Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 01:15 Bu haber 1544 kez okundu
 
Türkiye'nin en büyük satranç organizasyonu başladı
Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından düzenlenen, Avrupa’nın en çok katılımlı satranç şöleni “Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları”, Antalya’da başladı.
SPOR Haberi
Türkiye'nin en büyük satranç organizasyonu başladı

Ana sponsoru Türkiye İş Bankası olan TSF 7 bin kişiyi aşkın ‘Türkiye buluşması’ havasında geçen şampiyonalar ile dev bir organizasyona imza atıyor.

Türkiye’nin 81 ilinden 2 bin 557 sporcu ve aileleri ile birlikte toplan 7 bin kişinin üzerinde katılımcının olduğu “Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları” 7’den 70’e farklı yaş kategorilerinde zorlu şampiyonluk mücadelesine sahne olacak.

7’DEN 70’E HER YAŞTAN SPORCU MÜCADELE EDECEK
Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda bin 874, Yıldızlar Şampiyonası’nda 600 ve Emektarlar Şampiyonası’nda 83 ile toplam 2 bin 557 sporcu mücadele veriyor. 7’den 70’e her yaştan sporcunun mücadele ettiği Maritime Pine Beach Otel’de düzenlenen açılış törenine Spor Bakanı Dr. Mehmet Muarrem Kasapoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Serik Kaymakamı Sn. Mehmet Kurdoğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Sn. Gülkız Tulay, Türkiye İş Bankası Kurumsal iletişim Müdürü Bülent Yumuşaker, TSF Başkan Vekili Aşkın Keleş, As Başkan Sn. Fatih Maden, As Başkan Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu, Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Şifaver, Yönetim Kurulu Üyesi Ulaş Demirci, Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, Genel Sekreter M. Sedat Fırat, Kurumsal İletişim Birim Müdürü Müge Ören, kurul başkanları, sporcular, veliler, antrenörler ve basın mensupları katıldı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Türkiye'nin, en, büyük, satranç, organizasyonu, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı