Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 00:17 Bu haber 5800 kez okundu
 
Uçak biletlerinin iadesi kesintisiz olmalı
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dünya genelinde yaşanan korona virisü sebebiyle vatandaşların uçak biletlerini iade ve iptal işlemlerinde bazı havayolu şirketlerinin vatandaşı mağdur ettiğini belirtti.
SAĞLIK Haberi
Uçak biletlerinin iadesi kesintisiz olmalı

Uçak biletlerinin iade ve iptal işlemlerinde bazı havayolu şirketlerinin  vatandaşı mağdur ettiğini belirten Palandöken, “Virüs salgını için tedbir amaçlı iptal edilen ya da ertelenmesi istenen uçak biletlerinde, havayolu şirketleri yardımcı olmalı. Hiç kimse keyfi olarak seyahatini iptal etmiyor. İptallerin tamame zorunlu iptal olduğu için yurt içi ve yurtdışı seyahatlerini iptal eden ya da erteleyen vatandaşlar mağdur edilmemeli. Tüm uçuşlarda fark alınmadan cayma hakkı tanınmalı” dedi.

HAVAYOLU ŞİRKETLERİ BİLET İPTALLERİNDE YARDIMCI OLMALI
Uçak biletlerinde fark alınmadan cayma hakkı tanınması gerektiğinin altını çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Küresel bir salgın olarak kabul edilen korona virüsü nedeniyle alınan tedbirler sebebiyle ülkemize yurdışına giriş ve çıkışların yasaklanması sebebiyle seyahat biletleriniz zorunlu olarak iptal etmek ya da ertelemek isteyen vatandaşlarımız bir hayli fazla. Birçok ilgili makam tarafından bu seyahatlerin yapılmaması yönünde açıklama yapıldı. Aylar öncesinden, iş gezisi ya da gezi amaçlı olan ve şimdi iptal edilen bu seyahatlerde havayolu şirketleri kimseyi mağdur etmemeli. Zaten yüksek fiyatlarla biletleri alan ve iptal ya da ertelemek isteyen vatandaşlarımız için havayolu şirketleri bir sene boyunca değişim hakkı veya parası kesinti yapmadan iptal edilebilme hakkı vermeli. Kimsenin mağdur olmaması için yurtiçi ve yurtdışı tüm seyahatlerde fark alınmadan, iptal kesintisi yapılmadan herkese cayma hakkı tanınmalı” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Uçak, biletlerinin, iadesi, kesintisiz, olmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı