları söyledi: “ Ben Manavgatlıyım. Buraya uyuşturucu ve alkol alanlar yüzünden çıkmaya korkuyorduk. Şimdi çok mükemmel bir yer haline dönüşmüş. Bir de buradan ağaç kesildiği ile ilgili haksız bir eleştiri söz konusu, Manavgatlı hemşerilerime şunu ifade etmek isterim buradan ağaç kesilmeyi bırakın aksine binlerce yeni ağaç dikilmiş. Yemyeşil olmuş. Manavgat’ta yaşan herkesi buraya davet ediyorum. Gelin bu güzelliği kendi gözlerinizle görün.”

Macera parkı ve kuru havuz çocukların gözdesi

Hafta sonunu Türkbeleni’nde doyasıya eğlenen kuzenler İrem, Ceyda ve Ferhat Alıcı en çok macera parkı ve kuru havuzları beğendiklerini ifade etti. Ceyda Alıcı, “ Burası çok güzel bir alan olmuş. Belediye Başkanımız Menderes Türel’e çok teşekkür ediyoruz. Suların senkronizasyonu olsun, macera parkı olsun, muhteşem manzarası olsun her şey çok muhteşem” dedi.

Başkan Menderes Türel’e teşekkür

Pazar tatilini Türkbeleni’nde geçiren Hatice Arslan da şunları ifade etti: “Evden çıkarken eşim ‘Türkbeleni’ne gidiyoruz’ dedi. İyi ki gelmişiz. Gözlerime inanamadım, muhteşem olmuş. Manavgat’a böyle bir yer şarttı. Menderes Türel’e Manavgat’a hizmeti için teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türkbeleni, hareketlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı