Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 16:37 Bu haber 1583 kez okundu
 
Üniversiteli gençler IBATECH fuarında
Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Manavgat Akademi Topluluğu öğrencileri IBATECH İzmir Gastoronomi Fuarı’nı gezdi.
EĞİTİM Haberi
Üniversiteli gençler IBATECH fuarında

 

Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Manavgat Akademi Topluluğu öğrencileri IBATECH İzmir Gastoronomi Fuarı’nı gezdi.

Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi, Manavgat Akademi Topluluğu Gastronomi ve Mutfak Sanatları grubu 7 Aralık 2018 tarihinde İzmir’de düzenlenen IBATECH Gastronomi Fuarı’na gitti.

Her yıl gastronomi sektörünün ilgiyle takip ettiği fuar, bu yılda birçok katılımcı ve ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. MATSO Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencileri fuar alanında endüstriyel mutfak ekipmanlarını tanıma ve farklı lezzetleri deneyimleme fırsatına sahip oldular. Fuar alanında düzenlenen yemek yarışmalarını takip eden öğrenciler yarışmaların heyecanına ortak oldular. Ayrıca, fuar gezisi sonrası düzenlenen kısa süreli İzmir gezisi dolayısıyla İzmir’in yerel gastronomik lezzetlerini tatma şansı buldular. Geziye katılan öğrenciler, mesleki gelişimleri açısından önemli gördükleri fuar gezisinin oldukça verimli geçtiğini ve daha sonraki dönemlerde düzenlenecek olan Gastronomi Fuar ve Kongreleri’ni de yakından takip ettiklerini belirttiler.

Manavgat Akademi Topluluğu başkanı Leyla Özer; ‘Etkinliğimiz gerek yeni lezzetlerin keşfedilmesi gerekse yeni teknolojilerin öğrenilmesi açısından amacına ulaşmıştır. Manavgat Akademi Topluluğu, MATSO Turizm Fakültesinin misyonu gereği, tüm öğrenci dostlarımızın gelişimi için eğitsel açıdan işlevsel etkinlikler düzenlemeye devam edecektir.’ diyerek etkinliğin önemini ifade etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Üniversiteli, gençler, IBATECH, fuarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı