Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 13:50 Bu haber 3392 kez okundu
 
'Ulualan'a Dokunma' imza kampanyası
Manavgat Ulualan'ı Koruma Platformu tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından golf alanı olarak planlanan Ulualan Mevkiindeki 5 bin dönüm arazinin, halkın kullanımına uygun şekilde yeniden düzenlenmesi ve marina ile çekek yeri yapılması amacıyla düzenlenen imza kampanyası başladı. Mesai saatleri arasında Manavgat'ın çeşitli bölgelerinde kurulan stantlarda devam eden imza kampanyası 19 Haziran tarihine kadar sürecek.
GÜNDEM Haberi
'Ulualan'a Dokunma' imza kampanyası

Kültür ve Turizm Bakanlığının Ulualan Mevkiinde yapılmasını planladığı golf alanlarına karşı Manavgat'ta sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Manavgat Ulualan'ı Koruma Platformu, bakanlık tarafından kararın geri çekilmesi amacıyla Manavgat'ın en işlek cadde ve bölgelerinde kurulan stantlarla imza kampanyası başlattı.
'Ulualan'a Dokunma' adı altında düzenlenen imza kampanyasının ilk gününde platform üyesi sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ilk imzaları atarak kampanyayı başlattı. Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Kültür Merkezi, Yapay Şelale karşısı Garanti Bankası şubesi önünde kurulan stantlarda imza kampanyası yürütülürken, pazaryerleri ile esnaf odalarının önünede stant açılacak. İmza kampanyası mesai saatleri içerisinde 19 Haziran 2020 tarihine kadar sürecek.
Manavgat Ulualan'ı Koruma Platformu Başkanı Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (MASMO) Başkanı Nezih Özgenç, bakanlığın golf alanları planının geri çekilmesi için tüm Manavgat halkının imza kampanyasına destek vermesini beklediklerini belirterek, "Ulualan doğanın bize mirasıdır ve Manavgat'ımızın göz bebeğidir. 5 bin dönüme yakın alanın golf alanı olarak tahsis edilmesine Manavgat Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları olarak karşıyız. Manavgat halkı olarak elbette golfe karşı değiliz ancak bu alanın sadece golf alanı olarak değil, sosyal donatı alanlarıyla kentin ticari hayatını canlandıran, gelecek nesillerimize katkı sağlayan yat limanı ve tekne çekek yeri ile bölgesel ihtiyacımızın karşılanması amacıyla halkın yararı göz önüne alınarak planlanmasını istiyoruz" dedi.
Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör:
Etiketler: 'Ulualan'a, Dokunma', imza, kampanyası,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
'Ulualan'a Dokunma' imza kampanyası
'Ulualan'a Dokunma' imza kampanyası
'Ulualan'a Dokunma' imza kampanyası
'Ulualan'a Dokunma' imza kampanyası
Yorumlar
Haber Yazılımı